| Użytkownicy online |
Aktualnie jest 197 użytkowników online. » 0 Użytkownik(ów) | 193 Gość(i) Applebot, Baidu, Bing, Google
|
| Ostatnie wątki |
The Strange Comfort of Re...
Forum: LanKontroler V4
Ostatni post: Carrero436
06-13-2026, 07:44 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 239
|
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,495
|
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 235
|
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 174
|
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,908
|
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 454
|
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 351
|
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,551
|
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,591
|
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,323
|
|
|
| Anomalie w LK2 - prośba o pomoc |
|
Napisane przez: Pitterman - 10-07-2015, 06:12 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników.
- Odpowiedzi (7)
|
 |
Witam,
Bardzo proszę o Waszą pomoc w następujących sprawach związanych z obsługą posiadanych przeze mnie LK2 (2 szt):
1) po nadaniu nazwy w panelu konfiguracyjnym np. "TESTER" i po kilku odświeżeniach lub restartach LK2 do nazwy dodawane są plusy. Moja nazwa otrzymuje brzmienie: "TESTER++++++++" ilość "plusów" wydaje się być zmienna - w zależności od nazwy, o co chodzi?
2) LK2 nie przyjmuje pełnych treści wiadomości e-mail, które wpisuję. Przykładowo - wpisuję przy reakcji na ruch: "UWAGA! Wykryto ruch w obszarze TARAS." a LK2 zapisuje tylko: "UWAGA! Wykryto ruch w obsza", albo wpisuję: "UWAGA! Temperatura spadla ponizej 0 stopni" otrzymuję po zapisie: "UWAGA! Temperatura spadla ponizej 0" - jak widzicie zrezygnowałem z polskich znaków no i długość wiadomości też jest w normie....o co chodzi?
3) czy możliwe jest takie ustawienie LK2, że w przypadku zadziałania czujnika dźwięku (podłączonego do INPD1) otrzymam jedną wiadomość e-mail w określonym czasie (np. 5 minut). Czujnik dźwięku mam w środku słuchawki domofonu i jak ktoś dzwoni otrzymuję stosowny e-mail.....no niestety nie do końca, bo jeśli dzwoni dłużej niż "chwilę" to jestem zasypywany przez e-maile, które przychodzą zarówno przy zmianie ze stanu niskiego na wysoki jak i na odwrót i do tego przez cały czas dzwonienia....macie pomysł, co z tym zrobić?
4) zdarza się także, że LK2 wysyła mi e-maile o zadziałaniu jakiegoś czujnika (np. PIR) pomimo braku jego faktycznej aktywności. Jednak w e-mailu otrzymuję poza standardowymi informacjami także dziwne oznaczenie czasu (ciągle takie samo), np. dostaję e-mail o treści: "Wykryto ruch na Tarasie 0 02:00:01" przy czym te cyfry "02:00:01" zawsze są takie same - zdarza się to raz do kilku razy dziennie - o co chodzi, coś mam źle ustawione, skąd te anomalie?
Bardzo proszę Was o pomoc i podpowiedź, co zrobić, aby uzyskać prawidłową funkcjonalność LK2.
Pozdrawiam,
Piotr
|
|
|
| scheduler + events config |
|
Napisane przez: newsek - 09-30-2015, 05:50 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników.
- Odpowiedzi (4)
|
 |
witam wszystkich
mam pytanie czy LK 2.0 poradzi sobie samodzielnie z następującą konfiguracją
w "events config" ustawiamy przedział temperatur wg których ma zostać uruchomiony przekaźnik nr0
natomiast w "scheduler" ustawiamy okres w którym LK oraz jego przekaźnik nr0 ma nie reagować na zmiany temperatury
np. od 22:00 do 6:00 - ustawienie przez funkcję Reset z wartością parametru 3600 * 8 godzin = 28800
czy jest możliwa taka konfirguracja
próbuje ustawić powyższą konfigurację jednak po zasziałaniu schedulera z funkcją Reset, LK przestaje
reagować na zmiany temperatury i nie przełącza przekaźnika nr0
|
|
|
| scheduler + events config |
|
Napisane przez: newsek - 09-29-2015, 05:46 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
- Odpowiedzi (8)
|
 |
witam
mam pytanie odnośnie "scheduler + events config"
gdy "events config" ma określone warunki pracy dla zadanej wartości temperatury
przekaźnik nr 0 załącza się lub wyłącza
chcę dodać do tego scheduler w którym określę że w godzinach nocnych dla każdego dznie przełącznik nr0
ma zostać wyłączony od np. 20 do 5 rano
to jak mam to zrobić?
można liczyć na pomoc
obecnie jeżeli włączę scheduler i wybiorę wersję Reser z przedziałem czasu np 3600s * 8godzin = 28800
to po zadziałaniu schedulera przekaźnik nie rozpoczyna działania zgodnie z ustawieniem "events config"
uważam że pozostaje zawieszony - jest w stanie wyłączonym
pozdrawiam
|
|
|
| wodomierze cyfrowe w LK |
|
Napisane przez: ryspol - 09-28-2015, 11:32 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników.
- Odpowiedzi (1)
|
 |
W sprzedaży oferowane sa wodomierze JS-(wydajność Q w m3/h) NK. Do pomiaru zliczania inpulsów wykorzystywany jest kontaktron. Chciałbym podłaczyć miernik do lankontrolera 2.0 v3.13 zasilanego 24 V. Czy ma ktoś pomysł na schemat podłączenia.
Czy potrzebne jest dodatkowe zasilanie układu, np. niższym napięciem. Złącza INP(numer)D stan wysoki mają przy napięciu do 20V.
Czy tylko INP4D pozwala zliczać inpulsy LK 2.0. Z instrukcji tak to wynika. Jeśli tak, to jak to pogodzic e zliczniem dodatkowo impulsów pochodzących z licznika energii elektrycznej. Jaki rezystor dać w obwód kontaktron zasilanie, by nie zniszczyć prądowo bramki INP(numer)D.
|
|
|
| Pomiar zużytej energii 1,3-fazowej |
|
Napisane przez: levykrak - 09-26-2015, 10:10 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników.
- Odpowiedzi (9)
|
 |
Witam serdecznie
Chciałbym przedstawić swoje rozwiązanie, które ostatnio obmyśliłem będąc u siebie na wsi gdzie domem steruje lankontroler. Na potrzeby grzania domu zbudowałem pompe ciepła ze starego przenośnego klimatyzatora 3,5kW. Jako że pomiar temperatur instalacji mam już wykonany to przydałoby się jeszcze policzyć zużycie energii do końcowego obliczenia wydajności/sprawności w porównaniu do starego pieca grzewczego.
Ale nie to jest tutaj tematem. Zastrzegam, że jeszcze nie miałem możliwości sprawdzenia czy to działa ponieważ z racji zmiany pracy - rzadko bywam w miejscu zainstalowania lankontrolera.
Przed domem - jako sublicznik jest zainstalowany licznik 3-fazowy
![[Obrazek: 132703a6ac33979a51b7edfbfa23129c.jpg]](http://mezoko.com/_var/gfx/132703a6ac33979a51b7edfbfa23129c.jpg)
Normalnym rozwiązaniem byłoby kupno licznika ale ... szkoda kasy i dokładać kolejny licznik
Skoro tarcza licznika obraca się wraz z zużyciem energii można odczytać przerwy. W nowych licznikach są diody, które migają 1000 imp na kWh, ten ma 120obr/ kWh. Tutaj nie ma żadnego wyjścia impulsowego więc trzeba rozebrać licznik (przednią osłonę) i zainstalować takie o to cudo
![[Obrazek: 41GfJFPiRqL.jpg]](http://ecx.images-amazon.com/images/I/41GfJFPiRqL.jpg)
Montujemy go zaraz nad tarczą, na tarczy licznika naklejamy lub znaczymy znak (markerem taśmą izolacyjną), który bedzie zczytywany przez czujnik zbliżeniowy. Istotne tu jest to, że owy moduł można zasilić bezpośrednio z lankontrolera bo pracuje na napięciu od 3,3V.
Niestety nie mogę sprawdzić w tej chwili czy wejście INP4D ma wejście 21 zmasowane ale wystarczy podciągnąc kabel 3-żyłowy +3,6V; GND i wyjście sygnałowe do zliczania impulsów
|
|
|
| Uwagi dotyczące ankiety |
|
Napisane przez: ryspol - 09-24-2015, 12:45 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
- Brak odpowiedzi
|
 |
1. Nie wszystkie pytania są doprecyzowane.
2. Aż prosi się o wiekrotny wybór.
3. Brakuje opcji komentarza
Dobrze, ze firma przeprowadza ankietyzację!
Daje to szansę na dalszy rozwój urządzenia i poprawę jakości przyłączanych czujników.
W instrukcji brakuje podstawowych informacji nt. dopuszczalnych długości przewodów połączeniowych czujek z urządzeniem.
Brakuje też zdjęć poglądowych sposobu przyłączania wszystkich czujek proponowanych do zestawu.
Skoro lan kontroler pracuje w układzie serwer klienci brakuje praktycznych opisów takich rozwiązań, co jest ze szkodą dla poprawy popularności urządzenia na rynku.
|
|
|
| Czy INPD4 może sterować wyjściami Out? |
|
Napisane przez: zlp - 09-23-2015, 11:16 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników.
- Odpowiedzi (2)
|
 |
Witam!
Jest to mój pierwszy post na tym forum i na wstępie chcę wszystkich użytkowników serdecznie pozdrowić. Posiadam kilka Lankontrolerów i w miarę sobie z ich konfiguracją, jednak jedna rzecz mnie przerosła:
INPD4 zlicza impulsy. Chciałbym, aby po impulsie wyjście Out zostało załączone na zadany czas, powiedzmy 60 sekund, oraz trwało w tym stanie, dopóki przerwa między impulsami byłaby mniejsza, niż te 60s.
Jest możliwa konfiguracja takiej opcji?
|
|
|
| Instrukcje pdf |
|
Napisane przez: ryspol - 09-23-2015, 10:38 AM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
- Brak odpowiedzi
|
 |
Niedawno nabyłem Lan Kontroler 2.0 v 3.13.
Wraz z nową wersją oprogramowania pojawiają się na szczęście nowe instrukcje w PDF.
Oto moje "pięć groszy" inaczej mówiąc spostrzeżenia - uwagi:
1)
W sprzedaży jest kilka czujników:
- Czujnik natężenia światła,
-Czujnik wilgoci poziomu wody,
-Czujnik Opadów Deszczu,
Czujnik odległości 20-150cm na podczerwień,
Aż prosi się przygotowanie płytek montażowych dla ww. do łatwiejszego ich spinania z lankontrolerem (przykład DHT22!).
Przydałoby się jedno zdjęcie w instrukcji pokazujące fizyczne ich podłączenie do Lankontrolera.
Niby w opisie czujników to jest, ale.... zawsze dmuchać na zimne.
Należy pamiętać, że użytkownik nie jest autorem urządzenia i nie musi znać się na wszystkim.
To co jest oczywiste dla autora wcale nie jest oczywiste dla użytkownika.
2)
Urządzenie generuje pliki xml.
Na podstawie informacji zawartych w pliku st0.xml możliwe jest podjęcie decyzji o sterowaniu za pomocą GET-> cgi OUT -ami. Takie rozwiązania znalazłem na Forum (Przykład b. dobrego LK Servera 2.0 - zapowiada się świetnie. Uważam, że taki tandem: lankontrolera i LK serwera może przynieść same korzyści w promocji urządzenia).
W jaki sposób można wykorzystać informacje z pliku sch.xml lub s.xml tak by z zewnątrz zmienić ewentualnie ustawienia w Scheduler. Często w praktyce dokonuje się korekt ustawień na odległość przy zupełnie innej logice niż jest to możlwe z poziomu "Events Config".
Obsługa GETjest dobrze przygotowana, natomiast dla PUT jest jej brak poza dobrym opisem zmiennych.
Proszę o podanie przykładów-podpowiedzi zastosowań w instrukcji PDF.
|
|
|
|