Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,765
» Najnowszy użytkownik: LoganMauger
» Wątków na forum: 1,286
» Postów na forum: 9,066

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 169 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 165 Gość(i)
Baidu, Bing, Google, Yandex

Ostatnie wątki
The Strange Comfort of Re...
Forum: LanKontroler V4
Ostatni post: Carrero436
06-13-2026, 07:44 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 239
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,497
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 235
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 174
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,910
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 455
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 352
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,554
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,593
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,323

 
  Sztuczne Rozszerzenie szyny INxD
Napisane przez: ryspol - 11-09-2015, 04:00 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (13)

Czy jest jakiś układ cyfrowy lub układ elektroniczny a nawet schemat elektryczny, który byłby sterowany wyjściami na RELAYs (IDC10-1). Odpowiednia kombinacja z IDC10-1 pozwoliłaby odebrać poprzez ekspander konkretną czwórkę sygnałów cyfrowych 0/1 z dołączonych czujników. Ekspander taką czwórkę wyprowadzałby na we INP1..4D Lan kontrolera.
Mogę napisać stronkę na zewnętrzny serwer, przy pomocy której te dane byłyby obrabiane na potrzeby użytkownika przy współudziale LK. Bardzo mi brakuje dużo większej ilości we cyfrowych 0/1. Budowanie systemu z wielu LK nie wchodzi w rachubę.
Tak to sobie wyobrażam:[Obrazek: expander1.png]
Ustawiając kombinację załączeń na wyjściach IDC10-1 odczytuję czwórke stanów na INP1..4D z danej czwórki sygnałów pochodzących z czujek cyfrowych.

Wydrukuj tę wiadomość

  Kolejny sposób komunikacji z LK02 -POPRAWIONY ADRES!
Napisane przez: ryspol - 11-07-2015, 01:18 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (4)

LINK ZOSTAŁ POPRAWIONY! Z góry przepraszam Smile

Na własne potrzeby przygotowałem sobie aplikację Webową.http://www.optycy.net/fotkilkirpi.php. Wolno ściąga ponieważ fotki są duże.

Zegary pracują dynamicznie- ciągły pogląd. Wykresy generowane są na mojej stronie. Nie musze podpinać sie do zewnętrznych serwerów na świecie by je oglądać.
. Przez sieć łaczę się z LK02.
System jest świeży, wystartował wczoraj w nocy (06.11.2015r.) Smile

Wydrukuj tę wiadomość

  Klibracja temperatury
Napisane przez: janosick - 11-06-2015, 12:38 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (1)

Witam.

Czy jest planowana możliwość kalibracji temperatury dla wejść INP6-IN11 i DHT22?
Rozrzut jest czasami ponad 1 stopnień a fajnie byłoby mieć możliwość żeby sprzęt pokazywał takie wartości jakie są najbardziej zbliżone do rzeczywistych (lub takich jakie chce widzieć żona zmarźluch Big Grin ).

Pozdrawiam

Wydrukuj tę wiadomość

  OUT5 uszkodzone
Napisane przez: polikarpus1984 - 11-04-2015, 11:14 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (1)

Witam.
Nie wiem czy w dobrym miejscu ale raz kozie śmierć.
Podczas testów z LK V2 uszkodziłem wyjście OUT5 Cry (przekroczyłem prąd), i teraz cały czas jest aktywne (zwarty tranzystor).
Moje pytanie brzmi - czy ktoś wie co to za tranzystor i ewentualnie czym można go zastosować (niekoniecznie SMD).
W załączniku zdjęcie zwartego tranzystora.



Załączone pliki
.jpg   tranzystor.jpg (Rozmiar: 401.63 KB / Pobrań: 2457)
Wydrukuj tę wiadomość

  Differential temp and antifreeze system
Napisane przez: pras - 11-02-2015, 06:01 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (3)

Hi.
I have two temp sensors. I configure without problem the differential part and everything works ok. When the difference is above 4 degrees Celsius the Relay is changing state (pump is on), else the relay is open (pump is off).
I want to configure also the 7 input (temperature sensor) for antifreeze. When the Temperature is 1 Degree Celsius the Relay must change state (pump on), else the relay is off (pump off).

Can I do that and how? Please help.
Christos

Wydrukuj tę wiadomość

  Lan kontroler + acs711ex brak odczytu
Napisane przez: jabbaa - 10-30-2015, 09:41 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (11)

Witam. Uruchomiłem Lan Kontroler. Napięcie na wejściu INP 2 pokazuje prawidłowo. Niestety brak pomiaru prądu . Na czujniku zasilanie ok 3,4v out ma ok 1,65. Czyli wszystko ok Niestety odczyt INP 4 = 0 ACS ustawione na 2.0 . CZy ktoś ma jakieś pomysły ? Prąd płynie na poziomie 3A

Wydrukuj tę wiadomość

  HW:2.0 SW:3.13 wartości w snmp
Napisane przez: samul - 10-29-2015, 04:21 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (4)

Witam,
mam problem który za bardzo nie wiem jak ogarnąć, mam dwa kontrolery w różnych wersjach sprzętowych i programowych. I inaczej wyświetlają dane:
HW:1.1 SW:3.22
snmpwalk -v2c -c read X.X.X.X SNMPv2-SMI::enterprises.17095
SNMPv2-SMI::enterprises.17095.4.1.0 = STRING: "28.2"
SNMPv2-SMI::enterprises.17095.4.2.0 = STRING: "17.9"
HW:2.0 SW:3.13
snmpwalk -v2c -c read X.X.X.X SNMPv2-SMI::enterprises.17095
SNMPv2-SMI::enterprises.17095.4.1.0 = INTEGER: 275
SNMPv2-SMI::enterprises.17095.4.2.0 = INTEGER: 182

W starszym kontrolerze wartości są w formie stringów, w nowszym liczbą całkowitą, a przecinek by się jednak przydał bo wartość 275 to może być i 2.75 i 27.5. Nie znalazłem rozwiązania więc rozpoczynam nowy wątek. Czy można to rozwiązać poprzez konfigurację kontrolera/inną wersję softu/inny sposób?

Wydrukuj tę wiadomość

  Pomiar prądu 220V - jak zrobić?
Napisane przez: zlp - 10-28-2015, 03:04 AM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (4)

Chcę robić pomiar natężenia prądu 220V w pompie 1,1kW. Kupiłem w tym celu ACS711ex 15A. Tylko co z tym teraz zrobić?
Niepodłączone wejście Inp4 pokazuje dziwne wskazania wahające się od 4 do 8A, Inp5 2,5-3,5V to jeden problem. Drugi to, że pod ACS711ex można podłączyć tylko do 100V.
Pompa podczas pracy bierze określony prąd, powiedzmy 5A. Planuję ją zabezpieczyć przed suchobiegiem, czyli jak będzie brała tylko 2A to ma się wyłączyć na powiedzmy 15 minut, jeśli weźmie 8A to również chce ją wyłączyć na podobny czas. Po za tym czas pracy przy prądzie 5A pozwoli mi określić wydajność źródła. Z ustawieniami będą się gryzł później, na razie chcę zrobić dobry pomiar prądu, a nie wiem jak.
Czy możecie mi elektronicznemu laikowi zaproponować jakieś sensowne rozwiązanie?

Wydrukuj tę wiadomość

  LK 1.1 - problem z upgradem
Napisane przez: boe666 - 10-23-2015, 10:50 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (7)

Odkopałem parę sztuk lk1.1, SW 3.08. Chcąc zrobić upgrade okazało się że wchodzi tylko 2.15 - wszystkie inne generują błąd podczas upgradu. Czy mógłby ktoś dać wskazówkę dlaczego tak się dzieje ? I gdzie mogę ściągnąć soft 3.08 dla LK1.1. ?

Wydrukuj tę wiadomość

  Zapisywanie danych na lokalnym serwerze
Napisane przez: doki - 10-22-2015, 10:09 AM - Forum: Programy i Serwery - Odpowiedzi (7)

Witam,
mam następujące pytanie,
jak najłatwiej zapisać dane z czujników na lokalnym serwerze do pliku txt?
Jakie wymagania są po stronie serwera.
Domyślam się że można to zrobić http client setings i wtedy po stronie serwera potrzebny jest serwer www i php? Ale nie wiem czy to jest najprostszy sposób.
są jeszcze jakieś inne sposoby?
Może odpytywanie LK/st0.xml?

Wydrukuj tę wiadomość