Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,765
» Najnowszy użytkownik: LoganMauger
» Wątków na forum: 1,286
» Postów na forum: 9,066

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 168 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 164 Gość(i)
Baidu, Bing, Google, Yandex

Ostatnie wątki
The Strange Comfort of Re...
Forum: LanKontroler V4
Ostatni post: Carrero436
06-13-2026, 07:44 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 239
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,497
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 235
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 174
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,910
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 455
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 352
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,554
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,593
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,323

 
  [EN] PT1000 reads wrong numbers
Napisane przez: Ftelf - 10-21-2015, 03:42 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (1)

Maybe it has been already there, but I can't read polish and automatic translators are trash.

I have Lan controller: HW:1.1 SW:3.11 S/N:2104
Most of the functions are working just fine. Not mentioning wrong datatypes at snmp output, but I can live with that.

Recently I have added the PT1000 themperature sensor.
http://www.gme.cz/img/cache/doc/530/110/...heet-1.pdf
Brief test by multimeter shows correct resistance at ambient temperature. But after connecting to correct pins the readings are just wrong. For the ambient temp. the read is off by about 10deg.C. I can't however remember which way. For temp above 150deg.C it reads like 96deg.C. I can't figure out what is wrong.

Wydrukuj tę wiadomość

  Bug in FW 3.13 (LK2 HW2.0)
Napisane przez: cZip - 10-20-2015, 06:33 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (3)

Hi,
I found a bug in FW 3.13 (LK2 HW 2.0).

If I write to the email address input string: "LC TEST" on the configuration page and save the configuration, the file board.xml saved corrupt.

For example tag (Email client setting -> From):

Kod:
LC TEST

Greater or Less than symbols are not converted to safe characters for XML

Now is all inputs on configuration page empty, only full reset LK fix this problem.

And now my question, is possible save & restore configurations?

Thanks for you answer

Best regards

cZip

Wydrukuj tę wiadomość

  Podłączenie czujnika zalania
Napisane przez: lukasino - 10-20-2015, 09:22 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (3)

Witam,

Proszę o pomoc jak podłączyć ten czujnik zalania do LK1?
[Obrazek: ga159_zalania.jpg]

Wydrukuj tę wiadomość

  Czujnik ruchu strzelił kondensator co zrobiłem źle?
Napisane przez: lukasino - 10-20-2015, 09:08 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (6)

Witam,

Podłączyłem zgodnie z instrukcją i po parku sekundach strzelił zaznaczony kondensator, co źle podłączyłem?.

[Obrazek: ql441_czujnik-ruchu.jpg]

Wydrukuj tę wiadomość

  PWM a sterowanie wentylatorem 12VDC
Napisane przez: ALEX - 10-17-2015, 09:02 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (4)

Witam,
chciałbym sterować prędkością wentylatora w zależności od temperatury (im wyższa, tym wyższe obroty). Wentylator podłączam do wyjścia PWM przez tranzystor BD649 z rezystorem 1k na bazie. Wentylator załącza się, gdy łączę opornik z Vcc oraz +3.6V. Niestety, z wyjścia PWM nie chce, niezależnie co ustawię (próbowałem wszystkich czterech wyjść PWM). Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć dlaczego?
No i drugie pytanie - nie widzę opcji uzależnienia stopnia wypełnienia w zależności od przekroczenia ustawionego progu zadziałania, czy jest taka możliwość.
(LK: HW:2.0 SW:3.13)

pozdrawiam,
Adrian

Wydrukuj tę wiadomość

  Czujnik zalania
Napisane przez: lukasino - 10-16-2015, 03:44 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (1)

Witam,

Mam LK1 HW:1.2 SW:3.22, chciałbym podłączyć ten czujnik http://www.ledats.pl/pl/czujniki/2866-cz...-wody.html , gdzie na płytce mam podłączyć D0 lub A0?, pozostałe wiem z opisu czujnika PIR.

Wydrukuj tę wiadomość

  ile waży paczka danych?
Napisane przez: mblue - 10-14-2015, 10:57 PM - Forum: Programy i Serwery - Odpowiedzi (2)

Witajcie, może ktoś przrerabał temat ile waży paczka danych przesyłanych z lk? zakładając przesyłanie danych do powiedzmy 1min, to trochę tych transmisji jest, pytanie ile danych np. miesięcznie to zajmie?
Pozdr.

Wydrukuj tę wiadomość

  lk 1.2 - pomiar prądu na in5, izolacja galwaniczna?
Napisane przez: mblue - 10-14-2015, 08:07 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (5)

Witam,
czy pod in5 można podłączyć zasilanie lk? Lk jest podłączony do zasilacza impulsowego syst. alarmowego, podobnie jak kilka innych małych urządzeń - chciałbym to mierzyć na in5 czyli w zasadzie puścić przez to wejście napięcie zasilania. Czy jest taka możliwość, czy będzie smrodek?

Drugie - przy niepodłączonym wejściu inp12 na www pokazuje ok 39-40A, to normalne?

Wydrukuj tę wiadomość

  zmiana adresów / kolejności czujników temp. ds1820?
Napisane przez: mblue - 10-13-2015, 09:43 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (2)

Witam,
czy jest jakaś możliwość zmiany kolejności czujników przyporządkowanych do wejść ew. własnego ustawienia czujnik/ wejście ? Podpinam 5 czujników i podejrzewam, że lk dodaje je w kolejności adresów?
mam lk 1.2.
Pozdr.

Wydrukuj tę wiadomość

  Pomiar dużych prądów przetwornikiem LA-100P
Napisane przez: sharkolot - 10-09-2015, 02:30 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (1)

Witam,
Używam LK2 m.in. do monitorowania pracy małej instalacji fotowoltaicznej, monitorując m.in. prąd ładowania akumulatorów, przetwornic itp. Monitorowane wartości często przekraczają 20-30A a w porywach >50A Dotychczas używałem sprawdzonych modułów Pololu ACS711 które przy deklarowanych wartościach maksymalnych 15,31 czy 75A (ACS709) nie mogą pracować przez dłuższy czas w górnych swoich zakresach ( model ACS709 ~75A wytrzymuje 50A przez 20s czy 31A przez 150s - uwagi producenta )
Moduły ACS używane przez dłuższy czas przy >50% I_max przegrzewają się i mogą ulec uszkodzeniu ( uszkodziłem ACS711 31A eksploatując go przez dłuższy czas na ~50% )
Po uszkodzeniu ACS711 31A zainteresowałem się obecnie obsługiwanym przez LK modułem ACS709 75A , nie oferuje on jednak znacznie większego zakresu prądowego niż ACS711 a jest znacznie droższy.
Szukając większego modułu trafiłem na moduły LEM. które jak się okazało są opisane jako obsługiwane przez LK2 chyba od v.3.13 ( używany moduł LA-100P można kupić już za ~20zł ) .
Po podłączeniu LA-100P okazało się, że wg sugerowanego podłączenie do LK2 ( instrukcja v.313 ) moduł nie działa.
W jedynym poście dot. LEM jaki znalazłem na forum http://tinycontrol.pl/forum/viewtopic.php?p=8686#p8686 znalazłem zapytanie dot. użycia LA-100P oraz odpowiedz, która skutkowała prawdopodobnie dołączeniem modułu do użycia z LK2:

Cytat:Re: Pomiar prądu i napięcia na LK2

Postprzez wilkxt » 28 kwi 2014, o 13:47

Janusz15813 napisał(a):
Potrzebuje mierzyc prad przetwornikiem LA100-P firmy LEM. Pomiar jest dokladny i bez bocznika mierzy prad do 100A.
Moglby ktos sie podjac przystosowania tego przetwornika do LK2 , zamiast napiecia trzeba mierzyc prad od 0-50 mA.



LK mierzy napięcie od 0 do 3.6V, wiec trzeba dać rezystor około 72 omy, przy tej wartosci rezystora i prądzie 50mA mamy na nim napiecie 3,6V, rozdzielczosc takiego pomiaru to 0,1A. W następnej wersjo softu dolożymy taka opcje.
pozdrawiam
tomek

Sprawdziłem datasheet LA-P100 http://www.lem.com/docs/products/la%2010...13%20e.pdf i okazało się, że moduł powinien być zasilany napięciem symetrycznym -+12-15V w podłączeniu podanym w instrukcji LK2 v.313 chyba nie może działać.
Po zasileniu modułu napięciem symetrycznym i zdjęciem spadku napięcia z rezystora Rm o wartości około ~ 38ohm napięcie zmienia się od 0 do 3,6V dla Ip 0-100A
Ustawienie rodzaju czujnika dla INP4 - ACS=5.0 wartość prądu wyświetlana jest w zakresie 0-10A ( 1AIp =0,1A w okienku, pewnie można zmienić na 1 do 1 )
Do zasilenia Lem'a można użyć nisko prądowego przetwornika napięcia MeanWell DCW03A-12
Podłączenie LA100P do inp4 LK2 sprawdzone.

[Obrazek: la100p_dia.jpg]

Pozdrawiam Maciek

Wydrukuj tę wiadomość