Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,764
» Najnowszy użytkownik: JessieVikualvo
» Wątków na forum: 1,286
» Postów na forum: 9,066

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 197 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 193 Gość(i)
Applebot, Baidu, Bing, Google

Ostatnie wątki
The Strange Comfort of Re...
Forum: LanKontroler V4
Ostatni post: Carrero436
06-13-2026, 07:44 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 239
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,495
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 235
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 174
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,908
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 454
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 351
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,551
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,591
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,323

 
  Informacje na e-mail
Napisane przez: Pitterman - 09-22-2015, 09:10 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (5)

Witam Wszystkich,
Proszę Was o poradę, w jaki sposób należy ustawić w LK2 w EventsConfig, aby nastąpiło wysłanie e-maila:
1) pod INP1 podłączyłem czujnik deszczu. Jedyne, co mnie w związku z nim interesuje to otrzymanie emaila z informacją, że pada deszcz - jak zacznie padać deszcz lub śnieg. Aktualnie zrobiłem tak, że wejście jest skalibrowane na 0.00 i pokazuje napięcie 2,42 V jak nic nie pasa. Ale jak zacznie cokolwiek padać i wartość napięcia spadnie do 2.41 a za chwilę deszcz ustanie i znowu za chwilę zacznie padac/mżyć (taki niezdecydowany deszcz) to co kilkanaście sekund dostaję email. Nie jest mi to zbytnio potrzebne,. Czy zagadnienie histerezy to jest to co mi potrzebne? Bardzo proszę o pomoc w odpowiednim ustawieniu w EventsConfig.

Wydrukuj tę wiadomość

  Czujnik ciśnienia atmosferycznego
Napisane przez: Pitterman - 09-20-2015, 03:13 AM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (3)

Witam.
Czy do Lan kontrolera w wersji 2.0 z firmware 3.13 można podłączyć jakiś czujnik ciśnienia atmosferycznego? Zdecydowana większość tego rodzaju czujników komunikuje się po interfejsie I2C, a z tego co wiadomo aktualna wersja firmware nie obsługuje I2C. Czy jest jakaś szansa, aby podłączyć taki czujnik?

Wydrukuj tę wiadomość

  Obsługa poczty TLS lub SSL
Napisane przez: wjp - 09-17-2015, 08:55 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (3)

Mam problem z wysyłaniem maili przez LK HV 2.0 SW 2.03
Po prostu nie wysyła maili, przestało działać po zmianie zabezpieczeń na serwerze mailowym i teraz muszę ustawić SMTP koniecznie z TLS .

Wydrukuj tę wiadomość

  liczniki
Napisane przez: krzychorna - 09-14-2015, 12:57 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (7)

Witam
W wersji softu 3.08p widać dwa liczniki czy jest możliwość dodania do tabelki wszystkich liczników ? Nie koniecznie z liczeniem mocy choć było by miło. Czy praca momostabilna (w events) mogła by wyglądać tak że pierwszy impuls załącza wybrane wyjście a następne podtrzymują ten stan o czas podany w tabelce a przy 0 pierwszy włącza a 2 wyłącza ?

Wydrukuj tę wiadomość

  Sterowanie płytką przekaźników.
Napisane przez: MariushK - 09-11-2015, 11:20 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (3)

Witam !
LK + płytka przekaźników + czujniki temperatury.Manualnie wszystko działa super .
Jako programistyczna noga zwracam się z pytaniem czy da się zrobić tak: czujnik temperatury np. 27 C wlącza się przekaznik 1 . Temeperatura 30 C włącza się przekaznik 2.
Temperatura spada poniżej 30 C . Odłącza przekaźnik 2 . spada poniżej 27 C . odłącza przekaznik 1 .

Wydrukuj tę wiadomość

  Connection to board was lost
Napisane przez: dudo02 - 09-07-2015, 06:29 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (1)

Hello,

I would like to ask for help.

When I connect to LK from inside network ,everything is OK.
When I connect from internet, everytime same error "connection to board was lost".

At my home working everything fine , but in my Client house in his network still same error when I try connect from internet.
So it is looks like a problem with network, but when I use same settings(IP,PORT FORWARD) for another device(camera system) ,everything working fine.

I read few topics about this problem, but did not find help - my polish is poor.

Hardware 1.2.
I tried few firmwares,but still same problem.

Wydrukuj tę wiadomość

  Scheduler
Napisane przez: napajedlaci - 08-17-2015, 12:33 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (1)

I need to set scheduler that every day is on 6 to 20 hours. As the scheduler command will look like?

Wydrukuj tę wiadomość

  Prośba o pomoc LK2, czujnik deszczu, czujnik wilgotności
Napisane przez: Pitterman - 08-05-2015, 01:32 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (7)

Witam wszystkich forumowiczów - od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem LK2 oraz kilku dodatkowych elementów (4xDS18B20, 1xDTH22, czujnika deszczu i czujnika wilgotności). Niestety nie mogę nigdzie znaleźć informacji nt. sposobu działania i podłączenia czujników: deszczu i wilgotności. Proszę Was o pomoc, najlepiej w wersji dla mniej ogarniętych w kwestiach elektroniki :-) (może jakiś szybki rysunek). Dodatkowo zastanawiam się w jaki sposób (gdzie) powinienem zainstalować wymieniony czujnik deszczu, aby rzecz jasna spełnił swoje zadanie, a następnie jak odczytywać jego parametry. Jeszcze jedna sprawa - dotyczy wyjścia tranzystorowego - czy mógłbym prosić także o jakiś schemat pomocny przy jego wykorzystaniu - do czego mogę go użyć, np. do sterowania lampką/radiem (230V), czy np. w połączeniu z pilotem radiowym (433,92 Mhz) do gniazdek po przylutowaniu w nim kabelków do przycików On/Off?

Będę wdzięczny za pomoc.

Wydrukuj tę wiadomość

  WatchDog
Napisane przez: koala12 - 07-31-2015, 02:08 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (1)

Nie mogę odnaleźć watch doga v.3.11 Sad

Wydrukuj tę wiadomość

  Lan controller after a reset can not connect over the web
Napisane przez: napajedlaci - 07-31-2015, 12:57 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (1)

Before that I lan controller from tinycontrol.pl he had on port 197. But I needed to reset the controller for uploading the newer firmware (before that it was not). After a reset (10s), but my router lists the DHCP put at 192.168.0.110, so over the web to get it. I also tried the default 192.168.0.100, but it is my PC.

I tried to go through without a router. On my PC tossed IP 192.168.0.101 (255.255.255.0) and hoped that the default IP LAN Controller 192.168.0.100 help with the connection. Unfortunately again I get there.
Still do what I do?

Wydrukuj tę wiadomość