| Użytkownicy online |
Aktualnie jest 2181 użytkowników online. » 0 Użytkownik(ów) | 2177 Gość(i) Applebot, Baidu, Bing, Google
|
| Ostatnie wątki |
The Strange Comfort of Re...
Forum: LanKontroler V4
Ostatni post: Carrero436
06-13-2026, 07:44 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 234
|
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,493
|
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 234
|
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 174
|
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,906
|
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 453
|
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 349
|
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,551
|
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,590
|
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,320
|
|
|
| Budowa minimalistycznej instalacji inteligentnej |
|
Napisane przez: mastardo - 06-08-2015, 04:02 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników.
- Odpowiedzi (3)
|
 |
Witam wszystkich serdecznie,
Jakiś czas temu zakupiłem Lan Kontroler w wersji 2.0 w celach czysto testowych. Pozytywnie zaskoczony sprzętem - postanowiłem "wdrożyć" go na większą skalę. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem programistą z zawodu więc proszę wybaczyć mi możliwe banalne pytania.
Założenie jest takie - wykonać podstawową instalację, która jest potrzebna do działania inteligentnego domu (tudzież mieszkania).
1. Chciałbym oprzeć instalację o Lan Kontroler v2 - 1 sztuka / pomieszczenie,
2. Każde pomieszczenie będzie posiadało swoje własne czujniki, włączniki itp.
a) Czujniki: Ruchu, DHT22, Dallas
b) Podłączenie włączników - Tutaj pojawiają się schody - Całą instalację chciałem wykonac jako niskoprądową ( włącznik-> rozdzielnia -> przekaznik -> oswietlenie ) - Czy jest mozliwe podłączenie włącznika schodowego i poprawnego jego funkcjonowania wraz z Lan Kontrolerem ? Dlaczego wyłącznik schodowy - ano dlatego, że sterowanie będzie mogło się odbywać zarówno manualnie jak przez panel. Czy po "włączeniu" Lan KOntroler będzie przechowywał stan "wysoki" na damym wejsciu ? (bramka logiczna) ? - Jeśli ktoś znalazłby cierpliwość prosiłbym o rysunek / wskazówki. Kolejna sprawa związana z włącznikami - czy istnieje jakaś szansa na "programowanie" stanów ? np. krótkie wcisnięcie, przytrzymanie ?
c) Czujniki zmierzchu - tutaj mysle, ze użyję jednego czujnika, który będzie włączał oświetlenie ambientowe w całym mieszkaniu, pod warunkiem, że nie została wybrana opcja "Poza domem" w panelu konfiguracyjnym. Mysle jednak, że nie będzie wielkim wyzwaniem sterowanie przekaznikami przez interfejs webowy urządzenia.
d) Kontrola termalna - Tutaj temat rzeka - klimatyzacja / ogrzewanie - o ile klimatyzacja mogla by byc sterowana zero jedynkowo (możemy przeciez wybrac satysfakcjonującą nas temperaturę i jej się trzymać), o tyle ogrzewanie musi być sterowane płynnie
e) kontrola okien - stany zero jedynkowe - czy istnieją czujniki, które wraz z Lan Kontrolerem spełnią moje oczekiwania ?
Jeśli trzeba będzie powiedzmy użyć kilku urządzeń na każde pomieszczenie, to jestem to w stanie zaakceptować.
Dziękuję z góry wszystkim za odpowiedzi i wskazówki
|
|
|
| pomiar natężenia AC |
|
Napisane przez: btt - 06-03-2015, 11:35 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników.
- Odpowiedzi (4)
|
 |
Witam
Czy ktoś praktykował pomiar natężenia prądu AC? Słyszałem że są przekładniki prądowe który na wyjściu sygnałowym podają napięcie - i tu myślę, że udało by się odczytać napięcie z przekładnika lankontrolerem. Czy koś juz to próbował?
Potrzebuje sterować przekaźnikami w zależności od prądu. Natężenia 0-60A.
Pozdrawiam
|
|
|
| Lan Kontroller 2.0hw 3.11sw email problems. |
|
Napisane przez: ce6at - 05-20-2015, 08:16 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
- Odpowiedzi (2)
|
 |
Hello to everyone.
I have bought a lan Kontroller 2.0HW 3.11SW and i cannot make it send me emails.
I have configured the network with a static ip and i can access it through my pc.
I have configured the email setting with my providers data on port 25.
I press the send test email but i do not get any email.
I also used a wp.pl account to just to verify the same result.
Looking foor some help.
|
|
|
| Reset ustawień przy zaniku prądu. |
|
Napisane przez: sz4kal - 05-20-2015, 10:47 AM - Forum: GSM kontroler GSM
- Odpowiedzi (1)
|
 |
Witam serdecznie
Mam problem z GSM kontrolerem. Mianowicie po ustawieniu parametru "httpautosend" i zaniku napięcia na urządzeniu, parametr automatycznie resetuje się do ustawień domyślnych...
Jest na to jakaś rada ponieważ przy funkcji monitoringu temperatury za pomocą gsm kontrolera taki reset robi się problematyczny ...
|
|
|
| Puste okna w events config |
|
Napisane przez: Wojciech85 - 05-07-2015, 12:56 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
- Odpowiedzi (6)
|
 |
Witam,
okresowo zdarza się, że Lan kontroler V2 firmware 3.11 w zakładce events config nie pokazuje żadnych parametrów. Są w pamięci lan kontrolera, ale po wejściu w zakładkę nie odświeżają się i zamiast info wartościach parametrów są puste pola (wszystkie, które można edytować na tej stronie). Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Dodam, że podpisy wyjść w pierwszej zakładce są bez polskich znaków i nie przekraczają 8 znaków.
Pozdrawiam.
|
|
|
|