Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,764
» Najnowszy użytkownik: JessieVikualvo
» Wątków na forum: 1,286
» Postów na forum: 9,066

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 2248 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 2244 Gość(i)
Applebot, Baidu, Bing, Google

Ostatnie wątki
The Strange Comfort of Re...
Forum: LanKontroler V4
Ostatni post: Carrero436
06-13-2026, 07:44 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 234
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,493
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 234
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 174
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,903
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 453
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 348
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,551
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,589
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,319

 
  Błędy w pomiarze temperatury po podłączeniu INP1D-4D
Napisane przez: rafal9101 - 04-01-2015, 10:42 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (7)

Przerobiłem już kilka softów i w każdym pojawia się następujący problem. Po podłączeniu przewodów do któregokolwiek z wejść logicznych w odczytach temperatury pojawiają się skoki do ekstremalnych wartości. Właściwie nie ma żadnej powtarzalności: na jednym lub kilku czujnikach DS (jeśli na kilku to do identycznej wartości), czasami kilka razy w ciągu godziny, a czasami nic się nie dzieje przez cały dzień. Najciekawsze jest to, że problem nie ustaje nawet po odpięciu całkowicie kostki z LK. Pomogło dopiero wgranie softu od nowa, ale po kolejnej próbie problem powrócił. Jeśli to ma jakieś znaczenie to podpięte jest to pod przekaźnik z cewką na 230V, a w pobliżu znajduje się silnik trójfazowy.

Wydrukuj tę wiadomość

  resetowanie licznika
Napisane przez: adzik - 03-30-2015, 11:56 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (6)

Mam problem polegający na tym, że resetuje mi się licznik kWh co kilka dni. Spowodowane jest to bardzo krótkimi zanikami w sieci 230V. Wiem, że można zorganizować podtrzymanie bateryjne do układu, ale chciałbym załatwić to poprzez wstawienie np.kondensatora SuperCap na zasilaniu procesora. Czy warto w tą stronę kombinować czy lepiej dać równolegle zwykły kondensator elektrolityczny na zasilaniu?

Wydrukuj tę wiadomość

  Wersja standardowa (ISP) HW:2.0 SW:2.03
Napisane przez: and - 03-19-2015, 04:01 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (1)

Witam, zauważyłem następujące nieprawidłowości dla LK 2.0 w obecnej wersji 2.03:

1) Wypełnienie PWM ("Duty") na stronie Control Panel nie reaguje na ustawioną w Events Config dla PWM wartość procentową. Jest natomiast prawidłowa reakcja na załączanie/wyłączanie oraz na ustawioną częstotliwość (testowałem dla INP8).

2) Stan wyjścia cyfrowego jest odwrócony na ThingSpeak. Np. wyłączone Out2 daje "jedynkę" na ThingSpeak.

3) Domyślne progi dla Inp2 w Events Config powinny być rozszerzone (obecnie -9 oraz +9), ponieważ wejście to może przyjmować wartości do 36 [V].

4) Czas pracy Lankontrolera przez SNMP jest podawany błędnie.

5) W Network Configuration / Remote Control można załączać 5 wyjść, brakuje jednak szóstego: Out_T.

Wersja Home doczekała się kilku wydań. Czy w okresie kilku tygodni można spodziewać się kolejnego wydania firmware dla wersji standard/ISP?
Pozdrawiam

Wydrukuj tę wiadomość

  PŁYTKA STEROWANIA ON/OFF/ 4 kanały PWM- NAKŁADKA TR
Napisane przez: tomekO - 03-13-2015, 01:49 AM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (2)

Witam,
Niestety niewiele osób zauważyło ten nowy produkt.

Nakładka TR ( dopinana na LanKontroler LK2) to ciekawa propozycja dla osób potrzebujących kilak niezależnych kanałów PWM
Płytka została zaprojektowana jako nakładka na Lan Kontroler w wersji drugiej i mieści się w oryginalnej obudowie. Wyposażona jest w 4 tranzystory MOSFET dużej mocy, które mogą służyć do zasilania urządzeń o poborze prądu 1-3A.
KILKA danych:
Dane techniczne: Płytka sterowania ON/OFF/PWM- nakładka TR
Ilość kanałów sterowania - 4
Funkcje sterowania - ON/OFF/PWM dla napięcia zasilania
Pomiar napięcia - 0-36V
Pomiar prądu - 0-3ADC
Napięcie zasilania - 9-28V
Maksymalny prąd sterowania - 1A x 4kanały lub 3A na 1 kanał
wiecej : http://www.ledon.eu/pl/kontrolazasilania...ka-tr.html

oraz film na Youtubie z krótkim omówieniem produktu
https://youtu.be/wESTdAUVEL8

Wydrukuj tę wiadomość

  Wyjście tranzystorowe i przekaźniki
Napisane przez: Xelos - 03-12-2015, 11:51 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (11)

Witam,

Mam pewien problem z tematem przekaźników. Jak wiadomo Lan Kontroler może sterować przekaźnikami na trzy sposoby: wewnętrzny przekaźnik, przekaźniki dołączone za pomocą gniazda IDC10-1 oraz przekaźnik podłączony do wyjścia tranzystorowego. O ile pierwsze rozwiązanie jest dosyć oczywiste, to pozostałe są dla mnie małą zagadką;-)

Po zalogowaniu na urządzeniu i wejściu w CONTROL PANEL, widzimy "Digital Outputs Control" - czyli sześć kropek (czerwonych lub zielonych, w zależności od stanu). Wg instrukcji ta sekcja dotyczy... tylko wbudowanego przekaźnika "RELAY OUT0". To pytanie dlaczego kropek jest sześć, skoro przekaźnik jeden?

Z tym związane jest pytanie - jak sterować przekaźnikiem podłączonym do wyjścia tranzystorowego? Oczywiście chciałbym robić to zdalnie, po zalogowaniu.

Pokrewnym pytaniem jest oczywiście - jak sterować przekaźnikami podłączonymi pod IDC10-1.

Nie wiem, może mam jakiś słabszy dzień ale nie mogę rozczytać tego w instrukcji...

Wydrukuj tę wiadomość

  ACS711ex measuring problem
Napisane przez: vladsuk - 03-09-2015, 01:24 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (5)

I have ACS711 connected to inp4 of LK ver.2, fw 3.10. I am measuring smaller currents 5Amps max. from solar panel. When dark, the inp4 value is compensated to 0. My problem is that during the night sometimes the inp4 value goes shortly to negative -0.07, when simultaneously the inp5 value is bigger than 0V ( typically 0.1V), then the value in P*T raises up to several thousands and the inp4 value sent to ThingSpeak becomes 248.

How can I prevent the inp4 value to go to negative? Is it the sensor or LK problem?

Many thanks for Your help.

Wydrukuj tę wiadomość

  Dostęp do ustawień LK z zewnątrz
Napisane przez: CzeslawH - 03-05-2015, 12:09 PM - Forum: Programy i Serwery - Odpowiedzi (2)

Witam
Jak dostać się do ustawień LK z sieci internetowej. Moj LK podłączony jest do internetu poprzez Liveboksa i chcialbym z zewnatrz dostac sie do ustawień. Czy mógłby ktos z szanownych kolegow powiedziec mi lopatologicznie jak to zrobic?
Pozdrawiam

Wydrukuj tę wiadomość

  Sterowanie Wyjściami PWM
Napisane przez: tomekO - 03-04-2015, 11:26 AM - Forum: LK2 Remote Manager for Android. opisy, uwagi - Brak odpowiedzi

hmmm.
No i tu dodatkowa informacja.
Aby efektywnie działał ekran PWM można dokupić nakładkę TR
Działanie ekranu PWM, aby wyjście działało ( nakładka TR) klikamy i przytrzymujemy przycisk relay od wyjścia aż zapali się na zielono.
Wyjście jest aktywne, aby działał SLIDER klikamy PWM ON , na wyjściu pokazuje sie wartość wypełnienia ustawionego SLIDEREM. Jak klikniemy PWM OFF - wyjście jest cały czas aktywne lecz ustawia Na wyjściu pełną MOC
( powiedzmy że 100% Duty). aby wyłączyć całkowicie wyjście klikamy RALAY wyjścia, zapali się na czerwono.

szczegóły:
http://www.ledon.eu/pl/kontrolazasilania...ka-tr.html

TomekO



Załączone pliki
.jpg   tr-nakładka.jpg (Rozmiar: 141.72 KB / Pobrań: 16758)
Wydrukuj tę wiadomość

  PRogram dostępny w sklepie GOOGLE PLAY
Napisane przez: tomekO - 03-02-2015, 11:26 PM - Forum: LK2 Remote Manager for Android. opisy, uwagi - Odpowiedzi (2)

Program dostępny pod adresem
https://play.google.com/store/apps/detai...Lk2Man_PWM


w tym dziale : wszelkie pytanie, Opinie no i takie tam różne dotyczące programu LK2 Remote Manager



Załączone pliki
.jpg   0635c431a7cdeeba3dae0754e3b608ef.jpg (Rozmiar: 35.64 KB / Pobrań: 4411)
Wydrukuj tę wiadomość

  NOWY SOFT 3.11 dla LK2 HW2.0
Napisane przez: wilkxt - 02-24-2015, 03:31 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (15)

Witam
Załaczam nowy soft do LK2 HW.2.0
.jpg   lk2_ds18.jpg (Rozmiar: 39.59 KB / Pobrań: 7658)
Zmiany:
1. Dodano możliwośc przypisania czujnika DS18B20 do konkretnego wejścia INP6-INP11.
NA koncu zakladki Network config sa takie opcje

.bin   lan2_module_ver_3_11.bin (Rozmiar: 323.13 KB / Pobrań: 285)

Zeby ustawić odpowiednie czujniki w odpowiednich miejscach należy:
1. Podpiąc w danej chwili tylko jeden czujnik i odczytac jego ID, przycisk Read ID.
2. Jak ID zostało odczytane to wpisujemy w okienko ponizej kolejny numer odpowiadajacy wejsciu INP (1-INP6, 2-INP7, 3- INP8, 4-INP9, 5- INP10, 6-INP11) i wcziskamu Save to, można uruchomić druga stronę z control panel i obserwować jak przypisywany jest czujnik. Mozna jeden czujnik przypisac do kilku wejsć.

Jak chcemy skasowac (tak żeby nie było tam żadnego przypisanego czujnika) dany czujnik z pozycji to odpinamy wszytskie czujniki, wciskamy Read ID (powinien odczytac same zera) i takie zera wpisujemy na pozycje z której chcemy skasowac czujnik.
Jak w miejsce starego czujnika chcemy wpisac nowy, to podpinamy nowy czujnik, odczytujemy Read ID i wpisujemy w konkretna pozycje, nie trzeba kasowac poprzedniego czujnika.

Wydrukuj tę wiadomość