Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,762
» Najnowszy użytkownik: Daren34
» Wątków na forum: 1,286
» Postów na forum: 9,066

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 220 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 215 Gość(i)
Applebot, Baidu, Bing, Google, Yandex

Ostatnie wątki
The Strange Comfort of Re...
Forum: LanKontroler V4
Ostatni post: Carrero436
06-13-2026, 07:44 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 228
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,487
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 231
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 173
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,895
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 447
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 342
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,550
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,581
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,317

 
  Problem SNMP HW:1.2 SW:3.22
Napisane przez: jackii - 02-23-2015, 11:53 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (1)

Witam

Jest jakis blad w odczycie danych po snmp.

W polu P*t mam wartosc 8244.874 Wh i to jest OK a w SNMP:

oid 1.3.6.1.4.1.17095.7.2.0 wartosc -3685.590.

Jakos dziwnie po przekroczeniu paru kwh zaczyna w snmp pokazywac bledna wartosc.
Przy sofcie 3.21 po przekroczeniu cos kolo 12kwh resetowal sie licznik od zera.

Wydrukuj tę wiadomość

  SNMP uptime
Napisane przez: rikon - 02-21-2015, 12:59 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (2)

Zauważyłem że czas działania urządzenia (uptime) zwracany przez SNMP jest błędny.
LAN Kontroler mam podpięty pod monitoring SNMP i zawsze po czasie "1 dzień 5 godzin xx minut" dostaję informację że LAN Kontroler został zresetowany. Po zalogowaniu się bezpośrednio na LAN Kontroler uptime wynosi kilka dni.
Proszę o naprawę błędu.

Wydrukuj tę wiadomość

  Dimmer with PWM & MOC & BTA
Napisane przez: vesteve - 02-19-2015, 10:07 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Brak odpowiedzi

Hello,

I am wanting to develop a Dimmer controlled by PWM. (Sorry, Other more ....) with the Lan Controler

It will have to control a fan 3/4 HP 220vAC
The Pwm what LK gives me can be regulated from 2.6 kHz to 4 MHz and the cycle or width of 0-100%, as you know LK

After much searching on the internet and laboratory tests, I have do to associate circuit.

The circuit operates at some level is switched on and off, etc ....

But I have NO regulation ..... That is not working as dimmer, but as switch.

I tested at different frequencies at different pulse width, etcccc .... No varies. Change the parameters but only makes On / Off

MOC 3020 is not shown in the drawing

If someone can help Thanks ,,,,,,

NOTE:
It occurs to me that the PWM input signal is not strong enough to drive the MOC in all the way and is therefore certain frequencies and wide, then the circuit to operate as a switch (to saturate).
It can be? ....... How do I fix? With a PC817 you perhaps?

If I change the circuit by one normal manual of Diac / Triac with potentiometer, this works great with the engine.

Someone who can help ..... Thanks



Załączone pliki
.gif   Variador Pwm1.gif (Rozmiar: 9.85 KB / Pobrań: 2619)
Wydrukuj tę wiadomość

  Podłączenia 230v
Napisane przez: ahcos - 02-08-2015, 11:31 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (3)

Witam

W dziedzinie elektroniki jest totalnym laikiem. Potrzebuje sterować jednym urządzeniem 230v. Rozumiem że wystarczy podłączyć je do przekaźnika na płycie? Może ktoś łopatologicznie rozrysuje mi to co i jak podłączyć? Płyta to lan kontroler v 1.

Podłączyłem zasilacz 12v 1,5 A niby podłączyłem oświetlenie do przekaźnika, przekaźnik się załącza ale oświetlenie nie Sad

Nie bardzo rozumiem zasadę działania przekaźnika. Tak jak pisałem jestem laikiem w dziedzinie elektroniki. Czy żeby przekaźnik działał muszę podać gdzieś napięcie 230 ? Gdzie dokładnie?


Dziękuje za wyrozumiałość.

Wydrukuj tę wiadomość

  Mało Wejść/Wyjść
Napisane przez: neto - 02-07-2015, 12:03 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (1)

Witam Forumowiczów i Producenta.

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Lan Kontrolera.
Początkowo liczba wejść i wyjść wydawała się wystarczająca do mojego projektu.
Niestety, w trakcie realizacji szybko okazało się, że potrzeba kilku dodatkowych sterowań.
Musiałem iść na pewne kompromisy. Wtedy przypomniałem sobie o pewnym scalaczku MCP23017
Jest to 16-to bitowy dwukierunkowy programowalny expander I/O z magistralą I2C (16 wejść lub wyjść)
Aż się prosi o podłączenie do Lan Kontrolera. Dla zainteresowanych link http://ww1.microchip.com/downloads/en/De...21952b.pdf
Koszt tego układu to około 4,80zł, do tego płytka PCB zaprojektowana tak, by użytkownik w miarę
potrzeb, mógł wlutować sobie element wykonawczy (tranzystor, tranzystor + przekaźnik, optotriak, transoptor itp.)
Lub użyć jako wejścia. Koszt takiej płytki przy produkcji seryjnej nie powinien przekroczyć 5..6zł
Pozostaje tylko kwestia softu, ale to już zależy od Producenta - którego tu pozdrawiam i gratuluje pomysłu.

Wydrukuj tę wiadomość

  lankontrolel i software z telnetem
Napisane przez: firepunch - 02-03-2015, 06:32 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (1)

wiem ze nie ma takiej wersji i raczej nie bedzie
ale chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob przygotowac sobie taka wersje samemu
moze to troche z motyka na ksiezyc ale i tak bede wdzieczny za ogolnikowy opis

interesuje mnie tylko shell, vi, cron, digitemp i telnet (ssh chyba za ciezkie) - nie potrzebuje www ani innych wodorostkow
chce sobie zrobic zaawansowane sterowanie przekaznikami na podstawie odczytu wieli ds1820 z skryptu shellowego - niestety panel www jest do tego za toporny (potzrebuje opoznienia czasowe, porównania i sumowanie)

a moze mozna jakos po rs232 sie dobrac i cos robic? potrzebuje to tylko raz ustawic i zapomniec

Wydrukuj tę wiadomość

  Brak Inp10 i Inp11 w Event Config
Napisane przez: kolorek - 02-03-2015, 02:22 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (2)

Czy jest szansa, żeby się pojawiło w nowej wersji ?

Wydrukuj tę wiadomość

  sonda-pomiarowa-ph-PWM
Napisane przez: elektron81 - 02-01-2015, 02:52 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (2)

Witam
Czy jest możliwe odczytanie danych z takiej sondy http://allegro.pl/sonda-pomiarowa-ph-laj...96690.html i w jaki sposób to zrealizować.
Jak wysterować oświetleniem LED 12V i pobór 8A żeby działało PWM .Chodzi mi o cykliczne rozjaśnianie-wygaszanie w określonym czasie.
Widziałem na stronie moduł rozszerzający możliwości LK ale jako go wykorzystać jak ma obciążenie max 3A.

Proszę o podanie jakiś przykładów mogą być nawet rysowane na kolanie Wink

Pozdrawiam

Wydrukuj tę wiadomość

  Alternatywa dla Thingspeak
Napisane przez: sz4kal - 02-01-2015, 01:52 PM - Forum: Programy i Serwery - Odpowiedzi (1)

Witam

Tak jak w temacie czy ktoś wie o jakiejkolwiek alternatywie dla Thingspeaku ? Tak żeby współpracowało z GSM Kontroler ?

Wydrukuj tę wiadomość

  GSM V2 MODULE (czeski) a GSM v3 controller (polski)
Napisane przez: tgijapyhsh - 01-31-2015, 08:42 PM - Forum: GSM kontroler GSM - Odpowiedzi (1)

Witam!

W czeskim sklepie zalazłem gsm kontroler http://wifi.aspa.cz/gsm-ovladac-v2-0-z106221
[Obrazek: 2ac2a78d5e.jpg]

W specyfikacji .pdf http://www.luxus.cz/dokumenty/gsm_2v2_eng_manual.pdf wszystko jest dokładnie opisane.

Kod:
SPECIFICATIONS:
- SUPPLY VOLTAGE: 6 to 35V DC.
- POWER Consumption: max:2,5 W, min:0,3W, average:0,5W
-TEMPERATURE: -30 to +70 degrees Celsius.
- SIZE: 68x73mm.
- GSM: 850/900/1800/1900MHz.
- SIM CARD: 1,8V i 3V
- 1 RELAY for ON/ OFF other devices, contact normally available open and normally
closed.
- 3 DIGITAL INPUTS (up to 5V) to monitor other devices, e.g: as power supplies
buffer
- 1 ANALOG INPUT: for voltage measurement from different sensors, by default, when
the jumper near connector IDC 10 is put on, measures the voltage input.
Podobno przekaźniki są w stanie przełączać --> AC voltage 277VAC 10A 125VAC 12A
[Obrazek: 08e085af7c.jpg]

W związku z tym mam pytanie. Który kontroler gsm jest lepszy - polski, czy czeski?

Wydrukuj tę wiadomość