Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anomalie w LK2 - prośba o pomoc
#1
Witam,

Bardzo proszę o Waszą pomoc w następujących sprawach związanych z obsługą posiadanych przeze mnie LK2 (2 szt):

1) po nadaniu nazwy w panelu konfiguracyjnym np. "TESTER" i po kilku odświeżeniach lub restartach LK2 do nazwy dodawane są plusy. Moja nazwa otrzymuje brzmienie: "TESTER++++++++" ilość "plusów" wydaje się być zmienna - w zależności od nazwy, o co chodzi?

2) LK2 nie przyjmuje pełnych treści wiadomości e-mail, które wpisuję. Przykładowo - wpisuję przy reakcji na ruch: "UWAGA! Wykryto ruch w obszarze TARAS." a LK2 zapisuje tylko: "UWAGA! Wykryto ruch w obsza", albo wpisuję: "UWAGA! Temperatura spadla ponizej 0 stopni" otrzymuję po zapisie: "UWAGA! Temperatura spadla ponizej 0" - jak widzicie zrezygnowałem z polskich znaków no i długość wiadomości też jest w normie....o co chodzi?

3) czy możliwe jest takie ustawienie LK2, że w przypadku zadziałania czujnika dźwięku (podłączonego do INPD1) otrzymam jedną wiadomość e-mail w określonym czasie (np. 5 minut). Czujnik dźwięku mam w środku słuchawki domofonu i jak ktoś dzwoni otrzymuję stosowny e-mail.....no niestety nie do końca, bo jeśli dzwoni dłużej niż "chwilę" to jestem zasypywany przez e-maile, które przychodzą zarówno przy zmianie ze stanu niskiego na wysoki jak i na odwrót i do tego przez cały czas dzwonienia....macie pomysł, co z tym zrobić?

4) zdarza się także, że LK2 wysyła mi e-maile o zadziałaniu jakiegoś czujnika (np. PIR) pomimo braku jego faktycznej aktywności. Jednak w e-mailu otrzymuję poza standardowymi informacjami także dziwne oznaczenie czasu (ciągle takie samo), np. dostaję e-mail o treści: "Wykryto ruch na Tarasie 0 02:00:01" przy czym te cyfry "02:00:01" zawsze są takie same - zdarza się to raz do kilku razy dziennie - o co chodzi, coś mam źle ustawione, skąd te anomalie?

Bardzo proszę Was o pomoc i podpowiedź, co zrobić, aby uzyskać prawidłową funkcjonalność LK2.

Pozdrawiam,

Piotr
<t></t>
Odpowiedz
#2
Ad 3).
Możesz to zrobić "zużywając" dwa InpD i jeden Out.
Na Out1 ustawiasz w tablicy zdarzeń wyzwolenie InpD1 przez czujnik dźwięku. Ale dla Out1 ustawiasz reset na np. 30 sek.
Zestyki przekaźnika Out1 podłączasz do InpD2 i nim sterujesz wysyłaniem maili.
<t></t>
Odpowiedz
#3
hmmm....no cóż....mało atrakcyjna opcja :-) tracę dwa INPD i jeszcze jeden OUT. Nie ma innej opcji? Może przy wykorzystaniu wejść analogowych (w zasadzie z nich nie korzystam, może dałoby się to jakoś ustawić?). Chodzi mi po głowie także opcja wykorzystania dodatkowych przekaźników z opóźnieniem (dostępne na portal aukcyjnym) ale nie jestem pewny, czy da radę to jakoś scalić z LK2?
Jeszcze trochę z innej beczki - jeśli chciałbym otrzymać e-mail z informacją o spadku temperatury (np. poniżej 0 stopni) ale tylko raz, a nie za każdym razem jak temperarura spadnie o kolejne 0,1 stopnia, to jak powinienem ustawić histerezę i pozostałe parametry w EventsConfig dla tego czujnika?
<t></t>
Odpowiedz
#4
Ad 3) Podałem Ci sposób najszybszy, najprostszy i najtańszy. Czasem nawet warto zastosować drugi LK bo tak jest naefektywniej. Można też wyrzucić logikę poza LK jeśli "wyjątkowych" potrzeb jest więcej.
Możesz oczywiście zrobić to inaczej - czujnik dźwięku podłączasz do timer'a na wejście wyzwalające, zaś timer ma po wyzwoleniu dać na wyjście prostokąt o czasie np. 300s i ten dopiero podpinasz do InpD. Odpowiedni schemat znajdziesz bez trudu na "555". Kosztowo pewnie z 10 zł (+przesyłka) Wink a co się nadłubiesz to Twoje. Big Grin

Temperatura. Ustawienie histerezy wejścia na 1-2st. powinno rozwiązać problem - dla temp. na zewnątrz gdy czujnik nie jest osłonięty przed wiatrem, ale jest zacieniony. Przy wnętrzu wystarczy 0,5 stopnia. Powiadomienia nie będą precyzyjnie dla 0st. lecz będą uwzględniać histerezę.
<t></t>
Odpowiedz
#5
....dzięki-histereza ok. Wciąż mam jednak problem z tymi sprawami z pierwszego e-maila - podpowiecie?
<t></t>
Odpowiedz
#6
ad1. nie masz w nazwie jakiejs spacji na koncu?
ad3. ustaw wejscie INPD jako bistabilne
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Z tymi plusami mam podobne zjawisko.
Przy okazji Podpowiesz server pocztowy ?
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
poczta na wp dobrze działa
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości