Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,766
» Najnowszy użytkownik: vanantaragrejblr
» Wątków na forum: 1,285
» Postów na forum: 9,063

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 315 użytkowników online.
» 2 Użytkownik(ów) | 310 Gość(i)
Baidu, Bing, Google, vanantaragrejblr, Warrensa

Ostatnie wątki
Carving Up Fun: A Guide t...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Warrensa
5 minut(y) temu
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 1
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,509
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 255
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 177
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,926
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 469
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 383
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,565
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,611
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,338

 
  Thinkspeak i dane z licznika energii
Napisane przez: iwi - 06-12-2018, 12:16 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (2)

Witajcie.
Pod wejście INPD4 (numer 44) podłączyłem wyjście impulsowe z licznika.
Teraz wysyłając na thingspeak potrzebuję wysłać różnicę pomiędzy obecnym odczytem a poprzednim (przytostowo) tak, żeby było widać dokładnie kiedy najwięcej prądu się zużywa a nie taką linię wznoszącą się.
Jest na to jakiś pomysł?

Wydrukuj tę wiadomość

  Ile czujników DS18B20
Napisane przez: Aporia1 - 06-01-2018, 10:38 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (3)

Witam,
Mam taki LK jak na zdjęciu , da się do niego podpiąć więcej (4) czujników DS18B20 ?
W nowszej wersji było pole dodaj czujnik i było 6 pól na czujniki -tu widze tylko 1, czy to kwestia upgradu softu ?
Soft Version:v2.10
Build Date:Feb 27 2012 16:10:37
S/N:680

Pozdrawiam
Rafał



Załączone pliki
.png   lk_czarny_polserwer.png (Rozmiar: 122.38 KB / Pobrań: 1473)
Wydrukuj tę wiadomość

  Zdarzenia > e-mail
Napisane przez: obercik - 03-21-2018, 11:29 AM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (1)

Witam,
mam skonfigurowane wysyłanie komunikatów (zakładka e-mail) - wszystko poprawnie skonfigurowane bo e-mail testowy dochodzi.
ALE - kiedy w zakładce "zdarzenia" przypisuję zdarzenie, aby został wysłany e-mail powyżej 24 st. C z czujnika DS4

---Zdarzenie - ustawienie---
DS4 ≥ 24 ±1 YES - eMail on/ pernament

Przychodzi taki meil:
Event=1 state=1 time 9:25:24
prefix=xxxxx/xxxx

Nie wynika tu jaka temperatura została osiągnięta, a tylko, że zadany stan osiągnięto (state=1). Ponadto mam zaznaczone "per" - a tylko otrzymałem 1 meila, a temperatura z czujnika utrzymuje się na poziomie ~ 26 st.C.
Czy to można zmienić, aby przychodziła wiadomość z osiągnięta wartością, jak to było w LK2 ?

Wydrukuj tę wiadomość

  [Problem] !!! - połączenie z brokerem mqtt.ats.pl
Napisane przez: obercik - 03-14-2018, 10:52 AM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (2)

Witam,
czy coś wiadomo dlaczego LK3 nie może się połączyć z brokerem mqtt.ats.pl? (na konto w mqtt.ats.pl można się zalogować)
Ustawienia są poprawne, konto i login - też.
Dane nie są publikowane/zapisywane od wczoraj od 23:55 i w mqtt.ats.pl w zakładce "Klinet MQTT" - nie można połączyć/rozłączyć się.

Wydrukuj tę wiadomość

  Wniosek rozwojowy - dwóch klientów/brokerów mqtt
Napisane przez: obercik - 03-08-2018, 04:25 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (13)

Witam,
mam jeszcze jeden wniosek rozwojowy: aby w LK3 w zakładce "MQTT Klient" można było zdefiniować, np. dwóch klientów mqtt i przesyłać jednocześnie dane do dwóch klientów.
1. do brokera mqtt.ats.pl
2. do własnego brokera

Czy jest to możliwe ?

Wydrukuj tę wiadomość

  Polecenia do mqtt.ats.pl
Napisane przez: obercik - 03-08-2018, 02:11 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (5)

Witam,
w brokerze mam opublikowane tematy: prefix/bb0/cmd oraz prefix/bb0/cmdr i rzeczywiście po wpisaniu wiadomości: out2=1 następuje zdalne załączenie przekaźnika.
Pytanie: jaką zdalną komendą przez www mogę to samo zrobić, aby załączać przekaźnik w LK3 poprzez brokera
Próbowałem coś z tego http://forum.tinycontrol.pl/viewtopic.php?f=28&t=8966zrobić - ale nie wyszło.

czy dobrze kombinuję:
https://user:pass@mqtt.ats.pl:1883/prefix/cmd/"out1=1"

Wydrukuj tę wiadomość

  Czujnik ruchu bez podtrzymania
Napisane przez: Wojtek - 03-04-2018, 12:29 AM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (13)

Mam czujnik ruchu, w którym nie mogę ustawić czasu podtrzymania - po prostu na wyjściu pojawia się napięcie, jak jest ruch.
Czy mogę jakoś zasymulować na LC podtrzymanie na wejściu analogowym?
Próbowałem reset time, ale niestety wyłącza się niezależnie od tego, że podczas podtrzymania pojawiają się kolejne impulsy, które mogłyby ponowić odliczanie reset time.
Podobnie działa bistabilny input cyfrowy z czasem powrotu, nie ma możliwości by doprowadzić do ciągłego świecenia się światła póki występują sygnały na inpucie.

Wydrukuj tę wiadomość

  Załączanie przekaźnika - zdalnie - problem z autoryzacją
Napisane przez: obercik - 02-28-2018, 12:00 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (20)

Witam,
poza hasłem usera mam włączoną autoryzację ("Auth enabled") i mam problem z załączaniem przekaźnika zdalnie komendą: login:hasło@ip/outs.cgi?out1=1
Jak zdejmę autoryzaję "Auth enabled" - działa

Czy można to jakoś obejść, aby w/w komenda działała także z autoryzacją ?

Wydrukuj tę wiadomość

  LK3 nakładka gsm brak reakcji na sms
Napisane przez: kojot - 02-21-2018, 12:25 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (3)

Problem dotyczy braku reakcji na sms po jednym dniu urzytkowania LK3 przestał reagować na wiadomości (nie odbiera ich) wysyłam treść 1234:on0 i nic a wcześniej działało w telefonie raportuje że sms dotarł , jeżeli w zdarzeniach jest ustawiona opcja wysyłania sms to po ręcznym załączeniu wyjścia sms zwrotny dociera z LK3 na telefon, po odłączeniu zasilania i podłączeniu też jest to samo i nie wysyła wiadomości o braku zasilania w LK firmware 1.46b

Wydrukuj tę wiadomość

  Czujnik zmierzchu + światłowód
Napisane przez: Wojtek - 02-08-2018, 10:12 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Brak odpowiedzi

Zastanawiam się nad czujnikiem zmierzchowym, ale chcę uniknąć instalacji elektroniki w warunkach zewnętrznych oraz instalowania czegokolwiek widocznego na elewacji budynku. Wymyśliłem, że można by spróbować zrobić odwrotnie - poprowadzić światłowód oświetleniowy w osnowie, promieniujący końcem na zewnątrz, oraz doprowadzić do czujnika oświetlenia zamkniętego w pudełku.
Czy ktoś tak próbował? Czy tłumienie na takim światłowodzie będzie za duże dla czujnika?

Mowa o czujniku http://tinycontrol.pl/pl/czujnik-modul-n...a-swiatla/
Oraz o takim światłowodzie http://www.e-swiatlo.pl/156-swiatlowod-s...-10mb.html

Wydrukuj tę wiadomość