Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,758
» Najnowszy użytkownik: username12345
» Wątków na forum: 1,286
» Postów na forum: 9,066

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 117 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 113 Gość(i)
Baidu, Bing, Google, Yandex

Ostatnie wątki
The Strange Comfort of Re...
Forum: LanKontroler V4
Ostatni post: Carrero436
06-13-2026, 07:44 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 222
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,482
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 226
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 169
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,869
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 441
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 333
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,547
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,574
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,312

 
  zapamiętywanie wartości "Auto reset" dla 3.08p
Napisane przez: bimki - 11-28-2014, 10:57 AM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (2)

hej,

w LK2 dla oprogramowania 3.08p gdy zapiszę czas do restartu ("Auto reset"), to po restarcie wartość nie jest pamiętana (po restarcie pojawia się tam jakby losowa, duża liczba).
Proszę o sprawdzenie i poprawienie błędu w kolejnej wersji.

pozdrawiam

Wydrukuj tę wiadomość

  Zmiana numerów wejść INP6 i INP7 ?
Napisane przez: szefik - 11-26-2014, 11:57 AM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (4)

Witam,

Wczoraj odpaliłem pierwszą moją wersję LK 2.0 SW 3.0 . Korzystam z przesyłania wartości na thingspeak.com, i tu nastąpiła niespodzianka - do tej pory mam kilka LK 1.2. Wejścia inp6 i inp7 miały kolejno numery 17 i 18. Po odpaleniu LK 2.0 okazuje się, że numer 17 to w rzeczywistości inp5 a kolejno 18 ,19 to inp6 i inp7. Czy tak ma być i będzie? Czy w nowszych wersjach oprogramowania jest to poprawione?
Jeszcze kwestia upgradów - robiłem już je kilka razy i z tego co pamiętam, jest wymagane naciśnięcie przycisku reset. Jest to bardzo niewygodne. Na terenie mojej firmy mam zainstalowanych około 8 LK, i chodzenie do każdej szafki, mieszanie w okablowaniu jest naprawdę uciążliwą sprawą. W efekcie często rezygnuję z aktualizacji oprogramowania. Czy pracujecie nad tym tematem, lub jest jakaś wygodniejsza procedura zdalnej aktualizacji?

Pozdrawiam,

Andrzej

Wydrukuj tę wiadomość

  What has higher precedence events or scheduler config ?
Napisane przez: tomi - 11-25-2014, 06:00 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (1)

What has higher precedence events or scheduler config ?

Wydrukuj tę wiadomość

  Jak podłączyć PWM
Napisane przez: wcg - 11-24-2014, 05:11 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (2)

Witam
Mam wentylator do komputera z PWM (4 kabelki czarny, żółty, zielony i niebieski) + zasilacz 12V. W jaki sposób podłączyć do LK tak żeby można bylo nim sterować.
Proszę o pomoc.

Wydrukuj tę wiadomość

  Kilka czujników - brak wzajemnego wpływu na wyjścia?
Napisane przez: radko - 11-21-2014, 01:35 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (3)

Jak rozwiązać problem aby wyjścia sterowane przez wejście np. INP6 nie miały wpływu na wyjścia sterowane tylko przez INP7?

Wydrukuj tę wiadomość

  Czy uszkodzony Lankontroler?
Napisane przez: radko - 11-17-2014, 08:12 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Brak odpowiedzi

Lankontroler 1.2 software 3.22 serial 6918.
Przy podłączonych 6 czujnikach temperatury co parę godzin przy wskazaniach temperatury zamiast odczytu pojawia się "N/A".
Czy to objaw uszkodzonego hardwaru czy może coś źle podłączyłem?
Pomaga odłączenie od zasilania.

PS Używam płytki przekaźników nie-firmowej tyko takiej pod ARDUINO.
Napięcie sterowania takiej płytki to 0-5V.
Czy to może być problem przy sterowaniu pompami na 230V.
Zauważyłem ze firmowy moduł przekaźnikowy ma przekaźniki Relpola na 3V.

Wydrukuj tę wiadomość

  kalibracja wejść Inp
Napisane przez: trotyl - 11-14-2014, 08:37 AM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (1)

Posiadam LK HW:2.0 SW:3.03, czy jest możliwość dodania (lub może już istnieje taka opcja) aby w polu kalibracji czujnika Inp2 można było dodać mnożnik ? Obecnie w to pole można tylko dodać lub ująć wartość a ja szukam sposobu aby wynik Inp2 pomnożyć przez 0,43 i w takiej formie wysłać go do thingspeak

Wydrukuj tę wiadomość

  Zwariowały czujniki temperatury
Napisane przez: trotyl - 11-13-2014, 02:02 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (1)

Zwariowały czujniki temperatury czujnik #18,#19,#20 oraz #41. Wcześniej było wszystko Ok, dopiero od 2 dni zauważyłem, że czujniki wysyłają na thingspeak wartość -60 stopni a czujnik #41 wartość -767.
W panelu LK czujniki temperatury były w oknach input 6,7,8 a teraz są jako N/A lub pojawiają się we wszystkich Inputach od 6 do 11.
Fizycznie w urządzeniu nic nie było "grzebane", wcześniej było poprawnie od 2 dni dzieją się takie cyrki...
LK pracuje całą dobę, wersja HW 2.0 SW 3.03

Wydrukuj tę wiadomość

  INPUT2 * wartość na Thingspeak
Napisane przez: trotyl - 11-13-2014, 01:45 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Brak odpowiedzi

Witam
Borykam się z takim problemem.
W jaki sposób mogę wysłać wartość czujnika Inp2 na Thingspeak ale pomnożoną o 0,43 ?
Obecnie LK ładnie mi wysyła wartości na okna podglądu lecz czujnik inp2 wysyła mi wartość w voltach a ja potrzebuję aby była wyświetlana dopiero po pomnożeniu przez 0,43 wtedy dopiero otrzymuję wartości potrzebne mi do pracy. Obecnie muszę używać specjalnej tabeli przeliczeń aby mieć wartości poprawne.



Załączone pliki
.jpg   obrazek.JPG (Rozmiar: 323.83 KB / Pobrań: 3036)
Wydrukuj tę wiadomość

  Wyjście PWM do załączanie pompy CO lub przepustnicy pow.?
Napisane przez: radko - 11-13-2014, 06:03 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (6)

Witam
Czy da się wykorzystać wyjście PWM do załączania pracy pompy CO?
Sterowanie prędkoscią jest niepotrzebne.
Czy w tym przypadku można podłączyć wyjście PWM do przewodu N pompy i sterować za pomocą np. wejścia INP6?
A tak mi przyszło na myśl czy sterowanie przepustnicą powietrza do kominka ctm jest możliwe za pomocą tego wyjścia?
Trochę obawiam się zniszczenia przepustnicy, nie jest to tania rzecz.
Działa na zasadzie zamknięta/otwarta przy napięciu 230V 50Hz.
Czy podłączenie przewodu neutralnego do wyjścia PWM nie uszkodzi tej przepustnicy?

Wydrukuj tę wiadomość