| Użytkownicy online |
Aktualnie jest 89 użytkowników online. » 0 Użytkownik(ów) | 85 Gość(i) Baidu, Bing, Google, Yandex
|
| Ostatnie wątki |
The Strange Comfort of Re...
Forum: LanKontroler V4
Ostatni post: Carrero436
06-13-2026, 07:44 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 222
|
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,480
|
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 226
|
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 169
|
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,867
|
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 441
|
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 333
|
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,546
|
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,572
|
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,307
|
|
|
| Sterowanie ogrzewaniem - czy będzie OK bez przekaźników? |
|
Napisane przez: xyxy - 10-26-2014, 01:42 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników.
- Odpowiedzi (1)
|
 |
Chcę sterować za pomocą LK trzema grzejnikami w domku letniskowym, 500W, 1000W i 1500W. Dodatkowo grzejniki będą na różnych fazach (bo mam prąd trójfazowy, więc światło na jednej fazie będzie mniej przygasać).
Czy mogę sterować grzejnikami bezpośrednio z LK? Obciążenie przekaźników nie przekroczy 7A, ale sąsiednie przekaźniki będą obsługiwały róźne fazy. W instrukcji napisano żeby sterować zewnętrznymi przekaźnikami z LK, ale może to tylko "dupochron" producenta i będzie działać OK? Ma ktoś doświadczenia?
A jeśli to zły pomysł, to proszę o doradzenie jaki element powinienem kupić, żeby było najlepiej - chcę sterować trzema wyjściami niezależnie.
|
|
|
| LK v2 soft 3.06 sterowanie przekaźnikami z IDC10-1 |
|
Napisane przez: Tomaj - 10-20-2014, 12:45 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
- Odpowiedzi (1)
|
 |
Witam.
Czy da się ustawić tak lankontorolera v2, żeby sterował przekaźnikami w tradycyjny sposób:
jest napięcie = przekaźnik załączony
brak napięcia = przekaźnik wyłączony.
Na pewno nie da się tego zrobić z pozycji www. W takim przypadku po załączeniu wszystkie przekaźniki generując krótki impuls, zmienia się również funkcjonalność czasowego resetu wyjść.
Mam optoizolowane przekaźniki, które działają w tradycyjny sposób, tymczasem LK2 odwrotnie. Szkoda że nie ma o tym wzmianki w specyfikacji sprzętu czy instrukcji, na pewno w czasie kompletowania zestawu zastanawiałbym się nad wyborem kontrolera lub modyfikacji osprzętu. Teraz bardziej opłaca mi się wymienić LK2 niż przekaźniki, chyba że można to zmodyfikować...
|
|
|
| INP3D & Energy measure - FW error? |
|
Napisane przez: PavelV - 10-19-2014, 09:51 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników.
- Odpowiedzi (2)
|
 |
Hi developers,
I have LAN Controller HW 1.2, FW latest - 3.22.
I would like to measure the energy (kWh). I'm using the INP3D input, but it works wrong.
When I shorted INP3D to GND, the counter (kwh) didn't stop count. I think that counter should count the pulses. I didn't generate any pulse.
You can see it the video file - https://dl.dropboxusercontent.com/u/62359529/LAN.avi
Could you answer to my questions?
1) Is it mistake?
2) Could you create new firmware with correct function?
3) How much pulses could it catch in 1 second max? 3-5 pulses/1s ? Is it possible to catch faster pulses or should I use the HW divider?
Thank you, I will wait for your answers
Pavel
|
|
|
| Uszkodzenie LK 1,2?? |
|
Napisane przez: vanette - 10-08-2014, 07:42 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników.
- Odpowiedzi (2)
|
 |
Witam.
Od trzech dni łączność z LK jest jednostronna tzn.polecenia z klawiatury docierają do LK np. mogę zmienić stan przekażnika na wyjściu, ale nie otrzymuję potwierdzenia tego polecania, brak jest też odczytów danych wszystkich wejść oraz temperatyry i napięcia z płytki oraz wersji LK. Natomiast idą dane z czujników na Thinspeak. Przez parę miesięcy wszystko "chodziło bez zarzutu. Powtórne ładowanie wersji softu nic nie zmiena. Co może być tego przyczyną ?
Pozdrawiam
|
|
|
| Analizator spalin do kotła olejowego, gazowego lub na pellet |
|
Napisane przez: Slawek - 10-06-2014, 04:05 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników.
- Odpowiedzi (4)
|
 |
Tak jak w temacie, chciałem zapytać czy da się dostosować wejścia na kontrolerze LK do obsługi Sondy Lambda + statystyki (wykresy) tak aby można było na bieżąco monitorować lub być informowanym o tym, że dawkowanie paliwa względem nadmuchu powietrza znacznie odbiega od założonej wartości, przez co jest mało ekonomiczne.
Na rynku dostępne są gotowe urządzenia: LMBD3 rev. 3.00 dostępne np na tej aukcji: http://allegro.pl/analizator-spalin-koci...42275.html
Niestety cena jest przerażająca bo aż ponad 1000zł z przesyłką.
Sondę Lambda (samochodową) można kupić za niecałe 100zł, więc gdyby dobrze oprogramował LK to można by z niego zrobić o wiele bardziej funkcjonalne urządzenie niż to na allegro.
Można by tutaj zrobić dodatkowo analizę temperatury spalin na PT1000, i pomiar temperatury kotła, zależność wilgotności powietrza od do sprawności spalania, itp.
Czy jest szansa aby w przyszłości LK posiadało taką funkcjonalność analizatora spalin do kotłów CO ?
|
|
|
| INP3D - chyba LK nie wyrabia ze zliczaniem |
|
Napisane przez: putas - 10-06-2014, 12:09 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników.
- Odpowiedzi (1)
|
 |
Mam taki problem z LK:
- LK2,0
- pod INP3d podpięty licznik energii 3F z wyjściem impulsowym 1000imp/kWh
- po przekroczeniu mocy chwilowej ok. 18kW LK tak jakby nie nadążał zliczać impulsy i im większa moc tym większe przekłamania na LK - przy wzroście mocy LK zlicza coraz mniejsze wartości.
Spotkał się ktoś z czymś takim?
Może LK nie nadąża zliczać impulsy jak przekroczy się ok. 5 impulsów na sekundę?
|
|
|
| Switching sockets http request does not work |
|
Napisane przez: Faneduru - 10-01-2014, 10:50 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
- Odpowiedzi (2)
|
 |
I have a Lan Controller (HW:1.2 SW:2.59 S/N:6446) which works well but I cannot switch the sockets (http request) like it is written in the documentation. I mean if I write: user:password@192.168.1.100/outs.cgi?Out=2 it just returns the status of the Out sockets (11111) without changing their status. Of course I use the correct user and password and the right IP (and port)...
Is it something to be configured in order to make it work from this point of view?
Thanks in advance!
|
|
|
|