| Użytkownicy online |
Aktualnie jest 199 użytkowników online. » 0 Użytkownik(ów) | 194 Gość(i) Applebot, Baidu, Bing, Google, Yandex
|
| Ostatnie wątki |
The Strange Comfort of Re...
Forum: LanKontroler V4
Ostatni post: Carrero436
06-13-2026, 07:44 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 220
|
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,478
|
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 225
|
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 169
|
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,865
|
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 441
|
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 332
|
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,546
|
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,572
|
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,307
|
|
|
| LK i sterowanie kolektorami słonecznymi - kiedy firmware? |
|
Napisane przez: ateu - 09-27-2014, 12:17 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
- Odpowiedzi (2)
|
 |
Witam.
Zakupiłem ostatnio LK (HW 2.0) który chcę używać nie tylko do podglądu tego co się dzieje w kotłowni
(podpięte już 4 czujniki ds18 oraz działąjący zapis na thingspeak) ale chciałbym również zastąpić stary
i szalejący sterownik kolektorów słonecznych a w przyszłości sterować również pompą CWU.
Kiedy można spodziewać się aktualizacji oprogramowania pozwalającej na sterowanie przekaźnikiem
na podstawie odczytu i porównania dwóch (lub więcej) czujników temperatury?
|
|
|
| OpenHab a sterowanie LK |
|
Napisane przez: akiaki - 09-26-2014, 08:55 PM - Forum: Programy i Serwery
- Odpowiedzi (6)
|
 |
Witam, pierwszy post na forum, a więc witam wszystkich bardzo serdecznie 
Do rzeczy, buduję nazwijmy to prototyp inteligentnego budynku w oparciu o LK, ale o tym co i jak rozwinę dokładnie jak ukończę projekt, póki co przedstawie po krótce w czym rzecz:
Założenia:
1. Ma działać jak zwykła instalacja domowa czyli włącznik gasi i zapala światło. (LK)
2. Istnieje możliwość zapalenia, zgaszenia danego oswietlenia zdalnie. (LK)
3. Sterowanie wentylacją łazienki i kibelka automatycznie (w/g wskazań wilgotnosci z dht-łazienka, jak i obecności-zapalone swiatło-kibelek) (LK)
4. Czujniki zamknięcia drzwi na klucz (zwieranie styku przełącznikem w zamku)(bo ile razy czlowiek sie wracal bo zastanawiał sie czy zamknął drzwi) (raspberry)
5. Sterowanie powinno odbywać się w miarę intuicyjną aplikacją.
Hardware:
2 x LK (8 obwodów oświetlenia, 4 wejścia cyfrowe na sztukę, sterowane włącznikami chwilowymi-dzwonkowymi)
1x raspberry pi model b+
2x moduły wykonawcze (tiak bta16 + optotriak) własna robota od projektu przez płytke do montażu - jak ktoś bedzie chciał udostępnie projekt w eagl'u
Początkowo chciałem się zadowolić gaszeniem i zapalaniem oswietlenia przez www LK, lecz wtrakcie wpadł mi do rąk artyuł o OpenHAB, poczytałem spojrzałem tu i ówdzie, super w pełni konfigurowalne środowisko, z obsługą protokołów http (LK) i snmp (LK), napisane w całości w jav'ie pomyślełem spróbuję.......
Na pierszy rzut kamienia snmp.......... i niestety albo ja jestem idiotą, albo ten program rozumie inne snmp - zupełny brak kontaktu snmp->LK,
nie zrażając się jeszcze mówię http i strzał w powiedzmy 8 (do 10 brakuje odczytu stanu z xml pobranego z LK), działa na spokojnie włącz, wyłącz tylko ten nieszczesny brak odczytu stanu wyjścia LK...........
Skąd ten post - program nadaję się do sterowania wyjściami jak i odczytem informacji z czujników podpiętych do LK, lecz w polskojęzycznych stronach, praktycznie brak informacji o OpenHAB, jakiegokolwiek supportu itd. , a sam projekt wydaję się być mocno uniwersalnym i działającym (czytająć co ludzie na tym robią np na niemckojęzycznych stronach ) , myślę że warto by było poświecić jemu chociaż chwile i potestować.......
Mam nadzieje że znajdzie się osoba/y która pociągnie ten wątek, w tkz. kupie siła , ze swojej strony w miarę wolnego czasu będę mógł udostępniać swoje działające na LK configi OpenHab'a i wspierać na ile moja wiedza w temacie bedzie wystrczajca , a myślę że klient z gotową aplikacją na iOS i androida może być ciekawą zachętą.....
pozdrawiam Kamil
linki:
http://www.openhab.org/
http://plc-home.pl/forum/otwarty-system-...504.0.html;
http://technika-laika.blogspot.com/2014/...em-za.html
https://github.com/openhab/openhab/wiki/Http-Binding
|
|
|
| Help How connect LK to Internet |
|
Napisane przez: vesteve - 09-20-2014, 03:33 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
- Odpowiedzi (1)
|
 |
Dears.
How can i connetc the LK to internet? In a stand alone using a Sim card?.
I must install a LK in a machine and it must be connected trougth internet to send messages and inspect it.
I look in internet and find Huawei B260a 7.2M 3g Wifi Router .... it can work?
How do you do? another Router?... what suggest?
Thanks
|
|
|
| programik |
|
Napisane przez: grzetor - 09-20-2014, 09:19 AM - Forum: Programy i Serwery
- Odpowiedzi (5)
|
 |
Hej - ułożyłem programik w appinv2. Był tylko pod moje potrzeby, ze stałymi opisami i adresami. Jednak widzę że jest duże zainteresowanie i dodałem do apki opcję konfiguracji. Co prawda wersja jeszcze nie ukończona, ale może komuś się przyda.
Jest pod wersję płytki 1,2 soft 3,21 LUB 3,22 (pod tymi testowane)
https://www.dropbox.com/s/5galasuu9koa04...9.apk?dl=0
Konfiguracja bardzo prosta - po wpisaniu adresu, opisu przycisku/czujnika - kliknąć Z (zapisz przy każdym okienku przy którym było coś wpisane). Po konfiguracji wystarczy zresetować apkę. Po połączeniu kolor górnych okienek zmienia kolor na zielony i pokazuje temp i nap.zas. kontrolera. Utrata połączenia sygnalizowana jest zmianą koloru na czerwono.
Odświeżanie odczytów następuje co 3 sekundy.
Miłego testowania
|
|
|
| DS18B20 + DHT22 = brak pomiarów |
|
Napisane przez: vasco - 09-02-2014, 01:57 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
- Odpowiedzi (3)
|
 |
Witam serdecznie,
Mam problem z równoczesnym odczytem wartości z czujnika DS18B20 oraz DHT22. W momencie gdy oba czujniki są wpięte do LK HW1.2 soft 3.22 brak jest odczytu z obydwu czujników. Gdy podłączony jest tylko jeden np DS18B20 pomiar z niego jest, gdy podłączony jest tylko DHT22 również mam z niego pomiar temp. i wilgotności.
Teraz pytanie, czy oba te czujniki mogą działać po 1-Wire?
Efekt jaki chce uzyskać to odczyt 1 punkt temperatura i wilgotność, wystarczył by sam DHT22 lecz nie ma go w Events config i nie jestem w stanie załączyć przekaźnika w zadanych warunkach stąd dołożony DS18B20...
Z góry dziękuje za pomoc.
Pzdr.
Marek
|
|
|
| after exchange firmware not works in HTTP |
|
Napisane przez: giodin - 09-01-2014, 11:09 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
- Odpowiedzi (1)
|
 |
Hello everyone,
I have a LAN CONTROLLER HW2.0. I changed the firmware from V3.06 to V2.03 with the tool "LAN Controler Tools_v1.2.exe."
the exchange went well, the tool displays the ver. v2.03 but http does not enter.
I tried to put the V3.06 but the same result.
what can I do?
thanks 1000
|
|
|
|