Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,758
» Najnowszy użytkownik: username12345
» Wątków na forum: 1,286
» Postów na forum: 9,066

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 358 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 354 Gość(i)
Baidu, Bing, Google, Yandex

Ostatnie wątki
The Strange Comfort of Re...
Forum: LanKontroler V4
Ostatni post: Carrero436
06-13-2026, 07:44 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 219
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,476
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 225
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 169
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,865
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 441
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 331
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,546
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,571
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,307

 
  Opis zmiennych ustawijacych parametry w LK2
Napisane przez: wilkxt - 07-09-2014, 03:33 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Brak odpowiedzi

witam
Jak ktos chce sterowac LK z innego urzadznie niż samo LK tu jest opis jakie parametry za co odpowiadają.

.pdf   opis_parametrow.pdf (Rozmiar: 141.85 KB / Pobrań: 1145)

Wydrukuj tę wiadomość

  Bardzo niskie temperatutry
Napisane przez: pzadlo - 07-04-2014, 01:32 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (1)

Poszukuje sondy do monitorowania temperatury -80 st.

Wydrukuj tę wiadomość

  Wyjścia OUT1-OUT4
Napisane przez: adamrex - 07-03-2014, 01:53 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (2)

Jakie są parametry prądowo-napięciowe wyjść OUT1-OUT4 ? Interesuje mnie maksymalny prąd i maksymalne napięcie (zatem maksymalną moc) jakie mogą być pobrane z wyjść jak w tytule.
Zakładam, że napięcie zasilania jest 12VDC.
Chciałbym z wyjść wysterować przekaźniki pośredniczące 12V (ewentualnie inne obciążenia o napięciu znamionowym 12VDC).
Załączam rysunek jak to chciałem wykonać - proszę o opinię.
AR



Załączone pliki
.jpg   LK_OUT.jpg (Rozmiar: 65.5 KB / Pobrań: 3368)
Wydrukuj tę wiadomość

  Sterowanie grzałką bojlera
Napisane przez: pyndzel - 07-03-2014, 11:45 AM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (2)

Witam
Panele fotowoltaniczne grzeją wodę w bojlerze. W zasobniku mam umieszczony termometr z LK. Jak ustawić tablicę events config żeby odłączyło panele kiedy temperatura osiągnie 90 stopni a załączyło ponownie przy 60 stopniach?

Wydrukuj tę wiadomość

  email z INP1
Napisane przez: gpd - 07-01-2014, 11:15 AM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (1)

Witam, pod INP1 podłączyłem fotorezystor i zrobiłem z tego automat zmierzchowy, wysłanie email-a mam ustawione przy 0,50 V, ale napięcie spadając wraz ze spadkiem oświetlenia troszkę pływa (0,48 - 0,51), zanim spadnie poniżej 0,50 V na stałe to wysyła mi po kilka maili.
Co można z tym zrobić?

Wydrukuj tę wiadomość

  LK v.1.1 + SW:2.59 - zawiesza się serwer HTTP
Napisane przez: kermu - 06-24-2014, 09:41 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (5)

HW:1.1 SW:2.59 S/N:2439
Zresetowany do ustawień fabrycznych.
Podpięty jeden czujnik DS18.
Przeglądarka jest zamknięta.
Po kilkunastu minutach zawiesza się serwer HTTP.
Nie można połączyć się na porcie 80 przez www, nie zgłasza się przez telnet.

Krzysztof

Wydrukuj tę wiadomość

  Pobieranie przez LK skryptu z serwera
Napisane przez: iwi - 06-23-2014, 05:15 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (4)

Witajcie.

Jak zapewne się orientujecie przy sieciach GSM jest blokada na ruch przychodzący z zewnątrz.
Chciałem wykorzystać LK do sterowania paroma rzeczami na odległość. I taki pomysł
Czy jest możliwe, żeby LK co określony czas wysyłał zapytanie do jakiegoś pliku skryptu umieszczonego na serwerze i odczytywał jego zawartość i potem wykonywał go?

np plik skrypt.txt umieszczony na serwerze ftp czy stronie www

Kod:
OUT0=ON
OUT1=ON
OUT2=OFF
OUT3=OFF
OUT4=ON

i teraz wystarczy że wyedytujemy ten plik i zmienimy z OFF na ON (lub odwrotnie) i po jakimś czasie LK zmieni parametry na wyjściu?

Wydrukuj tę wiadomość

  LK v2.0 - problem z wysyłaniem danych na thingspeak
Napisane przez: aruro - 06-23-2014, 03:18 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (20)

Witam.
LK wersja HW:2.0 SW:3.03.
Rozpracowuję możliwości świeżo nabytego LK2 i napotkałem na problem z wysyłaniem danych na serwer thingspeak (nic nie wyświetla w "channels"). Chcę wysłać cokolwiek, próbowałem ze zmienną np: #16 jak i stałą np: 32.5 , nic nie pokazuje w "channels".
Może coś przeoczyłem?

Konfiguracja internetu:
- Internet na Blueconnect z T-mobile
- "test e-mal send" działa błyskawicznie na porcie 587
- zdalny podgląd do komputera w sieci z LK przez TeamViewer na porcie 80 też działa
- na routerze na tym ip LK jest ustawiona opcja DMZ (bez firewalla)

Ustawienia w LK HTTP client settings:
- Server adress: api.thingspeak.com Port:80 time: 10
- Remote url: GET /update?key=V1AJ11SVNWQ67E4W&field1=32.5
- Auto send - true
(LK zapisywany i resetowany wielokrotnie, sprawdzone spacje i błędy składni)

Ustawienie na thingspeak:
- utworzone konto
- utworzony kanał z aktywnym polem "field1"
- api key biorę z "Write Api key" wygenerowanym w tym kanale (generowałem ponownie, bez zmiany)
- coś jeszcze potrzeba by generować wykres na tym serwerze?

Jak stwierdzić czy błąd leży po stronie LK czy thingspeak ?
Jak sprawdzić czy LK cokolwiek wysyła?

Wydrukuj tę wiadomość

  SNMP Trap
Napisane przez: vantomas - 06-23-2014, 02:02 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (1)

Hello,
i have problem with SNMP traps on LAN Kontroler, SNMP traps are not sent from device when state of input changed.

Can you tell me how can I get SNMP traps from kontroler, when input change?

I also try use Wireshark on network with LAN Kontroler and even any packets with SNMP are not send to network, so it's looks like that device send nothing.

Wydrukuj tę wiadomość

  Wyjscia OUTX w LK1.2 i LK2 roznice
Napisane przez: wilkxt - 06-16-2014, 03:41 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Brak odpowiedzi

Witam
LK2 ma dodatkowe rezystory 330om na wyjsciach out1-4, ponizej rysynek.


.jpg   lkouts.jpg (Rozmiar: 49.43 KB / Pobrań: 2347)

Wydrukuj tę wiadomość