Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wysyłanie danych z LK na thingspeak
#1
Witam, Jako świeży użytkownik forum witam szanownych forumowiczów. Przewertowałem forum i instrukcje LK ale nie znalazłem odpowiedzi na pewnie prosty problem. Chciałbym monitorować m.in. napięcie na wejściu 2 (~27V) LK pokazuje jego wartość ale chciałbym je rejestrować, żeby sprawdzić stopień rozładowania akku. Z opisów jakie znalazłem w instrukcji i postów przemówiły do mnie tylko używanie serwera thingspeak. Dane docierają ale wskazywana jest stała wartość i nie wiem jak właściwie ustawić ( na zmieniająca się wartość napięcia podczas rozładowania akku ) W polu HTTP client settings mam wpisane: GET /update?key=DPP3C994QOZ2BVEQ&field1=#02 poproszę o jakieś wskazówki.
<t></t>
Odpowiedz
#2
Znalazłem rozwiązanie problemu, po prostu różne numery I/O dla różnych softów. Mój post może niepotrzebnie zaśmiecać forum, także jak moderator uważa podobnie to do kosza. Pozdrawiam Smile
<t></t>
Odpowiedz
#3
Witam,

Pozwolę sobie podłączyć się pod temat Thingspeak. Zauważyłem ostatnio jeden problem związany z tą właśnie stroną. Otóż fajną funkcjonalnością jest możliwość pobrania wszystkich danych w formacie csv (zebranych od początku istnienia naszego konta) - "Download all of this Channel's feeds in CSV format". Jednak wszystkie czasy podawane są tam według UTC. Teoretycznie w tej samej zakładce można ustawić strefę czasową (Time Zone) np. na GMT+1:00 Warsaw czyli naszą. Niestety to ustawienie nie jest zapamiętywane - po zamknięciu przeglądarki, przelogowaniu lub odświeżeniu strony wraca do GMT+0:00 i w pliku csv nadal mam wszystkie czasy UTC czyli przesunięte o 2 godziny do tyłu. Czy ktoś może spotkał się z tym problemem i znalazł rozwiązanie?
<t></t>
Odpowiedz
#4
Witam po przeewie!
Otóż podłączyłem kolejne czujniki do LK v1.2 (DTH11 i dodatkowy czujnik temp.). Pytanie - jak zrobić, aby kolejne czujniki pokazywał ThingkSpeak?
Dodam, że jeden czujnik temp. dotychczas podłączony działa idealnie na jednym kanale TningSpeak.
Pozdr
<t></t>
Odpowiedz
#5
Brak zainteresowania moim pytaniem zmusił mnie do dokształcenia się w temacie i już sobie poradziłem...
Dzięki za opieszałość Big Grin
<t></t>
Odpowiedz
#6
...jeszcze jedno - drugi podłączony czujnik DS18B20 w tych samych warunkach (obok siebie) wskazuje ok. 5 st. róznicy na plus. Czy można go jakoś skalibrować czy zaopatrzyć się w następny? Tylko czy od razu nie kupić kliklu???
Pozdrawiam,
Mirek
<t></t>
Odpowiedz
#7
DS18B20 sa już skalibrowane, wiec jak jest jakaś duża różnica w odczycie to jest raczej problem czujnika i należy go wymienić
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
MirKul napisał(a):Brak zainteresowania moim pytaniem zmusił mnie do dokształcenia się w temacie i już sobie poradziłem...
Dzięki za opieszałość Big Grin


Podzielisz się wiedzą jak rozwiązałeś ten problem ?
<t></t>
Odpowiedz
#9
sz4kal napisał(a):
MirKul napisał(a):Brak zainteresowania moim pytaniem zmusił mnie do dokształcenia się w temacie i już sobie poradziłem...
Dzięki za opieszałość Big Grin


Podzielisz się wiedzą jak rozwiązałeś ten problem ?


Pamiętam, że dokładny opis znalazłem na tym forum - w skrócie - należy w ustawieniach HTTP client settings dopisać kolejne parametry wg schematu: field1=#17&field2=#18&field3=#23&field4=#24...
<t></t>
Odpowiedz
#10
Witam czy istnieje możliwość wysyłania większej ilości danych przez LK na Thingspeak bo obecnie mamy możliwość wysyłania tylko na jeden kanał GET /update?key= 8 wartości.
Jakby dodać następny kanał GET /update?key= to mamy już razem 16 odczytów.


Pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości