Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Wysyłanie danych z LK na thingspeak
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam, Jako świeży użytkownik forum witam szanownych forumowiczów. Przewertowałem forum i instrukcje LK ale nie znalazłem odpowiedzi na pewnie prosty problem. Chciałbym monitorować m.in. napięcie na wejściu 2 (~27V) LK pokazuje jego wartość ale chciałbym je rejestrować, żeby sprawdzić stopień rozładowania akku. Z opisów jakie znalazłem w instrukcji i postów przemówiły do mnie tylko używanie serwera thingspeak. Dane docierają ale wskazywana jest stała wartość i nie wiem jak właściwie ustawić ( na zmieniająca się wartość napięcia podczas rozładowania akku ) W polu HTTP client settings mam wpisane: GET /update?key=DPP3C994QOZ2BVEQ&field1=#02 poproszę o jakieś wskazówki.
Znalazłem rozwiązanie problemu, po prostu różne numery I/O dla różnych softów. Mój post może niepotrzebnie zaśmiecać forum, także jak moderator uważa podobnie to do kosza. Pozdrawiam Smile
Witam,

Pozwolę sobie podłączyć się pod temat Thingspeak. Zauważyłem ostatnio jeden problem związany z tą właśnie stroną. Otóż fajną funkcjonalnością jest możliwość pobrania wszystkich danych w formacie csv (zebranych od początku istnienia naszego konta) - "Download all of this Channel's feeds in CSV format". Jednak wszystkie czasy podawane są tam według UTC. Teoretycznie w tej samej zakładce można ustawić strefę czasową (Time Zone) np. na GMT+1:00 Warsaw czyli naszą. Niestety to ustawienie nie jest zapamiętywane - po zamknięciu przeglądarki, przelogowaniu lub odświeżeniu strony wraca do GMT+0:00 i w pliku csv nadal mam wszystkie czasy UTC czyli przesunięte o 2 godziny do tyłu. Czy ktoś może spotkał się z tym problemem i znalazł rozwiązanie?
Witam po przeewie!
Otóż podłączyłem kolejne czujniki do LK v1.2 (DTH11 i dodatkowy czujnik temp.). Pytanie - jak zrobić, aby kolejne czujniki pokazywał ThingkSpeak?
Dodam, że jeden czujnik temp. dotychczas podłączony działa idealnie na jednym kanale TningSpeak.
Pozdr
Brak zainteresowania moim pytaniem zmusił mnie do dokształcenia się w temacie i już sobie poradziłem...
Dzięki za opieszałość Big Grin
...jeszcze jedno - drugi podłączony czujnik DS18B20 w tych samych warunkach (obok siebie) wskazuje ok. 5 st. róznicy na plus. Czy można go jakoś skalibrować czy zaopatrzyć się w następny? Tylko czy od razu nie kupić kliklu???
Pozdrawiam,
Mirek
DS18B20 sa już skalibrowane, wiec jak jest jakaś duża różnica w odczycie to jest raczej problem czujnika i należy go wymienić
MirKul napisał(a):Brak zainteresowania moim pytaniem zmusił mnie do dokształcenia się w temacie i już sobie poradziłem...
Dzięki za opieszałość Big Grin


Podzielisz się wiedzą jak rozwiązałeś ten problem ?
sz4kal napisał(a):
MirKul napisał(a):Brak zainteresowania moim pytaniem zmusił mnie do dokształcenia się w temacie i już sobie poradziłem...
Dzięki za opieszałość Big Grin


Podzielisz się wiedzą jak rozwiązałeś ten problem ?


Pamiętam, że dokładny opis znalazłem na tym forum - w skrócie - należy w ustawieniach HTTP client settings dopisać kolejne parametry wg schematu: field1=#17&field2=#18&field3=#23&field4=#24...
Witam czy istnieje możliwość wysyłania większej ilości danych przez LK na Thingspeak bo obecnie mamy możliwość wysyłania tylko na jeden kanał GET /update?key= 8 wartości.
Jakby dodać następny kanał GET /update?key= to mamy już razem 16 odczytów.


Pozdrawiam
Stron: 1 2