Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,758
» Najnowszy użytkownik: username12345
» Wątków na forum: 1,286
» Postów na forum: 9,066

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 117 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 113 Gość(i)
Baidu, Bing, Google, Yandex

Ostatnie wątki
The Strange Comfort of Re...
Forum: LanKontroler V4
Ostatni post: Carrero436
06-13-2026, 07:44 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 222
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,482
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 226
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 169
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,869
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 441
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 333
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,547
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,574
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,312

 
  Silnik krokowy sterowany przez PWM parametry?
Napisane przez: radko - 12-08-2014, 10:05 AM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (21)

Witam
Zamierzam sterować dopływem powietrza za pomocą silnika krokowego sterowanego wyjściem PWM.
Jakie parametry elektryczne powinien mieć ten silnik aby można go było bezpośrednio podłączyć do LANKontrolera?

Wydrukuj tę wiadomość

  Rozpoznawanie czujników DS18B20 [HW 2.0, SW 3.10]
Napisane przez: klamson - 12-05-2014, 02:37 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (1)

Posiadam LK hw 2.0 sw 3.10 oraz sześć czujników DS18B20.

W jaki sposób LK rozpoznaje te czujniki? Pierwotnie podłączyłem 4 z nich przez splitter i wszystkie były rozpoznane, temperatura była widoczna na INP6-INP9. Po chwili odłączyłem cały splitter i chciałem podłączyć pozostałe dwa czujniki, których wcześniej nie używałem, bezpośrednio do gniazda RJ11 LK. Niestety po podłączeniu jednego z nich widzę w panelu temperaturę na losowo wybranych "wejściach" INP6-INP1, gdy drugi podłączę, nie czyta z niego w ogóle temperatury. Gdy chciałem wrócić do pierwotnego połączenia i podłączyłem z powrotem splitter z czterema pierwszymi czujnikami, nie pokazuje mi już niestety żadnej temperatury.

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam i dziękuję
Grzegorz

Wydrukuj tę wiadomość

  Częsty Error Connection po połączeniu do LK - porada
Napisane przez: notek - 12-02-2014, 05:11 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Brak odpowiedzi

Ostatnio coraz więcej zgłaszanych jest przypadków zerwania połączenia przez LK z przeglądarką (Connection Error), przy czym pingi chodzą. Ostatnio i mnie dopadł taki przypadek, opiszę go w skrócie.
Na biurku mam włączonych kilka LK w różnych wersjach. Ze swojego MACa często do nich zaglądam, czasami z innego komputera z linuxem lub Windowsa 7 (laptop). Niedawno po włączeniu przeglądarki na laptopie (Opera lub Chrome) po kilkudziesięciu sekundach pojawia sie rzeczony Connecion Error i to nie tylko z Windowsa, ale także z MACa. W zasadzie ze wszystkich LK, niezależnie od wersji. Z Windowsa strony z internetu się otwierają, ale dość wolno. Sprawdziłem Manager urządzeń - jakiś wirtualny interfejs sieciowy - wywaliłem. Skanowanie przeglądarek (programem AdwCleaner) znalazło Framed Display i jeszcze jakieś inne śmieci. Po usunięciu tego problem całkowicie zniknął, niestety wcześniej nie ustawiłem jakiegoś skanera ruchu sieciowego aby podejrzeć co się działo. Podejrzewam jednak, że przeglądarka (i ten interfejs wirtualny) skanowała co się dało w sieci lokalnej, a 10Mb port LK był tym na tyle zablokowany, że nie był wstanie wysłać przeglądarce AJAX-owych danych i stąd error. Może mój opis nie jest zbyt profesjonalny od strony sieciowej, jednak jestem przekonany, że większość problemów z Connection Error bierze się z jednej strony ze słabego 10Mb portu LK, a z drugiej strony dużej liczby pakietów broadcastowych lub innych w sieci publicznej lub w lokalnej z komputerem zarażonym różnej maści wirusami i innymi śmieciami.
Tak więc w pracy z LK ( i nie tylko) dbajmy, aby system i przeglądarka były czyste i nie generowały niepotrzebnego ruchu w sieci lokalnej.
Proszę wszystkich, którzy zetkneli się z problemem i mogą jeszcze coś dodać o posty.

EN
There is reported problems of broken connection by web browser with Lan Controller (Connection Error) much more frequently last time. In this case you can ping controller normally. I had similar problem with few different Lan Controllers on my desk few days ago. They was accessible from my MAC or linux computer, but if only I run web browser (Opera, Chrome, doesn't matter) on my windows laptop and connect to controller problems start happen. After half minute I had Error Connection from Lan Controler. Other sites opened, but slowly. Additionaly from other operating systems also was problem to open this Lan Controler's sites.
First I founded and removed strange virtual network card in Hardware, next I cleaned my windows (I founded Framed Display and more - antywirus system was all time active). Now all is OK, but I'm not sure what is main reason - probably something generate so high traffic (scan local network) that 10Mb ethernet interface in Lan Controller was jammed.
So in similar behaviours please check your computers, if they don't generate not signed network traffic. If somebody can add some notes about this problem please add next post on this thread.

Wydrukuj tę wiadomość

  GSM-V2 Does not dial out
Napisane przez: sda - 12-01-2014, 11:48 PM - Forum: GSM kontroler GSM - Odpowiedzi (3)

Hi,
I am from Greece and have bought the above unit about a year ago, and have decided to use it now.
The problem that I am having setting up the outgoing number.
Your user manual your example is :
1234Confusedet:number:1:123456789
In Greece we use 10 digit numbers for mobile telephones instead of 9 (as in your example)
So it should be:
1234Confusedet:number:1:0123456789

I have no idea of what version software the module has, as I cannot get a reply from it.
Any help is much appreciated
Kindest regards,
Sarantos Agiakatsikas

Wydrukuj tę wiadomość

  Różnica LK V1.2 vs V2 - przeróbka z V1.2 na V2
Napisane przez: itadek - 12-01-2014, 10:27 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (2)

Witam, jaka jest tak naprawdę różnica pomiędzy tymi dwoma sterownikami, czy jest możliwość wymiany pamięci albo samego loadera aby dalej programować już softem w wersji V2?

Wydrukuj tę wiadomość

  Czy bedzie soft z różnicą temperatur dla ver 1.2?
Napisane przez: radko - 12-01-2014, 08:05 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (6)

Witam
Jak w temacie, dla wersji płytki 2 już jest, to może by tak pamiętać o użytkownikach starszych wersji.

Wydrukuj tę wiadomość

  Błąd ERROR: Connection to board was lost.
Napisane przez: Bodek - 12-01-2014, 01:39 AM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (1)

Witam po raz pierwszy na tym forum.
Z góry przepraszam za ewentualne niezamierzone błędy związane z panującymi tu zasadami

Posiadam LK v.1.2 z wersją softu SW:2.59.
Od dłuższego czasu mam problemy z uporczywie pojawiającym się komunikatem "ERROR: Connection to board was lost".
Analiza postów na forum wskazuje na problemy z połączeniem internetowym. Jednak w tym przypadku wydaje mi się to mało prawdopodobne, gdyż problem dotyczy nie tylko połączeń zewnętrznych ale również tych w sieci LAN. Kontroler pracuje jakiś czas poprawnie, po chwili nie reaguje na komendy (gubi odbiór poleceń albo reaguje na nie z dużym opóźnieniem).
Na stronie głównej w takiej sytuacji pojawia się wspomniany komunikat ERROR: Connection to board was lost.
Oczywiście próby resetowania do ustawień fabrycznych, wymiany softu itp. były przeprowadzone. Ten sam problem występuje na wersji v3.22HW1_2.

Zauważyłem, że problem narasta w momencie kiedy LK znajduje się za routerem. Przy podłaczeniu bezpośrednio do komputera połaczenie zawiesza się rzadziej, tym niemniej i tutaj pojawia się komunikat Command failed. Connection Lost.

Możliwe, że temat był gdzieś wcześniej omawiany (mnie nie udało się dotrzeć do takiego postu).
Czy takie zachowanie LK świadczy o jego niesprawności. Bardzo proszę o pomoc.
Zasygnalizowany problem uniemożliwia mi zastosowanie urządzenia w moim projekcie.

Pozdrawiam
Bogdan

Wydrukuj tę wiadomość

  nietypowe uszkodzenie LK
Napisane przez: MirKul - 11-29-2014, 04:19 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (8)

Witam! Jak to zwykle bywa wczoraj działało wszytsko ok, a dzisiaj problem - na głównej stronie control panel straciłem wszystkie odczyty (screen w załączeniu), a LK działa, tzn. wcześniejsze ustawienia pamięta i wysterowuje wyjścia. Oczywiście restetowałem urządzenie - proszę o pomoc ...



Załączone pliki
.jpg   lan.JPG (Rozmiar: 101.77 KB / Pobrań: 4697)
Wydrukuj tę wiadomość

  sterowanie impulsowe za pomocą enents config
Napisane przez: MirKul - 11-28-2014, 10:10 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Brak odpowiedzi

Witam!
Kolejne pytanie - czujnik na INP1 przy zadanych parametrach załącza/wyłacza wyjście bistabilnie mimo ustawienia w control panel reset time na 1s. Czy można to jakoś zmienić?

Wydrukuj tę wiadomość

  Moc chwilowa - dziwne wyniki i podsumowanie
Napisane przez: iwi - 11-28-2014, 11:42 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (5)

Witajcie.

Mam LK v2 firmware 3.06
Potrzebuje teraz 2 rzeczy zrobić.
1. W jaki sposób podsumować ile energii produkuje się dziennie.
Licznik zlicza do jakiejś wartości a potem się resetuje i zaczyna od zera. Przydałoby się żeby codziennie np o godzinie 00 przepisywał do EEPROM (czy innej nieulotnej pamięci) wartość w kWh. Raz że po wyłaczeniu napięcia licznik się kasuje, a dwa, że na w WH brakuje zapewne miejsca na zapisywanie tak dużych liczb i licznik się resetuje. Teraz mam taką sytuację, że LK pracuje 34 dni non stop a pokazuje tylko 2kWh Smile zapewne wiele razy obrócił licznikiem - ale ile razy tego nie wiem.
2. Jak wyeliminować takie dziwaczne skoki wartości (zob. załacznik)



Załączone pliki
.jpg   moc chwilowa thinkspeak.jpg (Rozmiar: 38.51 KB / Pobrań: 4136)
Wydrukuj tę wiadomość