Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GSM Kontroler V3
#1
Cześć,

Nie mogę znaleźć tego nigdzie, a jest to dla mnie dość ważne zagadnienie.
Czy podłączając czujnik DTH22, lub DS18B20 można na GSM Kontrolerze ustawić próg po przekroczeniu którego nastąpi zdarzenie? Chodzi tutaj oczywiście o ustawienie progu temperatury i wilgotności, a po przekroczeniu wysłanie jakiegoś smsa. Nie ma nic o tym w manualu, na necie też ciężko.

W manualu jest też coś takiego:

Cytat:desanalog=2:0:test content – sets the content for the PT1000, if exceeded more than set

Tylko nie ma komendy, do ustawiania tego progu na PT1000...

Poradzicie coś Smile?
Odpowiedz
#2
Obecnie jest możliwość tylko ustawienia progu Vin - napięcia zasilania, którego przekroczenie może wysłać SMS-a. W przyszłych wersjach firmwaru będzie oczywiście nie tylko wysyłanie SMS-a, ale także ustawianie prostej automatyki tak jak w Lan Kontrolerze na podstawie parametrów wejść.
<t></t>
Odpowiedz
#3
Podepnę się do pytania. Kiedy ewentualnie można się spodziewać takiego softu który po przekroczeniu zadanej wartości temperatury będzie wysyłał smsa ?
<t></t>
Odpowiedz
#4
okolo miesiaca
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Czy udało się już to wdrożyć?
Odpowiedz
#6
jest w testach, ale jeszce nie dostepny, Ogólnie bedzie cała tablica zdarzen (troche podobna jak w LK ale bardziej konfigurowalna). Jeszce nie ma aplikacji na PC, którą łatwo by sie wszystko ustawiało ale jak ktos chce to moge podesłac soft do testów i opis jak to po konfigurować z "palca" przez konsole.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
jak idzie finalizowanie nowej wersji? Dacie rade do obiecanej połowy lipca?
<t></t>
Odpowiedz
#8
Czyli na chwilę obecną mogę sobie podłączyć do 8 termometrów, ale nie dostanę smsa o przekroczeniu jakiejś wartości zadanej? to po co taki monitoring?
Zamówiłem LK dla kolegi który chciał mieć monitoring 6czujek i dostawać info gdy temperatura wzrośnie powyżej x, na Waszej stronie przeczytałem
"kontrola temperatury i ew. powiadamianie, przełączenie zaworu, itp"
i myślałem, że jest to idealne rozwiązanie, ponieważ temperatura przekroczy x stopni LK wyśle smsa i odpali jakąś syrenę w mieszkaniu.
A tu się okazuje, że jedyne co może zrobić to wysłać mi smsa, że nie ma prądu?
kiedy (ale tak na serio, bo najpierw w lutym piszecie, że miesiąć, w kwietniu, że kończycie testy, mamy połowę lipca i nie ma funkcjonalności) można spodziewać się ukończenia softu dającego taką funkcjonalność jak opisujecie na stronie? czyli czujnik > x załącz out1 wyślij smsa?
i czy gsmowy LK ma opcje schedulera?
<t></t>
Odpowiedz
#9
jest soft z taka funkcjonalnoscia do sciagenicia ze strony wersja 1.16 http://tinycontrol.pl/gsm/dokumentacja_firmware.html

Tylko configuracje powiadomienia trzeba robić za pomoca komend z konsoli, program okienkowy pod windowsa/linuxa jeszce nie wspiera tej tablicy zdarzen
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#10
Na razie poczekam, a projekt ogarnę na arduino z shieldem gsm.
Soft 1.16 jest tragiczny. co chwile trace komunikacje z laptopem (win 8.1, sprawdzane też na win7)
Nie mogę zapisać komend jakie mają być wysłane przy zaniku napięcia,
smsy ogólnie zaczeły działać bardzo randomowo.
Nie wiem dlaczego zresetowało mi się hasło do 1234 a pierwszy numer telefonu został zastąpiony jakims 321321321, a byl wpisany inny.
Kupilem tą listwę z myślą o wsadzeniu na jeden z naszych punktów do zdalnych rebootów, ale na chwilę obecną jest to zbyt niestabilne. (pytania o temperature były do innego projektu)
Ogolnie, LK jest zajb^%tym projektem, ale na tyle na ile mam w domu zwykłą sieciową wersję, z numerem seryjnym jakoś koło 400 i działa po 200 dni bez reboota i zlego slowa nie powiem (poza tym, że przy wysyłaniu komend przez http ciągle włącza i wyłącza mi się out0 mimo, że komenda z linka zmienia inne outy - wiem pewnie soft stary,ale nie chce ruszać)
Na tyle ten GSM mi się nie podoba, w wersji 1.15 przy system restart wyłączało i włączało prad na wszystkich gniazdach na sekunde 2 razy - jakbym strzelil takie cos urządzeniom w sieci to mogły by tego nie wybaczyć. w wersji 1.16 tego nie ma, ale nie mogę go zaprogramować tam mi rwie...:/

Swoją drogą, cześć danych jest na stronie
http://lankontroler.pl/gsm-kontroler/
czesc na:
http://tinycontrol.pl/gsm/dokumentacja_firmware.html

warto by to było ujednolicić.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości