Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,765
» Najnowszy użytkownik: LoganMauger
» Wątków na forum: 1,284
» Postów na forum: 9,062

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 173 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 168 Gość(i)
Applebot, Baidu, Bing, Google, Yandex

Ostatnie wątki
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,504
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 245
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 176
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,920
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 463
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 369
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,562
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,602
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,327
Dostęp do LK zza maskarad...
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:22 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3,528

 
  LK serwer na RT5350F-OLinuXino-EVB
Napisane przez: kermu - 06-19-2016, 03:38 PM - Forum: Programy i Serwery - Odpowiedzi (2)

Czy jest możliwość uruchomienia LK serwer na RT5350F-OLinuXino-EVB
https://www.olimex.com/Products/OLinuXin...uXino-EVB/
?

Wydrukuj tę wiadomość

  Sygnalizacja akustyczna przerwy działania łącza IP
Napisane przez: kermu - 06-04-2016, 02:07 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Brak odpowiedzi

Potrzebuję wykonać projekt sygnalizacji akustycznej barku działania łącza IP
na zasadzie badania braku odpowiedzi ICMP od wybranych routerów.
Po wykryciu zdarzenia należy okresowo podać napięcie na BUZZER który będzie
w sposób przerywany (np co 10 sek) krótkim piskiem sygnalizował wystąpienie zdarzenia.
Po wykryciu powrotu działania łącza sygnalizacja akustyczna przestaje być aktywna.
Idealnie by było aby dało się deaktywować sygnalizację akustyczną, mimo aktywnego zdarzenia,
na określony czas (programowany w GIU lub w ostateczności na stałą wartość 8godzin)
po jednokrotnym naciśnięciu przycisku pomocniczego.
Czy taki projekt jest do wykonania na standardowym oprogramowaniu LK ?
Jeśli nie czy jest możliwość dostosowania FW LK do w/w założeń ?

Wydrukuj tę wiadomość

  Czujnik ilości węgla ekogroszku w zbiorniku.
Napisane przez: itadek - 05-15-2016, 09:13 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (12)

Witam, mam zbudowany na LK1 mały sterownik temperatury w łazience z monitoringiem pieca na ekogroszek, chciałbym dołaczyć do tego podgląd ilości samego ekogroszku w zbiorniku macie jakieś propozycje co do samego czujnika?

Wydrukuj tę wiadomość

  Pomiar prądu w lan kontroler
Napisane przez: rpce - 05-12-2016, 11:25 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (2)

Witam

Mam firmware 2.09 i hw.2.0
gdzie w tym firmware jest opcja ustawienia typu ACS dla Inp4 ?

Wedle zdjęć z manuala instrukcja_LAN_Controller_V20_firm_v_313+209_LANKONT-002_PL ACS jest obsługiwany w 2.09. Zresztą nie jest powiedziane że nie jest a i zrzuty mówią o tym, że opcja winna być.

Chciałem podłączyć i mieć pomiar prądu a tu kiszka.

Pozdrawiam
Rafał

Wydrukuj tę wiadomość

  Samoczynna aktywacja wyjścia OUT1
Napisane przez: iwi - 05-11-2016, 10:31 AM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (2)

Witajcie.

Pod wyjście OUT1 podłączyłem sobie otwieranie bramy. Zauważyłem że przynajmniej raz w tygodniu to wyjście zostaje samoczynnie aktywowane.
Po aktywacji mimo, że jest ustawiony czas 3 sek to wyjście jest aktywne przez co blokuje możliwość zamknięcia bramy z pilota. Trzeba wejść w sterowanie LK i wyłączyć najpierw wyjście a dopiero potem można czy z LK czy z pilota zamknąć bramę. Na innych wyjściach nie zauważyłem tego błędu. W ustawieniach nie mam żadnego schedulera włączonego

Wydrukuj tę wiadomość

  Stop/Start every 20 hours
Napisane przez: vesteve - 04-15-2016, 12:41 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Brak odpowiedzi

I wish to know how can I do a stop/start of the LK each defined time, for example, Stop each 20 hour working and wait 4 hours, then begins again.
Any idea? Thanks

Wydrukuj tę wiadomość

  PT1000 anomalie
Napisane przez: elektron81 - 04-07-2016, 10:22 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (4)

Witam
Mam problem z odczytem czujnika PT1000 który zmienia wartość gdy załączają się przekaźniki wtedy temperatura spada około 4-7 stopni np. 54 na 50.
Na pewno czujnik jest sprawny został sprawdzony i podstawiony na inny.
Podstawiłem drugi LK i to samo.
Czy ktoś zauważył ten sam problem ?

Jeszcze jedno pytanie czemu po ustawieniu na sztywno INP2D w zakładce Events Config wartości PWM i Hz po resecie zasilania ustawienia nie powracają do zadanych.

Wydrukuj tę wiadomość

  Firmware Upgrade Program fails
Napisane przez: PhilTilson - 04-07-2016, 07:00 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (1)

I have a LAN controller, HW2.0 SW2.00 which I want to upgrade to SW3.13

I have downloaded the LAN Controller Tools onto two different machines, but as soon as I begin the upgrade, the LAN Controller resets, then I get the message: "LAN Controller Tools has stopped working".

Can anyone please explain what is happening and how I can upgrade the unit? Thanks.

Wydrukuj tę wiadomość

  DTH22 showing ZERO
Napisane przez: seramea - 03-28-2016, 07:24 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (4)

Hello,

From time to time DTH22 sensor is showing zero humidity and zero temperature. Any ideea why? I am having conected to "LAN CONTROLER" an relay board which is having a heater and two ventilators. I have to restart the board to fix the problem.

Thanks for your answer.

Cześć,

Od czasu do czasu czujnika DTH22 wykazuje zerową wilgotności i temperatury zera . Wszelkie ideea dlaczego? Mam conected do "LAN Controler " deska do przekaźnika , który jest o grzałkę oraz dwa wentylatory . Muszę ponownie uruchomić płytę , aby rozwiązać problem .

Dzięki za odpowiedź.

Wydrukuj tę wiadomość

  Lodówka na lankontrolerze
Napisane przez: levykrak - 03-27-2016, 04:36 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (2)

Hejka

Jako ze swieta to wygospodarowalem troche czasu i stuningowałem swoja stara lodowke o nowe sterowanie.

[Obrazek: chlodziarko-zamrazarki-2-drzwiowe-whirlp...p12739.jpg]

Jest to lodówka bezszronowa WHIRLPOOL z parownikiem w zamrazarce i "klapkowym" dozowaniem powietrza do komory chlodziarki. Kupilem ją jako złom (w folii) ze spalonym sterowaniem. Sam moduł sterujacy to koszt okolo 550 na owe czasy. W miedyczasie sterowanie wykonywane bylo przez dwa sterowniki firmy DANFOSS bodajże EKC202D.

Uprzedze pytania po co i w jakim celu. Otóż mam zacięcie do majsterkowania jak również lubie mieć wgląd w to co się dzieje w domu u mnie na wsi, do którego mam okolo 60 km. Bywam tu tylko w weekendy i np nie potrzebuje komory chłodziarki w pełni wychłodzonej ( w nowych lodówkach opcja "wakacje").

Lankontroler ma podlaczone 3 czujniki temperatury 1-wire w schemacie dwu-przewodowym oraz kontaktron z lodówki i czujnik położenia klapki chłodziarki. Wykorzystałem łącznie 6 przekaźników jak również metodą prób i błędów wykonałem prostą automatykę termostatową i odszraniającą parownik zamrażarki.

Schemat, nie wiem czy komuś coś powie. Do wysterowania klapki musiałem użyć aż dwóch przekaźników

[Obrazek: 81schemat_lodowka.jpg]




Jeszcze w trakcie kalibracji czujników ale coś już widać po wykresach

https://thingspeak.com/channels/102995

Wydrukuj tę wiadomość