Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LanKontroler V3
#1
Witam,
czy w kolejnych wersjach softu, z racji zapewne większych możliwości urządzenia, jest przewidziana obsługa Modbus TCP, ewentualnie (choć niekoniecznie) - RTU?
Byłoby to wspaniałe uzupełnienie SNMP i otworzyłoby furtkę do wielu nowych zastosowań.

Przeglądnąłem wykaz podstawowych własności LK V3. Moją uwagę zwróciło to:
"- możliwość zdalnego sterowania wyjściami urządzenia nawet gdy jest ono za routerem poprzez chmurę"
Jak rozumiem, ma to zapewnić dostęp do urządzenia w sytuacjach, gdzie operator nie daje możliwości inicjowania połączenia z zewnątrz (np. prepaidowy Internet). Tak?

Pozdrawiam AND
<t>Pozdrawiam</t>
Odpowiedz
#2
and napisał(a):Witam,
czy w kolejnych wersjach softu, z racji zapewne większych możliwości urządzenia, jest przewidziana obsługa Modbus TCP, ewentualnie (choć niekoniecznie) - RTU?
Byłoby to wspaniałe uzupełnienie SNMP i otworzyłoby furtkę do wielu nowych zastosowań.
Przewidujemy ale na zupełnie innej zasadzie niż proste podłączenie RS485 i raczej nie bedzie to transmitowane po SNMP, choć jeszcze się okaże.
and napisał(a):Przeglądnąłem wykaz podstawowych własności LK V3. Moją uwagę zwróciło to:
"- możliwość zdalnego sterowania wyjściami urządzenia nawet gdy jest ono za routerem poprzez chmurę"
Jak rozumiem, ma to zapewnić dostęp do urządzenia w sytuacjach, gdzie operator nie daje możliwości inicjowania połączenia z zewnątrz (np. prepaidowy Internet). Tak?
Tak, to jest możliwość protokołu MQTT i przyda się nie tylko przy łączy na prepaidzie, ale w wielu miejscach gdzie przekierowanie portów nie wystarczy (generalnie gdzie nie mamy dostępu do publicznego IP)
Marcin
<t></t>
Odpowiedz
#3
Witam,
Czy HTTP Client działa już w LK3, jeśli tak to w jaki sposób obsłużyć. Składnia z LK2 dla Http CLienta nie działa dobrze do końca.
Odpowiedz
#4
Witam
Stałem się posiadaczem LK3 i dzisiaj po raz pierwszy go uruchomiłem, ogólne wrażenie bardzo dobre, jednak kilka rzeczy nie działa ( albo ja nie wiem jeszcze jak to zrobić)...
Podstawowe pytanie kiedy przewidujecie wersję "nie" Beta?

U mnie nie działa wysyłanie wiadomości e-mail (parametry skopiowałem z LK2 gdzie działa bez problemu)?

Przy próbie odpalenia LK3 na Win7 z przeglądarki Firefox 49.0.1 wyświetla okienko do zalogowania i nastepnie wyświetla:

Błąd kodowania zawartości
Otwierana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ używa nieprawidłowych lub nieobsługiwanych metod kompresji.
Prosimy poinformować właścicieli witryny o tym problemie.


Na IE też wyświetla okienko do logowania a następnie:

This page can’t be displayed
•Make sure the web address http://192.168.1.100 is correct.
•Look for the page with your search engine.
•Refresh the page in a few minutes.


Natomiast na innym kompie z WIN 10 i Google Chrom strony wchodzą OK?
Czy macie jakiś pomysł co ja mogę z tym zrobić niestety na Win 7 nie mogę zainstalować Google Chrom:-(

Pozdrawiam
Michał
<t></t>
Odpowiedz
#5
Witam
Po włączeniu Lk3 i podłączeniu czujników temperatury (każdy był podłączany z osobna po restarcie LK) pkzywane temperatury zmieniają się z 85 na np. 21.2. Sytuacja ta ma miejsce na wszsytkiech DS'ach. Czujniki podłączone są poprzez soliter.
I jeszcze jedno pytanie czy LK3 obsługuje DHT22, a jak tak to gdzie należy go podłączyć?
Pozdrawiam
<t></t>
Odpowiedz
#6
michalwy napisał(a):Witam
Stałem się posiadaczem LK3 i dzisiaj po raz pierwszy go uruchomiłem, ogólne wrażenie bardzo dobre, jednak kilka rzeczy nie działa ( albo ja nie wiem jeszcze jak to zrobić)...
Podstawowe pytanie kiedy przewidujecie wersję "nie" Beta?

U mnie nie działa wysyłanie wiadomości e-mail (parametry skopiowałem z LK2 gdzie działa bez problemu)?

Przy próbie odpalenia LK3 na Win7 z przeglądarki Firefox 49.0.1 wyświetla okienko do zalogowania i nastepnie wyświetla:

Błąd kodowania zawartości
Otwierana strona nie może zostać wyświetlona, ponieważ używa nieprawidłowych lub nieobsługiwanych metod kompresji.
Prosimy poinformować właścicieli witryny o tym problemie.


Na IE też wyświetla okienko do logowania a następnie:

This page can’t be displayed
•Make sure the web address http://192.168.1.100 is correct.
•Look for the page with your search engine.
•Refresh the page in a few minutes.


Natomiast na innym kompie z WIN 10 i Google Chrom strony wchodzą OK?
Czy macie jakiś pomysł co ja mogę z tym zrobić niestety na Win 7 nie mogę zainstalować Google Chrom:-(

Pozdrawiam
Michał
Wersja nie beta będzie tak szybko jak to możliwe, kilka tygodni
Co do problemu z przegladarką na win7 być moze firewall czegoś nie przepuszcza
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
2401 napisał(a):Witam,
Czy HTTP Client działa już w LK3, jeśli tak to w jaki sposób obsłużyć. Składnia z LK2 dla Http CLienta nie działa dobrze do końca.
Tak http, działa, ale skladnia jest trochę zmieniona, wyboru danego wejscia dokonujemy przez wpisanie 3 cyfr (w LK2 było dwie), gdzie pierwsze dwie oznaczają nr wejścia, a trzecia dzielnik (od 0 do 3), który odpowiednio podzieli (0-brak podziału, 1-dzilei przez 10, 2-dzieli przez 100, 3-dzieli przez 1000) uzyskany wynik z wejscia. Zamist znaku "#", wpisujemy znak"%"
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
orzd napisał(a):Witam
Po włączeniu Lk3 i podłączeniu czujników temperatury (każdy był podłączany z osobna po restarcie LK) pkzywane temperatury zmieniają się z 85 na np. 21.2. Sytuacja ta ma miejsce na wszsytkiech DS'ach. Czujniki podłączone są poprzez soliter.
wszystkie czujniki powinny byc podłaczone przed uruchomieniem lub przed restartem
orzd napisał(a):I jeszcze jedno pytanie czy LK3 obsługuje DHT22, a jak tak to gdzie należy go podłączyć?
Obecna wersja softu obsluguje tylko AM2320 (temperatura i wilgotnosć, przez protokół I2C)- http://www.ledats.pl/pl/czujniki/3228-cz...dht22.html
Obsluga DTH22 będzie dodana
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
Jest jakas wersja lan 3.0 pod fotovoltanike chodzi najbardziej o załaczanie poszczegolnych urzadzen na podstawie produkcji i zuzycia energi.
<t></t>
Odpowiedz
#10
dadi3337 napisał(a):Jest jakas wersja lan 3.0 pod fotovoltanike chodzi najbardziej o załaczanie poszczegolnych urzadzen na podstawie produkcji i zuzycia energi.
Jeszce nie ma
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości