Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,765
» Najnowszy użytkownik: LoganMauger
» Wątków na forum: 1,284
» Postów na forum: 9,062

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 747 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 742 Gość(i)
Applebot, Baidu, Bing, Google, Yandex

Ostatnie wątki
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,506
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 249
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 176
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,924
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 464
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 371
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,564
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,604
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,328
Dostęp do LK zza maskarad...
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:22 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3,529

 
  Wersje wsadów LK2.0
Napisane przez: ostanislaw - 01-17-2017, 04:18 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (12)

Posiadam LK2.0 z wgranym softem 3,46p ? I nie wiem co ten soft mi oferuje. Jest bardzo niestabilny. Przeszukałem forum pod kątem możliwości innych wersji softu i nie mogę znaleźć jasno określonych danych co w której wersji jest zmienione, pominięte lub dodane. mówi się że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Nie każdy musi mieć najnowszy soft obsługujący wszystko.
Dobrze byłoby jasno określić np w tabeli która wersja co obsługuje i czy wersja jest stabilna. Po wprowadzaniu kolejnych poprawek można będzie zobaczyć czy powstała nowa lepsza wersja używanego oprogramowania.
Wiedzę pełną o kolejnych wersjach mają tylko programiści. A przekopywanie się przez całe forum bo może temat był już poruszany jest trochę błądzeniem po omacku.
Może początkowo przysporzy to pracy ale na dłuższą metę się opłaci.
Pozdrawiam
ostanislaw

Wydrukuj tę wiadomość

  Domoticz i Lan Kontroler
Napisane przez: boe666 - 01-17-2017, 03:29 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (1)

Witam wszystkich.
Chciałbym się podzielić informacją jak zintegrować DOMOTICZ z Lankontrolerem w taki sposób aby to nie DOMOTICZ odpytywał urządzenia ale żeby LK wysyłał odpowiednie dane do Domoticza.

Otóż da się to zrobić używając funkcji HTTP client settings w LK oraz API Domoticza https://www.domoticz.com/wiki/Domoticz_API/JSON_URL's.

Należy napisać własny skrypt w PHP który przyjmuje dane z LK i natychmiast wywołuje API Domoticza dla poszczególnych czujników.

Działa wyśmienicie. Szczegóły na PRIV.

Pozdrawiam.
UPDATE: polecam wątek: http://tinycontrol.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=5933 - dużo lepsze rozwiązanie.

Wydrukuj tę wiadomość

  Podłączenie czujników DS18B20 do LK3
Napisane przez: hubik - 01-16-2017, 01:49 AM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (22)

Jak prawidłowo podłączyć DS18B20 do LK3?

Zgodnie z opisem 1-wire w instrukcji "lk3_short_manual" DS18B20 myślę, że należy podłączyć do pinów:
4 - 1wire (DQ czujnika)
5 - GND (GND czujnika)
6 - +3,3V (Vcc czujnika).

Moje wątpliwości budzi fakt, że kupiony czujnik DS18B20 z kablem i wtyczką RJ11 (http://www.wirelesslan.pl/product_info.p...ts_id/2585) trafia w piny 2-5 złącza 1wire LK3.
1. Czy dobrze rozumiem, że czujnik jest wtedy podłączony w układzie 2 żyłowym?
2. Czy Vcc oraz GND jest zwarte przy czujniku?
3. Czy (przy założeniu, że dobrze rozumuję powyżej) podłączenie czujnika DS18B20 w układzie 3 żyłowym może mieć wpływ na polepszenie jakości zbieranych z czujnika danych (możliwość stosowania dłuższych odcinków przewodu)?
4. Czy SPLITER RJ12 1Wire/i2c/ DS18B20 DO LK2 / LK3 podaje napięcie 3,3V na pin 6 wszystkich gniazd, czy jedynie gniazd oznaczonych kolorem białym? (http://www.wirelesslan.pl/product_info.p...ts_id/3796)

Pozdrawiam
Hubert

Wydrukuj tę wiadomość

  Brak możliwości zapisu ustawień Config/Network
Napisane przez: hubik - 01-14-2017, 11:46 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (6)

Witam,
Spotkałem się z problemem braku możliwości zapisu ustawień np. Config/Network, Time, Email, HTTP Client.
Pomaga jedynie reset do ustawień fabrycznych :x , lecz jedynie na krótki okres czasu (do ok. 5 min) po którym to okresie ponownie nie można zmienić żadnego ustawienia z powyższych.
Reset modułu nic nie daje.
Pomimo blokady możliwości zapisu ustawień LK mierzy temperaturę, HTTP Client wysyła informacje, można zmieniać stan przekaźników.

Konfiguracja sprzętowa na której problem występuje:
- LN3
- SPLITER RJ12 1Wire/i2c/ DS18B20 DO LK2/LK3
- czujnik wilgotności i temperatury AM2320 (1 szt.)
- czujnik temperatury 1wire DS18B20 (2 szt.)
Testowałem na firmware lk3_firmware_1_19b oraz lk3_firmware_1_22b.

Pozdrawiam
Hubert

Wydrukuj tę wiadomość

  Czujnik pyłu GP2Y1010AU0F
Napisane przez: Olbit - 01-11-2017, 02:18 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Brak odpowiedzi

Czy Ktoś podpinał taki czujnik pod LK3?
Czy jest to możliwe i jak?

Opis pinów:

Pin Opis
VCC Napięcie zasilania: od 2,5 V do 5,0 V
GND Masa układu.
AOUT Wyjście analogowe: 0,5 V / (100 μg/m3).
ILED Pin konfiguracyjny, przed odczytem pomiaru należy podać stan wysoki w celu załączenia czujnika.

Wydrukuj tę wiadomość

  Samoczynne zmiany ustawień liczników K2
Napisane przez: ostanislaw - 01-11-2017, 12:09 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (2)

Lan kontroler LK2 zakupiłem w sklepie PVmonitor.
Do lan Kontrolera są podłączone cztery liczniki energii elektrycznej Z tym że mają różne ilości impulsów na kWh (1000imp-1000imp-800imp-2000imp). Trzy z nich wysyłają dane na pvmonitor. Zauważyłem że już dwukrotnie (w ciągu tygodnia) nastąpiła samoczynna zamiana tych współczynników pomiędzy licznikami. Na wykresie zużycia prądu jest to widoczne jako impulsowy spadek poboru do zera lub impuls wzrostu poboru.
Wykresy na PVmonitor użytkownik ostanislaw
9 stycznia 2017 godz 12:40
11 stycznia 2017 godz 8:37
Czy ktoś już spotkał się z takim problemem?
Pozdrawiam
ostanislaw

Wydrukuj tę wiadomość

  LK3 i monitorowanie pyłów zawieszonych PM10, PM2.5
Napisane przez: nawasaqi - 01-09-2017, 01:01 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (6)

Mam pytanie czy jest możliwe monitorowanie za pomocą LK3 pyłów zawieszonych np. PM10 i PM2.5 ?? Mam instalację PV i chciałbym mieć możliwość od razu monitorowania zanieczyszczenia powietrza na swoim terenie.

Wydrukuj tę wiadomość

  Mqtt.ats.pl
Napisane przez: Olbit - 01-04-2017, 10:45 PM - Forum: Programy i Serwery - Odpowiedzi (5)

Może coś na temat funkcji mqtt?
Co się dzieje z projektem, z aktywacjami kont?
Kiedy będzie można testować?

Wydrukuj tę wiadomość

  Program do generowania własnych www dla LK3
Napisane przez: Olbit - 01-03-2017, 05:32 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (2)

Witam,
Czy jest gdzieś opis paczki "Program do generowania www"?

Wydrukuj tę wiadomość

  LK3-NOWY SOFT 1.22b
Napisane przez: wilkxt - 01-02-2017, 02:57 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (20)

Witam
Załaczam nowy soft do Lk3
.zip   lk3_firmware_1_22b.bin.zip (Rozmiar: 258.61 KB / Pobrań: 2519)
Dodano:
- obsluga snmp, poniżej spis OID
- wysylanie zapytania http client przy zdarzeniach, zgodnie z konfiguracją w menu http client (opcja Enabled ma być odznaczona, ona służy tylko do wysylania co okreslony czas)

Poprawiono:
- mqtt checbox przy Power i Energy
- obsluga czujnika AM2320, czasami zwracał na stałe 0 i 32

OIDy dla snmp

OUTy i PWMy można odczytac oraz zapisać, reszta tylka odczyt

iso.3.6.1.4.1.7616.3.1.0.0 = INTEGER: 0 OUT0
iso.3.6.1.4.1.7616.3.1.1.0 = INTEGER: 0 OUT1
iso.3.6.1.4.1.7616.3.1.2.0 = INTEGER: 0 OUT2
iso.3.6.1.4.1.7616.3.1.3.0 = INTEGER: 0 OUT3
iso.3.6.1.4.1.7616.3.1.4.0 = INTEGER: 0 OUT4
iso.3.6.1.4.1.7616.3.1.5.0 = INTEGER: 0 OUT5
iso.3.6.1.4.1.7616.3.1.6.0 = INTEGER: 1 PWM0
iso.3.6.1.4.1.7616.3.1.7.0 = INTEGER: 1 PWM1
iso.3.6.1.4.1.7616.3.1.8.0 = INTEGER: 1 PWM2
iso.3.6.1.4.1.7616.3.1.9.0 = INTEGER: 1 PWM3
iso.3.6.1.4.1.7616.3.2.1.0 = INTEGER: 1 INPD1
iso.3.6.1.4.1.7616.3.2.2.0 = INTEGER: 1 INPD2
iso.3.6.1.4.1.7616.3.2.3.0 = INTEGER: 1 INPD3
iso.3.6.1.4.1.7616.3.2.4.0 = INTEGER: 1 INPD4
iso.3.6.1.4.1.7616.3.3.1.0 = INTEGER: 0 INPA1
iso.3.6.1.4.1.7616.3.3.2.0 = INTEGER: 2 INPA2
iso.3.6.1.4.1.7616.3.3.3.0 = INTEGER: 2 INPA3
iso.3.6.1.4.1.7616.3.3.4.0 = INTEGER: 2 INPA3
iso.3.6.1.4.1.7616.3.3.5.0 = INTEGER: 0 INPA4
iso.3.6.1.4.1.7616.3.3.6.0 = INTEGER: 0 INPA5
iso.3.6.1.4.1.7616.3.3.7.0 = INTEGER: 871 VIN
iso.3.6.1.4.1.7616.3.3.8.0 = INTEGER: 3700 TEMP
iso.3.6.1.4.1.7616.3.4.1.0 = INTEGER: -600 DS1
iso.3.6.1.4.1.7616.3.4.2.0 = INTEGER: -600 DS2
iso.3.6.1.4.1.7616.3.4.3.0 = INTEGER: -600 DS3
iso.3.6.1.4.1.7616.3.4.4.0 = INTEGER: -600 DS4
iso.3.6.1.4.1.7616.3.4.5.0 = INTEGER: -600 DS5
iso.3.6.1.4.1.7616.3.4.6.0 = INTEGER: -600 DS6
iso.3.6.1.4.1.7616.3.4.7.0 = INTEGER: 276 AM2320 temperatura
iso.3.6.1.4.1.7616.3.4.8.0 = INTEGER: 123 AM2320 wilgotnosc
iso.3.6.1.4.1.7616.3.4.9.0 = INTEGER: 0 DIFF1
iso.3.6.1.4.1.7616.3.4.10.0 = INTEGER: 0 DIFF2
iso.3.6.1.4.1.7616.3.5.1.0 = INTEGER: 60 Power1
iso.3.6.1.4.1.7616.3.5.2.0 = INTEGER: 60 Power2
iso.3.6.1.4.1.7616.3.5.3.0 = INTEGER: 0 Power3
iso.3.6.1.4.1.7616.3.5.4.0 = INTEGER: 0 Power4
iso.3.6.1.4.1.7616.3.5.5.0 = INTEGER: 2 Energy1
iso.3.6.1.4.1.7616.3.5.6.0 = INTEGER: 2 Energy2
iso.3.6.1.4.1.7616.3.5.7.0 = INTEGER: 0 Energy3
iso.3.6.1.4.1.7616.3.5.8.0 = INTEGER: 0 Energy4

Wydrukuj tę wiadomość