Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie bramą - centralka FAAC
#1
Szanowni grupowicze - nie bardzo wiem gdzie zadać to pytanie, więc piszę tutaj. Jeśli źle trafiłem z miejsce poprawcię proszę.

Sprawa jest następująca. Chciałbym zaciągnąć LK3 do większej pracy niż teraz (zbieranie temperatury z czyjników). Chodzi mi o zastosowanie kontrolera do sterowania centralką FAAC do bramy dwuskrzydłowej. Nie mam koncepcji jak ogarnąć temat. Znalazłem moduły nadajnika i odbiornika działające na częstotliwości 433MHZ (taka sama jak pilot). Kombinowałem żeby podawać napięcie na nadajniku poprzez przekaźnik. Pytanie czy ma to sens. Może ktoś z was zmagał się z takim problemem i podzieli się radą.
<t></t>
Odpowiedz
#2
możesz załaczyc przekaxniiem pilota lub jesli pilota załaczas przez styk z masą mozesz uzyć bezposrednio wyjsc out.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
Pilot wygląda następująco. Nie mam koncepcji jak zrobić żeby zaczął współgrać z LK. Będę wdzięczny za jakąś pomoc/wskazówki.

Zastanawiam się też nad użyciem nadajnika np. takiego: http://allegro.pl/lispol-nadajnik-radiow...37345.html do zmuszenia otwierania bramy.

Ktoś robił coś takiego?


Załączone pliki
.jpg   20170308_133544_1.jpg (Rozmiar: 180.37 KB / Pobrań: 3,530)
.jpg   20170308_133617_1.jpg (Rozmiar: 139.34 KB / Pobrań: 3,507)
<t></t>
Odpowiedz
#4
napisz dokladnie co chcesz osiagnac przy pomocy LK? LK ma załaczac bramę? Co ma robić pilot, dawac sygnał na LK? Czy może Lk ma dawac sygnał na pilota. Napisz dokladnie co jak masz połacząne i gdzie w tym ma byc Lk.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Chciałbym, aby LK kontrolował bramę. Jej otwieranie i zamykanie. Nie mam aktualnie nic zbudowanego, wszystko na etapie planowania. Ktoś wspomniałem, żeby uzyć do tego pilota i nim sterować sygnałem dlatego powyższe zdjęcia. Generalnie szukam najłatwiejszego rozwiązania.
<t></t>
Odpowiedz
#6
no ale chyba masz centralkę, która steruje bramą? I do niej sa piloty jak rozumiem.
To do czego ma być Lk? Chyba ze chcesz brama sterowac z smartfona łączacego sie z domowa siecia i dalej z LK.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Dokładnie tak jak napisałeś. Mam piloty, działają, ale chcę mieć możliwość otwierania przez telefon lub ustawić godziny w których brama samoczynnie będzie się otwierała i zamykała.
<t></t>
Odpowiedz
#8
możesz podpiac przekaxnik z Lk do styku przycsku piolta, ale to rozwiązanie trochę bez sensu bo nie bedziesz mogł uzywac pilota osobno. Lepiej bylo by podpiac lk do samej centrali, trzeba by było zidentyfikowa miejsce modulu odbiorczego fal z pilota.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
Zastanawiałem się też nad mozliwościa podłączenia samego nadajnika na częstotliwości 433,92Mhz i zaprogramowania go jako pilota w centralce. Pytanie zasadnicze czy coś takiego by funkcjonowało bo na pilocie działają 3 przyciski czyli centralka ustawiona jest na obsługę 4 kanałów. Jeden otwiera całkowicie bramę, drugi połowę, a 3 steruje elektrozaczepem w furtce. Nie wiem czy sam nadajnik bez odpowiedniej jego obsługi (kabel data odpowiadający za wydanie odpowiedniego polecenia) by działał.

Już nawet mysłałem, żeby poświęcic jednego pilota, umieścić go w odpowiednim miejscu, w puszce, do niego kable z LK na przekaźniku i obsługiwać tak... ale tutaj też jestem w kropce jak to zrobić.
<t></t>
Odpowiedz
#10
track napisał(a):Już nawet mysłałem, żeby poświęcic jednego pilota, umieścić go w odpowiednim miejscu, w puszce, do niego kable z LK na przekaźniku i obsługiwać tak... ale tutaj też jestem w kropce jak to zrobić.
To akurat łatwo zrobić, paczysz który styk/scieżka w pilocie jest zwierana do masy jak wciskasz przycisk. Pod ta sciezka podpinasz jeden styk przekaźnika z LK, a drugi styk przekaznika do masy, która jest połaczona z pilotem.
Albo poprostu w miejsce styków przycisku podłacz styki z przekaznika w LK, jak przekaźnik sie załczy to tak jak bys wcisnal przycisk w pilocie
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości