Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,765
» Najnowszy użytkownik: LoganMauger
» Wątków na forum: 1,284
» Postów na forum: 9,062

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 747 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 742 Gość(i)
Applebot, Baidu, Bing, Google, Yandex

Ostatnie wątki
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,506
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 249
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 176
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,924
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 464
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 371
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,564
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,604
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,328
Dostęp do LK zza maskarad...
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:22 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3,529

 
  Wiadomości e-mail nie zostają wysłane
Napisane przez: michalwy - 02-16-2017, 05:00 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (2)

Witam
Próbuje skonfigurować powiadomienia e-mail i HTTP Client w moim LK3 (FV: 1.29b) i zauważyłem że wiadomości nie wychodzą? Konfigurację dla wysyłania wiadomości mam taka samą jak na LK2 (LK2 działa w innej lokalizacji, inny router, inny dostawca internet) gdzie działa bez problemu. Nie działa też wysyłanie danych do thingspeak a konfigurację sprawdziłem i wygląda OK.
Myślałem że mój router blokuje komunikację wychodzącą ale czas po NTP działa poprawnie, próbowałem też w router zaprogramować dla LK3 w strefie DMZ, ale też nie pomogło?
Czy macie jakieś pomysły co może być przyczyną?



Załączone pliki
.jpg   mail.JPG (Rozmiar: 23.26 KB / Pobrań: 1667)
.jpg   Network.JPG (Rozmiar: 27.96 KB / Pobrań: 1651)
.jpg   thingspeak.JPG (Rozmiar: 24.18 KB / Pobrań: 1695)
Wydrukuj tę wiadomość

  Zdarzenia-błędne wartości liczbowe w zapisanych warunkach
Napisane przez: michalwy - 02-16-2017, 04:35 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (4)

Witam
Próbuje skonfigurować zdarzenia w moim LK3 (FV: 1.29b) i zauważyłem że po wpisaniu w warunku wartości poniżej 0 (dla DS1), np. -1 wartość zapamiętana w warunku to 654.36 (jak jeszcze raz otworzymy okno zdarzeń) a jak wartość wpisana jest powyżej 655.35 np. 656 to w warunku zapisane jest 0.64.
Czy taki problem występuje tylko u mnie czy u innych też, czy można coś z tym zrobić?

Wydrukuj tę wiadomość

  LK3-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
Napisane przez: wilkxt - 02-13-2017, 04:55 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (255)

Witam

W tym jednym wątku pojawiac sie będa kolejne wersje oprogramowania

Załaczam nowy soft do Lk3
.zip   lk3_firmware_1_30b.bin.zip (Rozmiar: 266.5 KB / Pobrań: 1278)
Dodano:
- obsluge czujnika pyłów zawiszonych PM2.5 i PM10 - sds011
Poprawiono:
- odczyt DS18B20

Czujnik podłaczamy do portu UART na złączu IDC10-1
pin1- UART_TX
pin7- UART_RX
pin5 - GND
pin9- +5V
W sumie w tej chwili LK tylko odbiera dane z czujnika więc linii na pinie 1(UART-TX) nie trzeba podpinać, wystarcza 3 przewody.
UWAGA!!!
ponieważ czujnik SDS011 przy starcie (ze względu na wentylator) pobiera dosc duży prąd, to przy podłącznieu tego czujnika (do +5V w LK3), LK3 może sie zrestartować. Czujnik można także (zamiast z LK3) podłączyć z zewnętrznego źródła 5V.

w HTTP klient czujnik ma pozycje
57 - PM2.5
58 - PM10

Wydrukuj tę wiadomość

  SNMP server
Napisane przez: bobo1 - 02-10-2017, 02:01 PM - Forum: Programy i Serwery - Brak odpowiedzi

I have problem with INPD1-3 on controller V2 firmware 2.15.
On the INPD4 is now the consumption meter and it works perfectly. I'm reading the value of kWh from CACTI by SNMP.
On another input (INPD1-3) is now connect another pulse unit and If I sand the pulse on INPD1,2 or 3 than the SNMP is ca. 5 min off .
Same problem is when is shortly the jumper bet between GND and INPD1 …3.
I will read the address from INMP3 in to CACTI and in CACTI is my second counter.

Can somebody help me with my problem?

Wydrukuj tę wiadomość

  DS18B20 sensors read 0 and N/A
Napisane przez: seramea - 02-06-2017, 07:49 AM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (13)

Dear colleagues, I am having on my line controller with HW:2.0 SW:3.15 very often a problem. DS18B20 is reading values 0 (zero) and I want to help me in finding the root cause. The sensors are connected with UTP cables with a length from 1 to 4 meters. With the old software version I didn't had this issues. Do you have any solutions? Thanks from Romania!


Szanowni Państwo, jestem na mojej linii o kontroler HW: 2.0 SW: 3,15 bardzo często problem. DS18B20 czyta wartości 0 (zero) i chcę, aby mi pomóc w znalezieniu przyczyny. Czujniki są połączone z przewodami UTP o długości od 1 do 4 metrów. W starej wersji oprogramowania nie miał tego zagadnienia. Czy macie jakieś rozwiązania? Dzięki z Rumunii!

Wydrukuj tę wiadomość

  Wywołanie danych przez zapytanie HTTP
Napisane przez: Piotrekpp11 - 02-04-2017, 06:53 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (1)

Witam
Jestem nowym użytkownikiem forum dlatego chciałbym się przywitać.
Od niedawna korzystam LK2 głównie do fotowoltaiki.
Ostanie zrodził mi się pomysł dołożenia pomiaru temperatury.
Mam pytanie czy jest możliwe wywołanie pomiaru temperatury z INP6, INP7 poprzez zapytanie HTTP
Podobnie jak można zapytaniami sterować danymi wyjściami.
Chciałbym po prostu wyświetlić w przeglądarce wartości temperatury Ułatwiło by mi to bardzo możliwość wyświetlania danych w moim programie do zarządzania domem.

Wydrukuj tę wiadomość

  Problem z dostaniem się do LK3
Napisane przez: Olbit - 01-28-2017, 06:01 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (2)

Nie mogę dostać się do LK3 przez różne przeglądarki.
Konsola Firefox wyświetla:

Kod:
GET
http://192.168.1.100/ [HTTP/1.1 404 File not found 14 ms]
Kodowanie znaków dokumentu HTML nie zostało zadeklarowane. Podczas wyświetlania tego dokumentu w niektórych konfiguracjach przeglądarki niektóre znaki spoza zakresu US-ASCII (o ile występują) mogą wyglądać nieprawidłowo. Kodowanie znaków strony musi być zadeklarowane w dokumencie lub w protokole przesyłania.192.168.1.100
Warning: NetUtil.asyncFetch() requires the channel to have one of the security flags set in the loadinfo (see nsILoadInfo). Please create channel using NetUtil.newChannel()
GET
http://192.168.1.100/favicon.ico [HTTP/1.1 404 File not found 6 ms]
1485614946403    Browser.SelfSupportBackend    WARN    onLocationChange - There was a problem fetching the SelfSupport URL (attempt 1).
Robiłem reset przez przycisk jak również przez service jumper pins. Nic to nie dało.
Czyżby LK3 padł?
Przed resetem jeszcze wysyłał odczyty na ThingSpeak, teraz już po resecie nie.
Dodam, że odpowiada na ping.

Wydrukuj tę wiadomość

  Problem z dostępem do LK3 przez internet
Napisane przez: fafa - 01-25-2017, 02:25 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (3)

Część!

Mam problem z dostępem do LK3 po internecie. Wygląda to bardzo dziwnie Smile
Konfiguracja wygląda następująco:
1. Mam LK3 z domyślnym dostępem 192.168.1.100:80
2. Podpinam go pod TP-LINK MR6400 v1 (z kartą z Plusa z publicznym adresem IP - APN pro.plusgsm.pl).
3. Na routerze ustawiam przekierowanie: 5300 -> 192.168.1.100:80
4. Próba dostania się na :5300 kończy się błędem:
błąd kodowania zawartości "ERR_CONTENT_DECODING_FAILED"

Co ciekawe czasem się coś pojawia, ale w pewnym momencie jest przerywane (nie ma formatowania)

Trochę próbowałem zidentyfikować co może być problemem, więc:
1. Podpiąłem pod router komputer z serwerem WWW - XAMPP (Apache + MariaDB + PHP + Perl) i ustawiłem mu IP 192.168.1.13
2. Na routerze ustawiłem przekierowanie 5301 -> 192.168.1.13:80
Dodatkowo udostępniłem dostęp zewnętrzny do routera na porcie 8080

Wtedy mogę się dostać zarówno do WWW jak i do routera, więc coś dziwnego musi się dziać z styku LK3 z internetem.

Ma ktoś jakiś pomysł czemu to nie działa i jak można to poprawić? Alternatywnie czy ktoś komu działa podobne ustawienie mógłby je opisać (aby spróbować znaleźć różnicę).
Gdzieś na tym forum znalazłem informacje, że LK3 nie lubi jak gubi się jakiekolwiek pakiety. Czy jest tak dalej?

Pozdrawiam
Filip

Wydrukuj tę wiadomość

  LK3-NOWY SOFT 1.29b
Napisane przez: wilkxt - 01-23-2017, 04:32 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (7)

Witam
Załaczam nowy soft do Lk3 versia 1.29b

.bin   lk3_firmware_1_29b.bin (Rozmiar: 271.43 KB / Pobrań: 58)
w stosunku do wersji 1.27b poprawiono problemy z http client.

w wersi 1.27b
Dodano:
- IP watchdoog, do monitoringu urządzeń w sieci i ich ewentualnym restarcie/powiadomieniu emilem
- remote control, jeden LK3 może sterować innym LK3 przez pakiety UDP
opis remote control:
Dane wejscie INPDx lub EVENTX może załączyć zdalnie dane outx lub pwmx, dodatkowo wybieramy czy załaczenie ma nastapic na stan niski czy wysoki danego wejscia.
Po właczeniu remote control LK3 bedzie wysylal na ustawiony adrss IP lub host pakiet sterujący gdy nastapi zmiana stanu wejscia inpd lub eventu. LK3 także przyjmuje pakiety sterujące od innych LK3, pracuje jako klient/server. Żeby dane LK3 mogły sie porozumiec musi być zgodne hasło i port.

Poprawiono:
- w http client dodano stany outs/pwm i inpd, numery od 43 do 56
out0 43
out1 44
out2 45
out3 46
out4 47
out5/wy_tranz 48
pwm0 49
pwm1 50
pwm2 51
pwm3 52
inpd1 53
inpd2 54
inpd3 55
inpd4 56

Wydrukuj tę wiadomość

  LK HW2.0 SW2.09 Delayed mail
Napisane przez: lazan3347 - 01-18-2017, 05:42 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Brak odpowiedzi

Hi all,

I am successfully using LK HW2.0 SW2.09 as a watchdog to reset the router on a remote LAN and it works perfectly. Nevertheless, I would like to get e-mail when this reset occurs. I am able to detect the relay transition on INPD1 and try to send mail using the Events Config table. The problem is that after the reset it takes about three minutes to recover router's proper operation. It means that the LK mail client cannot access the mail server during this timespan.

Is there any reasonable way how to solve this problem with the current firmware?

Happy to get any advise.

Jiri

Wydrukuj tę wiadomość