Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,765
» Najnowszy użytkownik: LoganMauger
» Wątków na forum: 1,284
» Postów na forum: 9,062

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 732 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 728 Gość(i)
Applebot, Baidu, Bing, Google

Ostatnie wątki
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,506
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 249
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 176
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,924
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 464
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 372
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,564
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,605
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,328
Dostęp do LK zza maskarad...
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:22 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 3,530

 
  Synchronizacja czasu NTP
Napisane przez: agrest - 04-19-2017, 09:10 AM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (10)

Witajcie.
Mam problem z dokładnością zegara i synchronizacją czasu. Po mniej więcej 24 godzinach mam odchyłkę 20 minut! Zegar co ustawiony czas nie synchronizuje się. Synchronizuje się natomiast w momencie zapisu ustawień. Poniżej moje ustawienia.


.png   Zrzut ekranu 2017-04-19 08.07.12.png (Rozmiar: 89.77 KB / Pobrań: 2679)

Wydrukuj tę wiadomość

  SNMP
Napisane przez: track - 04-18-2017, 06:32 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (1)

Jestem w trakcie pisania aplikacji webowej do sterowania LK.
SNMP działa na okreslonym porcie. W jaki sposób udostępnić dwa LK na jednym IP zewnętrznym? Pozostaje tylko przekierowanie portów dla jednego z nich?

Wydrukuj tę wiadomość

  Serwer NTP
Napisane przez: grzes - 04-17-2017, 09:46 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (1)

Jaki wpisać serwer NTP, żeby z automatu odczytywało datę?
Próbuję na wszelakie sposby i nie mogę uruchomić tej opcji. Cały czas po restarcie LK mam 1970r.

Wydrukuj tę wiadomość

  Czas LK V3 - nie działa NTP serwer
Napisane przez: grzes - 04-17-2017, 09:44 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (1)

Witam
Nie działa mi serwer NTP.
Wpisuję ręcznie czas i jest OK, ale po wyłączeniu i włączeniu LK czas zaczyna odmierzać od 1970r.
Jak ustawiam aktywność NTP to nic się nie dzieje.
Wpisywałem różne serwery NTP i bez zmian. W ogóle ta opcja działa w LK3? zmieniałem wersje softu i też bez zmian, obecnie mam v1.33b.

Wydrukuj tę wiadomość

  Przekaźnik na odległość
Napisane przez: track - 04-09-2017, 06:41 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (2)

Forumowicze,
Mam następującą sytuację. Mam odbiornik zasilany na 230v. Jedyne co podchodzi do tego odbiornika (np. lampa led 230v) to przewód zasilający. Aktualnie dociągne do niego kabel sygnałowy (UTP kat. 6). Chciałbym mieć możliwość włączenia i wyłączenia wspomnianego odbiornika. Wykombinowałem, że przy odbiorniku umieszczę przekaźnik na który podam sygnał z LK poprzez kabel sygnałowy a ten uruchomi przekaźnik. Wiem, że do LK można dokupić płytkę z przekaźnikami, ale będą one umieszczone wszystkie w jednym miejscu. Czy spotkał się ktoś z Was z przekaźnikiem, który można jako samodzielny element umieścić przy odbiorniku i sterować nim tylko poprzez podanie sygnału z LK?

Czy w ogóle moja koncepcja jest prawidłowa i ma prawo funkcjonować? Nie chcę umieszczać przekaźnika w okolicach samego LK bo jak rozumiem wtedy po kablu sygnałowym musiałbbym wypuścić 230v które zasilałoby odbiornik dlatego myśle, żeby "wpiąć" przekaźnik przy odbiorniku, a tylko podać mu sygnał z LK.

Będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam,
MT

Wydrukuj tę wiadomość

  Lan Kontroler + nettemp
Napisane przez: insp17 - 03-30-2017, 09:54 PM - Forum: Programy i Serwery - Odpowiedzi (3)

Witam czy korzysta ktoś z projektu nettemp ?
bardzo ładnie odczytuje pomiary po snmp i rysuje wykresy

mam problem z wył/wł przekaźnika w nettemp

jeśli wkleję w przeglądarkę adres to jest ok wł i wył przekaźnik

Kod:
login:haslo@adres_ip:port_lk/outs.cgi?out0=0

a tak wygląda kod w nettemp i nie chce działać.

Kod:
Pompa LFP AutoAdapt 25/60





$(document).ready(function() {
$("#relayon").click(function(event){
$.ajax({
type: 'GET',
url: 'http://192.168.5.249:800/outs.cgi?out0=0',
data: {},
crossDomain: true,
beforeSend: function(xhr) {
xhr.setRequestHeader('Authorization', 'Basic ' + window.btoa(unescape(encodeURIComponent('admin' + ':' + 'mojehaslo'))))
}
});
});
$("#relayoff").click(function(event){
$.ajax({
type: 'GET',
url: 'http://192.168.5.249:800/outs.cgi?out0=1',
data: {},
crossDomain: true,
beforeSend: function(xhr) {
xhr.setRequestHeader('Authorization', 'Basic ' + window.btoa(unescape(encodeURIComponent('admin' + ':' + 'mojehaslo'))))
}
});
});

});



Załączone pliki
.png   Zrzut ekranu (70).png (Rozmiar: 87.97 KB / Pobrań: 3231)
.png   Zrzut ekranu (71).png (Rozmiar: 227.35 KB / Pobrań: 3203)
Wydrukuj tę wiadomość

  lk3 mqtt
Napisane przez: kojot - 03-23-2017, 01:17 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (4)

Witam.
Mam pytanie czy poprzez stronę mqtt.ats.pl można sterować lk3 (sterować wyjściami out) czy tylko służy do odczytu i prezentacji danych.

Wydrukuj tę wiadomość

  Possible upgrades events
Napisane przez: kollnjak - 03-22-2017, 12:40 AM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (17)

Hi,

it would be can be upgraded to the event ??

1) A mathematical function

2) "The final event" could be used in other logic(event) (it would solve the problem with missing diff temperatures)

3) EVNT(time by scheduler) could specify interval (start, stop)

Thanks for your response, KollnjakSmile

Wydrukuj tę wiadomość

  Propozycje rozwoju softu LK V3
Napisane przez: krzychor - 03-14-2017, 09:57 PM - Forum: LanKontroler V3 - Brak odpowiedzi

Uprzejmie proszę o rozważenie możliwości rozbudowy softu w LK V3.
To czego mi brakuje po wdrożeniu V3 (1.31b) do nadzoru nad parametrami domu, a z pewnością przydało by się też innym użytkownikom:

- dodanie w zakładce Power/Energy jeszcze 4 okienek. teraz jest 4 a fajnie byłoby 8, aby wykorzystać pomiary mocy z wejść analogowych oraz prezentację z liczników impulsowych podpiętych do wejść INPd1-4.
- Okienka z funkcją sumy z 3 pomiarów Power/Energy ( mam podłączone 3 indukcyjne przetworniki prądu pod 3 fazy w instalacji zasilającej dom i ładnie mierzą pobory na każdej fazie, ale brak sumy całkowitej).
- edycję jednostki w Power/Energy - teraz jest kW, kWh, a fajnie byłoby tak jak było w LK2 - możliwość edycji, gdy jednostką jest np m3 dla odczytu z licznika gazu.
- w zakładce Events - możliwość edycji utworzonego warunku, teraz trzeba usunąć i ustawiać na nowo, jeśli się chce cokolwiek zmienić, to samo w Schedulerze

2 pierwsze najbardziej pożądane,
poza tym świetne narzędzie, duuuży krok do przodu w stosunku do LK2 :-)

pozdrawiam

Wydrukuj tę wiadomość

  Gdzie właściwie usytuowane jest złącze IDC10-1 i IDC10-2
Napisane przez: Krakus - 03-11-2017, 04:49 PM - Forum: LanKontroler V3 - Odpowiedzi (2)

Mam instrukcję manual w niej rysunek wskazuje że złącze IDC10-2 jest od strony zasilania w na drugom rysunku od strony resetu.
Co jest prawdą?
Jak podłączyć PT1000 na INPA5 ?



Załączone pliki
.jpg   IDC z manual.jpg (Rozmiar: 193.14 KB / Pobrań: 1701)
.jpg   IDC1i 2.jpg (Rozmiar: 83.83 KB / Pobrań: 1689)
Wydrukuj tę wiadomość