Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
Słuchajcie, a nie macie przypadkiem w pobliżu czujnika, lub magistrali i2c koordynatora Zigbee?
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
A jesteś członkiem ZigBee Alliance ew. masz licencje kupioną ... bo sam koordynator nie wystarczy do zabawy w tym projekcie.
https://allegrolokalnie.pl/oferta/koordy...c2652p-3i6 zawsze możesz oddać Smile
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
(12-30-2021, 03:40 PM)stAch napisał(a): a jesteś członkiem ZigBee Alliance ew. masz licencje kupioną ... bo sam koordynator nie wystarczy do zabawy w tym projekcie.

Nie rozumiem Twojego pytania. Mam HomeAssistanta z podpiętym koordynatorem Zigbee. Do tego kilkanaście urządzeń Zigbee. Wg mojej wiedzy nie trzeba mieć żadnych licencji...

Bardziej mi chodziło o to czy przy czujniku BME280 Koledzy nie mają koordynatora. Może zakłóca on pracę czujnika?
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
(12-30-2021, 03:44 PM)agrest napisał(a):
(12-30-2021, 03:40 PM)stAch napisał(a): a jesteś członkiem ZigBee Alliance ew. masz licencje kupioną ... bo sam koordynator nie wystarczy do zabawy w tym projekcie.

Nie rozumiem Twojego pytania. Mam HomeAssistanta z podpiętym koordynatorem Zigbee. Do tego kilkanaście urządzeń Zigbee. Wg mojej wiedzy nie trzeba mieć żadnych licencji...
kiedyś się tym bawiłem, dość dawno zaniechałem własnego dłubania w kodzie z powodu właśnie nacisku na aliance lub zakup licencji... być może aktualnie zwolnili projekty niekomercyjne z ww obostrzeń... somfy i zigby zraziły mnie tym do siebie
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
U mnie nie ma nic takowego.
Odpowiedz
Tak pomyślałem że przydałaby się w LK opcja wywołania (również przez zdarzenia, watchdog) funkcji WOL.
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
(01-16-2022, 12:46 PM)agrest napisał(a): Tak pomyślałem że przydałaby się w LK opcja wywołania (również przez zdarzenia, watchdog) funkcji WOL.

WOL ? Co to za funkcja
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
(01-17-2022, 10:21 AM)wilkxt napisał(a):
(01-16-2022, 12:46 PM)agrest napisał(a): Tak pomyślałem że przydałaby się w LK opcja wywołania (również przez zdarzenia, watchdog) funkcji WOL.

WOL ? Co to za funkcja

najprawdopodobniej Wake-On-LAN Smile
Kod PHP:
function wol($broadcast$mac)
{
    $hwaddr pack('H*'preg_replace('/[^0-9a-fA-F]/'''$mac));
    $packet sprintf(
        '%s%s',
        str_repeat(chr(255), 6),
        str_repeat($hwaddr16)
    );
    $sock socket_create(AF_INETSOCK_DGRAMSOL_UDP);
    if ($sock !== false) {
        $options socket_set_option($sockSOL_SOCKETSO_BROADCASTtrue);
        if ($options !== false) {
            socket_sendto($sock$packetstrlen($packet), 0$broadcast7);
            socket_close($sock);
        }
    }

e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
Dokładnie. A co zrobić z tym kodem?
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
(01-17-2022, 12:26 PM)agrest napisał(a): Dokładnie. A co zrobić z tym kodem?

to masz kod php ww funkcji, może nie działać z nowszymi wersjami php nie sprawdzałem leżał gdzieś u mnie nieużywany na maszynie
wrzuć na własny serwer dostosuj ustawienia socket, pamiętaj o dograniu odp konfiguracji serwera do jego obsługi i masz bramkę php-->wol

zapoznaj się z tym https://qa-stack.pl/server/285359/can-wa...connection było w //*coment tego pliku więc może być pomocne
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości