Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SofarSolar KTL-X
#11
a ja zauważyłem taki (chyba) błąd:

w MODBUS z sofara pokazuje 
Output active power 2.08 kW

ale po podłączeniu do zakładki Moc i energia pod np P1 pokazuje:
2.08 W (jeśli wybiorę jednostkę W)  lub
0.002 kW  (jeśli wybiorę kW)

generalnie można zrozumieć ze 2.08 W to tak naprawdę 2.08 kW ale już na wykresach w MQTT to źle pokazuje i co najgorsze to również źle liczy Energię

wydaje mi sie że problem jest w mnożniku przy przeliczniu danych z modbys sofar na moc w lk.
oczywiście problem dotychy wszystkich zmiennych które są w sofarze w kW,

czy ktoś z szanownych posiadaczy sofar KTL-X mógłby sprawdzić u siebie???

czy twórcy coś poradzą?
może wystarczyłoby dodać możliwość edycji monżnika/dzielnika jak to jest w urządzeniach custom
dzięki z góry za pomoc,
pozdr.
<t></t>
Odpowiedz
#12
Mam Sofara ale nigdy nie rozumiałem zakładki moc i energia.

Jak coś priv potestujemy.
Odpowiedz
#13
było to poprawiane w sofcie 1,50a , załaczam soft  
.zip   lk3_8_firmware_1_50a.zip (Rozmiar: 541.75 KB / Pobrań: 64)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#14
(06-20-2022, 07:51 AM)wilkxt napisał(a): było to poprawiane w sofcie 1,50a , załaczam soft  

witaj,
wgrałem sotf 1,50a

nie widzę aby coś się zmieniło na lepiej. teraz bez względu na wybór jednostki w Moc i energia ( W, kW) liczba w okienku moc ( pobierana przez m2 z sofara poprzez modbus) zawsze jest taka sama np 0.610 , nie liczy się energia wcale ! ciągle jest 0.000 . Dla SDM603 energia liczy się dobrze.

druga sprawa. odczytuje przez modbus Sofara i SDM630. 
sofar podaje moce w kW 
SDM630 w W
chciałem ujednolicić jednostki ( aby te wartości dodawać, odejmować itp, oraz na wykresie jak się porówna 0,5kW do 500W? )
w SDM w ustawieniach Skonfiguruj moduł niestandardowy można zmienić dzielnik, ale można wybrać max 1000, a pasowało by 100 000 aby pokazało w kW (jeśli dobrze liczę); ewentualnie w Sofarze dodać dzielniki?
jak to można rozwiazać???
pozdr
krzysztof


Załączone pliki Miniatury
   
<t></t>
Odpowiedz
#15
SDM630 masz dodany jako custom?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#16
(06-20-2022, 12:39 PM)wilkxt napisał(a): SDM630 masz dodany jako custom?

tak. custom. 
a można inaczej?

próbowałem w json SDMa podmienić 100 na 100000 ale nie zatrybiło :-(

krzysztof
<t></t>
Odpowiedz
#17
(06-20-2022, 12:46 PM)krzychor napisał(a): tak. custom. 
a można inaczej?

Nie, ale wybierajac np zdefiniwany SDM72D-M prawdopodobnie tez byś jakies dane odczytal bo te liczniki maja podobne rejestry.

(06-20-2022, 12:46 PM)krzychor napisał(a): próbowałem w json SDMa podmienić 100 na 100000 ale nie zatrybiło :-(

krzysztof

Faktycznie zliczanie energii dla KW nie dziala, poprawimy to, a co do mozliwosci zmiany W->KW lub KW->W, dodamy taka opcje, żeby faktycznie mozna było dodać/odjać dane z dwóch róznych źrodeł gdzie mamy inne jednostki, tak jak powyżej sofar(kW) i SDM(W)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#18
załaczam poprawiony soft
.zip   lk3_8_firmware_1_50b.zip (Rozmiar: 541.18 KB / Pobrań: 65)
- zliczanie energii dzila dla W i kW
- doszły dwie opcje w wyborze jednostki W->kW i kW->W, zeby przeliczyć wybrany odczyt na W lub kW, np z sofara robisz W i juz mozesz porównywac z odczytem SDMa
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#19
(06-23-2022, 08:11 AM)wilkxt napisał(a):
(06-20-2022, 12:46 PM)krzychor napisał(a): tak. custom. 
a można inaczej?

Nie, ale wybierajac np zdefiniwany SDM72D-M prawdopodobnie tez byś jakies dane odczytal bo te liczniki maja podobne rejestry.

(06-20-2022, 12:46 PM)krzychor napisał(a): próbowałem w json SDMa podmienić 100 na 100000 ale nie zatrybiło :-(

krzysztof

Faktycznie zliczanie energii dla KW nie dziala, poprawimy to, a co do mozliwosci zmiany W->KW lub KW->W, dodamy taka opcje, żeby faktycznie mozna było dodać/odjać dane z dwóch róznych źrodeł gdzie mamy inne jednostki, tak jak powyżej sofar(kW) i SDM(W)

super czekam niecierpliwie. da radę przed końcem czerwca aby wgrać na nowy miesiąc i półrocze??

próbuje okienka Power/ Energia i wydaje mi sie że tylko E1 liczy energie a pozostałe liczniki pokazują moc ale nie liczą energii.

i taki niece to have: 
- aby kiedyś dało się zmieniać nazwę DIFF1...6 na np: DIFF1-MOC, DIFF2-TEMP  bo w statusie już nie wiemy co dany diff przedstawia, 
- czy kiedyś w DIFFach pojawią się m z modbusa
- czy można zwiększyć ilość POWER/Energia bo odkąd można zaciągać z modbusa - to apetyt rośnie :-)
- czy w Power można dodać więcej m z modbusa, 
dzięki
pozdr
krzysztof
<t></t>
Odpowiedz
#20
(06-23-2022, 03:19 PM)wilkxt napisał(a): załaczam poprawiony soft
- zliczanie energii dzila dla W i kW
- doszły dwie opcje w wyborze jednostki W->kW i kW->W, zeby przeliczyć wybrany odczyt na W lub kW, np z sofara robisz W i juz mozesz porównywac z odczytem SDMa

witaj,

najnowsza poprawka softu rozwiązuje problem watów i kilowatów :-) 
choć tylko dla danych które "idą" przez Power/Energia,
dzięki za szybką reakcję,

czy możecie w DIFF dać do wyboru "mnożnik liczbowy" np 0,8    
bo podbieranie jak pisałeś z wejścia po skorygowaniu kalibracji daje lekko pływający efekt, no i blokuje się wejście
O edycji nazwy dla DIFF już pisałem,

dzięki z góry
krzysztof
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości