Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: SofarSolar KTL-X
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam,
Dziś PGE wymieniło mi licznik. Sofar podłączony po RS485 z licznikiem SDM72D-M. Wszystko pięknie działa. Więc teraz potrzebuję:

Liczby w kWh ile mogę jeszcze odebrać z PGE po odliczeniu tego co mi zabiorą.
To odejmij 20% z tego co do nich wysłałeś
(03-21-2021, 02:54 PM)wilkxt napisał(a): [ -> ]To odejmij 20% z tego co do nich wysłałeś
A można to jakoś łądnie pokazać w LK ??
Bezpośrednio nie, ale pośrednio możesz w zakładce power uzyć zmiennej z energią z modbusa, poźniej w zakladce inputs w DIIFach, uzyć power, a drugie wejście w diff pomnozyć i ustawic wolne inpa, które wczesniej skonfigurujesz mnoznikiem zeby pokazywalo 0.8. Wiec wynik 80% wypchanej energii bedziesz mial w diff.
O nie,
A nie mozna gdzieś dorobić takiej informacji ?

Dramat, nie mogę tego ustawić za pierona
Witajcie,
Czy ktoś mi może powiedzieć wg moich wskazań ile energii produkuje PV, ile zużywa dom, ile oddaję do sieci ?? Bo coś dziwnie mi to wygląda.

[attachment=734]   [attachment=735]
ile produkuje pV do widzisz z falownika, dzisiaj 10.26kwh od poczatku 67kwh. Jak masz wpeity licznik sdm72 w instalace? Przed licznikiem z energetyki, wrzuc jakis schmat

jak masz to wpiete tak jak mysle, to:
- PV wyprodukowało 67kwh
- pobrałes z sieci 408,71kwh
- oddales do sieci 46,02kwh

67kwh-46kwh=21kwh - tyle zużył Twój dom bezpośrenio z PV
OK,
A czym się różni Total System Power od Export Power ? Nie bardzo rozumiem te wartości z SDMa

[attachment=736]


BTW. Ciekaw jestem jak wygląda wartość oddanej energii na liczniku PGE.
Total system power= export power+import power - czyli chwilowa moc całkowita pobierana i wysyłana,
export to moc tylko wysylana,
a import to moc tylko pobierana

A masz zdalne odczyty przez aplikacje z PGE? Tauron to ma
Zerknil do skrzynki i sprawdz
Stron: 1 2 3