Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy soft 3.01 (wersja home-bez watchdoga IP)-nowa funk
#11
co wejsc cyfrowych nic nie drgneło i pewnie do polowy marca nic sie nie zmieni.
Zrób screena z ustawieniami w config events, żeby lepiej zdiagnozowac problem
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#12
Witam.
Próbowałem różnych ustawień i zawsze efekt ten sam. Jak zdarzenie zaplanowane z jednej temperatury się wykona to są aktywne obie czujki temperatury. Jednak jak się nałoży jedna na drugą to dolna temperatura wyłączy wyjście i już INP6 nie reaguje.


Załączone pliki
.jpg   ustawienie.JPG (Rozmiar: 198.83 KB / Pobrań: 4,967)
.jpg   ustawienie 1.JPG (Rozmiar: 44.33 KB / Pobrań: 4,958)
<t></t>
Odpowiedz
#13
LK ma problem w tej wersji z synchronizacją czasu z NTP. Po zmianie softu na 2.39 działa bez problemu. Testowałem na dwóch LK.
<t></t>
Odpowiedz
#14
Nic w nowej wersji się w tym temacie nie poprawiło. Nadal występuje przypadłość - który pierwszy ten lepszy i już inny nie działa.
<t></t>
Odpowiedz
#15
W sprawie wejść cyfrowych i możliwości blokowania Reset time też pewnie nic się nie posuneło. Czujniki ruchu zamontowane i czakają na opcję w LK. Dobrze by było żeby obok blokowania Reset time była możliwość wstawienia czasu, że funkcja ta nie załączy się przez odpowiedni czas mimo zadania impulsu na INP1D-INP4D. Chodzi o to żeby pompa cyrkulacji nie załączała się non stop bez potrzeby mimo przechodzenia z kuchni do łazienki i tak dalej.
<t></t>
Odpowiedz
#16
nakstudio napisał(a):Nic w nowej wersji się w tym temacie nie poprawiło. Nadal występuje przypadłość - który pierwszy ten lepszy i już inny nie działa.

to na 100% będzie w nastepnej wersji softu już niedługo

wejscia cyfrowe jeszce nie wiem
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#17
Witajcie,
Wspólnie z kolegą nakstudio chcielibyśmy, aby była funkcjonalność "zależności", tzn. możliwość jej zbudowania. W przypadku mojego pomysłu przekaźnik powinien móc załączyć się w dwóch lub więcej, jednocześnie spełnionych warunkach:

Ustawione napięcie, np. 48V i wtedy sprawdzanie warunku na DS1820, tj. górny próg temperatury 55 stopni. Jeśli VCC =>48V i t
<t></t>
Odpowiedz
#18
Najbardziej mi zależy na wjściach cyfrowych bo teraz cyrkulacje mam ręcznie włączaną (z telfonu) albo z Scheduler na ustalone godziny. Ale teraz przy małym dziecku to by było zbawienie - wpadam do kuchni robie mleczko włacza sie cyrkulacja i jak przychodze mam już ciepłom wode do umycia butelki. Także ta funkcja to jaby to powiedzieć dla mnie zbawienie a na resztę mogę jeszcze poczekać.
<t></t>
Odpowiedz
#19
Chyba się nie doczekam możliwości blokowania funkcji Reset time lub dodania czegoś w tym rodzaju do wejść cyfrowych tak żebym wreszcie wykorzystał zainstalowane czujki ruchu do załączania pompy cyrkulacji. Na razie mam ustawione czasy w Scheduler ale to nie daje dobrego efektu. I kolejne pytanie jak zablokować włączanie się przekaźnika (np Out0) gdy temperatura zbiornika spadnie poniżej zadanej. Tak zablokować żeby ustawienia w Scheduler nie mogły go włączyć ani może w przyszłości funkcja z wejść cyfrowych. Jak nadać priorytet w wykonywaniu działania?
<t></t>
Odpowiedz
#20
w ustawieniach w tej chwili nie zablokujesz, czhyba, że polaczysz obwód przez jeszcze jeden przekaxnik np. na out2 i tam dołozysz warunek.
Co do blokady reset time, to bedzie ona w nastepnym sofcie w przyszłym tygodniu
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości