Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy soft 3.01 (wersja home-bez watchdoga IP)-nowa funk
#1
Witam
Wersja home czyli bez watchdoga IP
Dodano: Impulsowe(bistabilne) załączanie wyjść(outs) przez wejścia cyfrowe, na stronie "Control Panel" chekboxy przy wejsciach cyfrowych


.bin   lan_module_ver_3_01.bin (Rozmiar: 313.8 KB / Pobrań: 645)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#2
Witam.
Funkcja dział dobrze. Choć szkoda, że czas Reset time dla danego OUT jest stały dla wszystkich wejść cyfrowych. Bistable work warto by było umieścić we wszystkich polach INP1D-INP4D w zakładce Events Config dla wszystkich wyjść OUT razem z czasem działania przekaźnika w trybie Bistable work.
Ale i tak dzięki bo to posunęło mój kolejny projekt z udziałem LK do przodu.
<t></t>
Odpowiedz
#3
no nie nacieszyłem się tą funkcją.
Po chwilowym zachwycie i kilku próbach okazało się że działanie przekaźnika jest obarczone tym samym błędem co w poprzednich wersjach w funkcji Reset time. Chodzi o to że w trakcie gdy załączony jest przekaźnik po wywołaniu go INP1D kolejny impuls na tym wejściu zmienia od razu stan przekaźnika na rozłączony. Mało tego po odliczeniu czasu zapisanego w Reset time załączy go na stałe.
Dlatego dobrym rozwiązaniem było by jednak przeniesienie czasu oraz trybu pracy do komórek w zakładce Events Config.
<t></t>
Odpowiedz
#4
Chcialbyś żeby impuls na wejsciu załączał wyjscie na pewien czas i je w pewnym sensie blokował, żeby inne impulsy(na tym wejsciu lub innych) w tym czasie nie miały żadnego znaczenia dla tego wyjscia?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
nie koniecznie bo ktoś może to wykorzystać np do zapalania światła lub inny pomysł. Fajnie by było żeby takowa opcja się pojawiła. Bardziej chodzi o to że obecnie jak nie upłynie czas w Reset time to impuls wyłączy przekaźnik a Reset time go włączy na stałe. Reset time powinien być tylko do załączenia i wykonywać się w jednym kierunku.
<t></t>
Odpowiedz
#6
pisząc o blokowaniu miałem na myśli tylko okres zanim reset time nie upłynie.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Reset time należy jakoś poprawić żeby tak działał jednokierunkowo. Bo nawet jak z panela załączę dane wyjście i chcę szybciej je wyłączyć to Reset time i tak je załączy po upływie czasu zapisanego. To jedno a drugie to jak już pisałem warto by dodać w zakładce Events Configdla każdego z wejść cyfrowych czasu załączenia się danego przekaźnika oraz stanu pracy tego przekaźnika Bistable work. Da to ogromne możliwości dla dowolnego konfigurowania stanu pracy przekaźników.
<t></t>
Odpowiedz
#8
Eloo. Chciałem zapytać czy szykują się jakieś zmiany bo nie wiem co robić z czujnikami? Montować i będzie można ustawiać czasy lub choć blokować Reset time żeby się nie mylił? I czy do wersji home można dodać opcje bez logowania?
<t></t>
Odpowiedz
#9
Bedzie dodana opcja blokowania reset time(pozniej wiecej opcji) i opcja bez logowania,moze pod koniec tygodnia
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#10
Witam. Czy coś drgnęło w temacie wejść cyfrowych??
Kolejne moje zapytanie to jak zrobić żeby po przypisaniu dwóch temperatur do tego samego wyjścia nie wykluczały się wzajemnie??
Dokładnie chodzi o to, że w zbiorniku mam dwa czujniki: jeden na górze ustawiony na 52 z histerezą 0,5 i na dole zbiornika ustawiony na 47 z histerezą 0,5. Wszystko śmiga ładnie do puki każdy załącza się osobno i wyłącza. Jednak gdy zaistniej sytuacja taka, że załączy się wyjście z czujnika dolnego a w tym czasie temperatura spadnie u góry zbiornika poza próg histerezy to jak temperatura na dole osiągnie zaplanowaną wartość wyłączy się wyjście i przestaje reagować na temperaturę górną !! Nie załącza się na temperaturę 52 i cały zbiornik stygnie do 47.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości