Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Nowy soft 3.01 (wersja home-bez watchdoga IP)-nowa funk
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam
Wersja home czyli bez watchdoga IP
Dodano: Impulsowe(bistabilne) załączanie wyjść(outs) przez wejścia cyfrowe, na stronie "Control Panel" chekboxy przy wejsciach cyfrowych

[attachment=58]
Witam.
Funkcja dział dobrze. Choć szkoda, że czas Reset time dla danego OUT jest stały dla wszystkich wejść cyfrowych. Bistable work warto by było umieścić we wszystkich polach INP1D-INP4D w zakładce Events Config dla wszystkich wyjść OUT razem z czasem działania przekaźnika w trybie Bistable work.
Ale i tak dzięki bo to posunęło mój kolejny projekt z udziałem LK do przodu.
no nie nacieszyłem się tą funkcją.
Po chwilowym zachwycie i kilku próbach okazało się że działanie przekaźnika jest obarczone tym samym błędem co w poprzednich wersjach w funkcji Reset time. Chodzi o to że w trakcie gdy załączony jest przekaźnik po wywołaniu go INP1D kolejny impuls na tym wejściu zmienia od razu stan przekaźnika na rozłączony. Mało tego po odliczeniu czasu zapisanego w Reset time załączy go na stałe.
Dlatego dobrym rozwiązaniem było by jednak przeniesienie czasu oraz trybu pracy do komórek w zakładce Events Config.
Chcialbyś żeby impuls na wejsciu załączał wyjscie na pewien czas i je w pewnym sensie blokował, żeby inne impulsy(na tym wejsciu lub innych) w tym czasie nie miały żadnego znaczenia dla tego wyjscia?
nie koniecznie bo ktoś może to wykorzystać np do zapalania światła lub inny pomysł. Fajnie by było żeby takowa opcja się pojawiła. Bardziej chodzi o to że obecnie jak nie upłynie czas w Reset time to impuls wyłączy przekaźnik a Reset time go włączy na stałe. Reset time powinien być tylko do załączenia i wykonywać się w jednym kierunku.
pisząc o blokowaniu miałem na myśli tylko okres zanim reset time nie upłynie.
Reset time należy jakoś poprawić żeby tak działał jednokierunkowo. Bo nawet jak z panela załączę dane wyjście i chcę szybciej je wyłączyć to Reset time i tak je załączy po upływie czasu zapisanego. To jedno a drugie to jak już pisałem warto by dodać w zakładce Events Configdla każdego z wejść cyfrowych czasu załączenia się danego przekaźnika oraz stanu pracy tego przekaźnika Bistable work. Da to ogromne możliwości dla dowolnego konfigurowania stanu pracy przekaźników.
Eloo. Chciałem zapytać czy szykują się jakieś zmiany bo nie wiem co robić z czujnikami? Montować i będzie można ustawiać czasy lub choć blokować Reset time żeby się nie mylił? I czy do wersji home można dodać opcje bez logowania?
Bedzie dodana opcja blokowania reset time(pozniej wiecej opcji) i opcja bez logowania,moze pod koniec tygodnia
Witam. Czy coś drgnęło w temacie wejść cyfrowych??
Kolejne moje zapytanie to jak zrobić żeby po przypisaniu dwóch temperatur do tego samego wyjścia nie wykluczały się wzajemnie??
Dokładnie chodzi o to, że w zbiorniku mam dwa czujniki: jeden na górze ustawiony na 52 z histerezą 0,5 i na dole zbiornika ustawiony na 47 z histerezą 0,5. Wszystko śmiga ładnie do puki każdy załącza się osobno i wyłącza. Jednak gdy zaistniej sytuacja taka, że załączy się wyjście z czujnika dolnego a w tym czasie temperatura spadnie u góry zbiornika poza próg histerezy to jak temperatura na dole osiągnie zaplanowaną wartość wyłączy się wyjście i przestaje reagować na temperaturę górną !! Nie załącza się na temperaturę 52 i cały zbiornik stygnie do 47.
Stron: 1 2 3