Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
modbus
#1
da się w wersji 3.8 zrobić jednocześnie mastera modbus i na drugim rs slave modbus ?
<t></t>
Odpowiedz
#2
ale slave modbus jest tylko po TCP, a maser po RS485, obydwa działaja w tym samym czasie
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#3
No ja rozumiem ale po rs485 można mieć przecież slave. Mógłbym odczytywać z LK3 stany na wyświetlaczach innych firm.

Drugie pytanie czy LK3 mógłby w przyszłości zapisywać po RS485 po modbus. Bo na razie potrafi odczytywać tylko dane z adresów z innych urządzeń. Wtedy na miernikach np. simex albo innych firm mogę zdefiniować slave takiego miernika a LK3 by zapisywał pod określony adres.
Sytuacja analogiczna jak odczyt opcji custom w modbus tylko zapis pod adres zmiennej.
<t></t>
Odpowiedz
#4
(04-23-2021, 11:20 AM)rpce napisał(a): No ja rozumiem ale po rs485 można mieć przecież slave. Mógłbym odczytywać z LK3 stany na wyświetlaczach innych firm.


W chwili obecnej po rs485 LK pracuje tylko jako master. Ale pomyslimy nad opcją slave.

(04-23-2021, 11:20 AM)rpce napisał(a): Drugie pytanie czy LK3 mógłby w przyszłości zapisywać po RS485 po modbus. Bo na razie potrafi odczytywać tylko dane z adresów z innych urządzeń. Wtedy na miernikach np. simex albo innych firm mogę zdefiniować slave takiego miernika a LK3 by zapisywał pod określony adres.
Sytuacja analogiczna jak odczyt opcji custom w modbus tylko zapis pod adres zmiennej.

Chodzi o pracę LK jako master w rs485 (czyli jak teraz jest), tylko zeby była opcja zapisu pod wskazany adres, żeby np cos ustawić w danycm urzadzeniu?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Tak dokładnie. Przydałyby się jakieś większe wyświetlacze parametrów. Biorę np. simexa swe-73-s i wysyłam jakąś zmienną z LK3 pod ID i adres rejestru do wyświetlacza

regulatory4u.pl/pl/p/file/532e5f30514cba68b1f64af758d84804/SWE-73-S_INSSXPL_v.2.05.001.pdf

Oczywiście może być dowolny wyświetlacz pracujący w slave modbus.

Oled jest mały. Dużego wyświetlacza brak. A w ten sposób mozna by było wyświetlić dowolną zmienną w odpowiednio dobranym wyświetlaczy przełączonym na slave.
<t></t>
Odpowiedz
#6
Pomyslimy nad opcja zapisu, a co do samego OLEDa, to duzy 2.42 też wspołpracuje z LK
2.42 cal 128x64 OLED SSD1309, komunikacja po I2C
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
(04-29-2021, 10:39 AM)wilkxt napisał(a): Pomyslimy nad opcja zapisu, a co do samego OLEDa, to duzy 2.42 też wspołpracuje z LK
2.42 cal 128x64 OLED SSD1309, komunikacja po I2C
No tak ale to nadal I2C na kilkanaście metrów to za mało w środowisku produkcyjnym.
<t></t>
Odpowiedz
#8
a to fakt, na dłuższe odleglosci i2c sie nie nadaje. Pomyslimy o zpiaise po modbus
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#9
To się zapytam kody błędów modbus da się jakoś odczytać ? przy błędzie komunikacji
<t></t>
Odpowiedz
#10
na konsoli wurzuca błedy z komunikajci modbusa jak jest cos nie tak
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości