| Użytkownicy online |
Aktualnie jest 2246 użytkowników online. » 0 Użytkownik(ów) | 2242 Gość(i) Applebot, Baidu, Bing, Google
|
| Ostatnie wątki |
The Strange Comfort of Re...
Forum: LanKontroler V4
Ostatni post: Carrero436
06-13-2026, 07:44 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 187
|
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,460
|
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 189
|
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 136
|
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,749
|
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 394
|
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 303
|
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,467
|
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,518
|
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,254
|
|
|
| Remote Control Server ---> Client Control |
|
Napisane przez: bulentkusva - 04-28-2014, 12:02 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
- Odpowiedzi (11)
|
 |
Can you help in solving it?
192.168.1.100 remote kontrol ---> enable server
192.168.1.101 remote kontrol ---> enable client --- INP1D ---> OUT0
-----------------
192.168.1.101 = INP1D ----> LOW => 192.168.1.100 OUT0 =ON
192.168.1.101 = INP1D ----> HIGH => 192.168.1.100 OUT0 =OFF
OK NO PROBLEM
-----------------
192.168.1.101 = INP1D ----> LOW => 192.168.1.100 OUT0 =ON
192.168.1.101 INP1D ----> LOW |POWER OFF |
INP1D ----> HIGH ----> |POWER ON | 192.168.1.100 OUT0 =OFF
OK NO PROBLEM
---------------------------
192.168.1.101 = INP1D ----> LOW => 192.168.1.100 OUT0 =ON
192.168.1.100 |POWER OFF |
|POWER ON | 192.168.1.100 OUT0 =OFF (192.168.1.101 => INP1D ----> LOW)
PROBLEM
|
|
|
| Psujące się czujniki DTH11 i 22 |
|
Napisane przez: iwi - 04-24-2014, 03:37 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników.
- Odpowiedzi (3)
|
 |
Witajcie.
Przez miesiąc miałem podpięty czujnik DTH11 i chodził bez zarzutu i padł. Ponieważ w międzyczasie była zmiana softu i obsługa dokładniejszego czujnika DTH22 więc następcą był czujnik DTH22. Popracował w układzie 2 może 3 miesiące i od wczoraj nie dycha.
Czy długość przewodu może mieć znaczenie? Podłączony jest za pomocą skrętki komputerowej o długości około 10m.
Co moze być przyczyną, że te DTH tak się psują.
|
|
|
| LK sterowanie temperaturą z ANDROIDA |
|
Napisane przez: xguciox - 04-19-2014, 06:46 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
- Odpowiedzi (6)
|
 |
Witam!
Chciałbym posterować temperaturą w pomieszczeniach za pomocą telefonu z androidem.
Przełączanie zapytaniem "http" realizuje tylko sterowanie wyjściami + PWM. Bieżące dane z zakładek "CONTROL PANEL" "EVENTS CONFIG", "SCHEDULER", "NETWORK CONFIG" mogę w prosty sposób odczytać poleceniem XML.
Sterowanie i odczyt tych parametrów z telefonu działa mi doskonale.
Jak zrealizować zmiany w zakładce "EVENTS CONFIG" - chciałbym z mojej aplikacji ustawiać zakres temperatur na wejściach, ustawiać histerezy itp.
Oczywiście mogę "wbić" się na LK po sieci wejść w "EVENTS CONFIG" i z zmienić te parametry.
Aplikacja zrobi to szybciej i w bardzo "elegancki" sposób. Chciałbym zmieniać tylko zakres i może histereze.... w prosty i szybki sposób... w aplikacji będzie to "ustaw temperaturę" i "wyślij"...
Może któryś z kolegów wałkował już temat?
POZDRAWIAM
|
|
|
| MPPT w LKV2 i zapisywanie do EEPROM |
|
Napisane przez: iwi - 04-19-2014, 05:02 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
- Odpowiedzi (7)
|
 |
Zakupiłem LKV2 w celu podmiany z LK1,2 i niestety się okazało, że LKV2 nie ma automatycznego utzymywania zadanego napięcia poprzez sterowanie wypełnieniem PWM.
ale przyszło mi do głowy, że może zamiast pilnować napiecia to może dałoby się zrobic utrzymywanie MAX mocy. Na INP4 mamy natężenie, na INP5 mamy napięcie i się przelicza to na moc - więc jaki problem, żeby zrobić prosty algorytm do utrzymywania max mocy.
i druga sprawa - po zaniku zasilania resetuje się zliczona moc w Wh. Rozumiem, że EEPROM ma ograniczoną ilość zapisów, ale wystarczyłoby np co 1kWh przepisywać dane do EEPROM
|
|
|
| Automatyczne PWM czy jest w V2? |
|
Napisane przez: iwi - 04-19-2014, 10:00 AM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
- Odpowiedzi (2)
|
 |
Wszystkim zycze Wesolych Swiat
Czy LKV2 ma automatyczne sterowanie wypelnieniem jak w przypadku V1.2?
Podlaczylem do Solarow i dzisiaj widze, ze startuje od 90%, a jak wpisze z reki jakas wartosc to caly czas ja trzyma.
Napiecie mam podlaczone do INP5 a prad mierze z czujnika ACS711 na INP4. Chyba, ze trzeba do INP1 podlaczyc ale tam jest tylko napiecie do 7,2V oraz potem nigdzie nie mozna przestawic zeby do Mocy bral z INP1
|
|
|
| How activate Out5 |
|
Napisane przez: vesteve - 04-15-2014, 01:40 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
- Odpowiedzi (4)
|
 |
Hi,
I am sorry but I am so little in electronics.
How config. the Out5?
I activate it by www, but I read voltaje in Pins and nothing do. (transistor output (+)
Whats means "Usupply"?
What circuit (transistor schema) is needed? Can somebody send one?
I use LanController v2.0 Firmware 3.00
Many Thanks
|
|
|
| Pomiar prądu i napięcia na LK2 |
|
Napisane przez: notek - 04-08-2014, 06:29 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników.
- Odpowiedzi (13)
|
 |
Jest już opublikowany firmware 3.03 mający 3 nowe funkcje dla Lan Kontrolera HW2.0:
- pomiar prądu na we INP4 za pomocą płytek z układem ACS711ex (efekt Halla), są 2 wersja 15,5A i 31A, soft pozwala na wybranie wersji.
- pomiar napięcia na INP5, standardowo do 3,6V, ale za pomocą dzielnika rezystorowego można zwiększyc jego zakres, odpowiednie okienko do multiplikacji też jest
- pomiar mocy P (W) i pracy Pt (Wh) z powyższych wejść.
Płytki mogą być zasilane z LK napięciem 3,3V, tolerują maksymalne napięcie obwodu (we prądowe jest izolowane) 100V, tak więc do monitorowania typowych instalacji PV z akumulatorami wystarczą.
Jutro będzie dostępna poprawiona instrukcja z dokładna rozpiską co i jak podłączyć.
current_board.jpg (Rozmiar: 9.7 KB / Pobrań: 8336)
|
|
|
|