Witaj, Gość
Musisz się zarejestrować przed napisaniem posta.

Użytkownik
  

Hasło
  





Szukaj na forum

(Zaawansowane szukanie)

Statystyki
» Użytkownicy: 3,758
» Najnowszy użytkownik: username12345
» Wątków na forum: 1,286
» Postów na forum: 9,066

Pełne statystyki

Użytkownicy online
Aktualnie jest 2246 użytkowników online.
» 0 Użytkownik(ów) | 2242 Gość(i)
Applebot, Baidu, Bing, Google

Ostatnie wątki
The Strange Comfort of Re...
Forum: LanKontroler V4
Ostatni post: Carrero436
06-13-2026, 07:44 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 187
Lk 3.8
Forum: LanKontroler V3.5
Ostatni post: stAch
06-12-2026, 08:28 PM
» Odpowiedzi: 1
» Wyświetleń: 1,460
Why Five Nights at Freddy...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Trangalo235
06-12-2026, 07:19 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 189
Is repo Still Scary With ...
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Vally1349
06-12-2026, 04:31 AM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 136
Sofar ME3000SP Modbus
Forum: MODBUS Urzadzenia Custom
Ostatni post: AlicaDenison
06-04-2026, 07:43 AM
» Odpowiedzi: 7
» Wyświetleń: 11,749
Gdzie spędziliście ostatn...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Dioneya
06-01-2026, 03:24 PM
» Odpowiedzi: 2
» Wyświetleń: 394
Clash.gg Promotion Code 2...
Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania
Ostatni post: Plover
05-28-2026, 04:39 PM
» Odpowiedzi: 0
» Wyświetleń: 303
Akumulator
Forum: Dokumentacje i wsady do TinyESP
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:28 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 11,467
programik
Forum: Programy i Serwery
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:26 PM
» Odpowiedzi: 5
» Wyświetleń: 14,518
Jak szybko tłumaczyć poje...
Forum: LanKontroler V3
Ostatni post: Wafello3
05-28-2026, 04:24 PM
» Odpowiedzi: 3
» Wyświetleń: 1,254

 
  Remote Control Server ---> Client Control
Napisane przez: bulentkusva - 04-28-2014, 12:02 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (11)

Can you help in solving it?

192.168.1.100 remote kontrol ---> enable server
192.168.1.101 remote kontrol ---> enable client --- INP1D ---> OUT0
-----------------
192.168.1.101 = INP1D ----> LOW => 192.168.1.100 OUT0 =ON
192.168.1.101 = INP1D ----> HIGH => 192.168.1.100 OUT0 =OFF

OK NO PROBLEM
-----------------
192.168.1.101 = INP1D ----> LOW => 192.168.1.100 OUT0 =ON
192.168.1.101 INP1D ----> LOW |POWER OFF |
INP1D ----> HIGH ----> |POWER ON | 192.168.1.100 OUT0 =OFF

OK NO PROBLEM
---------------------------
192.168.1.101 = INP1D ----> LOW => 192.168.1.100 OUT0 =ON
192.168.1.100 |POWER OFF |
|POWER ON | 192.168.1.100 OUT0 =OFF (192.168.1.101 => INP1D ----> LOW)

PROBLEM

Wydrukuj tę wiadomość

  Psujące się czujniki DTH11 i 22
Napisane przez: iwi - 04-24-2014, 03:37 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (3)

Witajcie.

Przez miesiąc miałem podpięty czujnik DTH11 i chodził bez zarzutu i padł. Ponieważ w międzyczasie była zmiana softu i obsługa dokładniejszego czujnika DTH22 więc następcą był czujnik DTH22. Popracował w układzie 2 może 3 miesiące i od wczoraj nie dycha.
Czy długość przewodu może mieć znaczenie? Podłączony jest za pomocą skrętki komputerowej o długości około 10m.
Co moze być przyczyną, że te DTH tak się psują.

Wydrukuj tę wiadomość

  LK sterowanie temperaturą z ANDROIDA
Napisane przez: xguciox - 04-19-2014, 06:46 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (6)

Witam!

Chciałbym posterować temperaturą w pomieszczeniach za pomocą telefonu z androidem.
Przełączanie zapytaniem "http" realizuje tylko sterowanie wyjściami + PWM. Bieżące dane z zakładek "CONTROL PANEL" "EVENTS CONFIG", "SCHEDULER", "NETWORK CONFIG" mogę w prosty sposób odczytać poleceniem XML.
Sterowanie i odczyt tych parametrów z telefonu działa mi doskonale.
Jak zrealizować zmiany w zakładce "EVENTS CONFIG" - chciałbym z mojej aplikacji ustawiać zakres temperatur na wejściach, ustawiać histerezy itp.
Oczywiście mogę "wbić" się na LK po sieci wejść w "EVENTS CONFIG" i z zmienić te parametry.

Aplikacja zrobi to szybciej i w bardzo "elegancki" sposób. Chciałbym zmieniać tylko zakres i może histereze.... w prosty i szybki sposób... w aplikacji będzie to "ustaw temperaturę" i "wyślij"...

Może któryś z kolegów wałkował już temat?


POZDRAWIAM

Wydrukuj tę wiadomość

  MPPT w LKV2 i zapisywanie do EEPROM
Napisane przez: iwi - 04-19-2014, 05:02 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (7)

Zakupiłem LKV2 w celu podmiany z LK1,2 i niestety się okazało, że LKV2 nie ma automatycznego utzymywania zadanego napięcia poprzez sterowanie wypełnieniem PWM.
ale przyszło mi do głowy, że może zamiast pilnować napiecia to może dałoby się zrobic utrzymywanie MAX mocy. Na INP4 mamy natężenie, na INP5 mamy napięcie i się przelicza to na moc - więc jaki problem, żeby zrobić prosty algorytm do utrzymywania max mocy.

i druga sprawa - po zaniku zasilania resetuje się zliczona moc w Wh. Rozumiem, że EEPROM ma ograniczoną ilość zapisów, ale wystarczyłoby np co 1kWh przepisywać dane do EEPROM

Wydrukuj tę wiadomość

  Automatyczne PWM czy jest w V2?
Napisane przez: iwi - 04-19-2014, 10:00 AM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (2)

Wszystkim zycze Wesolych Swiat

Czy LKV2 ma automatyczne sterowanie wypelnieniem jak w przypadku V1.2?
Podlaczylem do Solarow i dzisiaj widze, ze startuje od 90%, a jak wpisze z reki jakas wartosc to caly czas ja trzyma.
Napiecie mam podlaczone do INP5 a prad mierze z czujnika ACS711 na INP4. Chyba, ze trzeba do INP1 podlaczyc ale tam jest tylko napiecie do 7,2V oraz potem nigdzie nie mozna przestawic zeby do Mocy bral z INP1

Wydrukuj tę wiadomość

  Aktualizacja Lan Controler 2 - 3-03
Napisane przez: marek - 04-18-2014, 05:05 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (8)

Mam Lan Controlera v2 i nie mogę zaktualizować softu do 3-03 wyświetla się komunikat o zaprzestaniu działania aplikacji LAN Controler Tools_v1.2. Co robię nie tak ?
Próbowałem na xp i win 7

Wydrukuj tę wiadomość

  How activate Out5
Napisane przez: vesteve - 04-15-2014, 01:40 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (4)

Hi,

I am sorry but I am so little in electronics.

How config. the Out5?
I activate it by www, but I read voltaje in Pins and nothing do. (transistor output (+)
Whats means "Usupply"?

What circuit (transistor schema) is needed? Can somebody send one?

I use LanController v2.0 Firmware 3.00

Many Thanks

Wydrukuj tę wiadomość

  LK HW 1.0 aktualizacja do 1.2
Napisane przez: turbopecet - 04-13-2014, 12:26 PM - Forum: LanKontroler - wersje oprogramowania - Odpowiedzi (3)

Witam, czy jest możliwa aktualizacja sprzętowa z HW 1.0 do 1.2 ? Gdzie znajdę opis różnic w działaniu poszczególnych wersji?

Wydrukuj tę wiadomość

  Pomiar prądu i napięcia na LK2
Napisane przez: notek - 04-08-2014, 06:29 PM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Odpowiedzi (13)

Jest już opublikowany firmware 3.03 mający 3 nowe funkcje dla Lan Kontrolera HW2.0:
- pomiar prądu na we INP4 za pomocą płytek z układem ACS711ex (efekt Halla), są 2 wersja 15,5A i 31A, soft pozwala na wybranie wersji.
- pomiar napięcia na INP5, standardowo do 3,6V, ale za pomocą dzielnika rezystorowego można zwiększyc jego zakres, odpowiednie okienko do multiplikacji też jest
- pomiar mocy P (W) i pracy Pt (Wh) z powyższych wejść.
Płytki mogą być zasilane z LK napięciem 3,3V, tolerują maksymalne napięcie obwodu (we prądowe jest izolowane) 100V, tak więc do monitorowania typowych instalacji PV z akumulatorami wystarczą.
Jutro będzie dostępna poprawiona instrukcja z dokładna rozpiską co i jak podłączyć.

.jpg   current_board.jpg (Rozmiar: 9.7 KB / Pobrań: 8336)

Wydrukuj tę wiadomość

  Obudowa rack 19" Lan kontroller V1.2
Napisane przez: Piotrek - 04-08-2014, 01:03 AM - Forum: Przykłady zastosowań przez użytkowników. - Brak odpowiedzi

Witajcie,

zostaly mi jescze kilka sztuk obudowy-rak 19" pod lan kontrollery V 1.2

Jakby ktos potrzebowal prosze o wiadomosc.

Fotki jescze dodam.

Pozdrawiam
Piotrek

Wydrukuj tę wiadomość