Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
LK3  SW 1.57a | HW 3.8 - z nakładka gsm - bład time update
po dłuższym braku zasilania i rozładowaniu się kondensatorów LK ma problem z automatycznym update czasu
Pracuje na czasie deflautowym 1970-01-01 01:01:01 aż do momentu ręcznego time update, w związku z błędem czasu kompletnie "wariuje" scheduler sugerując się ustawionym czasem.

Przy okazji grzebania przy time update, to sam czas modułu GSM też trzeba by updatować automatycznie komendą AT+CCLK="YY/MM/DD,HH:MM:SS+02"
Niektóre karty SIM wymagają poprawnego czasu do negocjacji połączenia w technologii 4G /przetwarzanie certyfikatu/ i zapisywane w pamięci przychodzące SMSy będą wtedy miały odpowiedni timestamp

Czas po przerwie zasilania w czasie burzy wysyłany w smsach przez nakładkę GSM
   

tymczasowe rozwiązanie to np. wysłanie request do zewnętrznej strony która odpowie automatycznymi komendami 
Kod:
---ip---/stm.cgi?set_rtc=date('y,m,d,H,i,s')
---ip---/stm.cgi?gsmcmd=AT+CCLK=date('y/m/d,H:i:s+02')
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
Zauważyłem, że w wersji 1.57a w definicjach tyreści maili podmieniany jest w niektórych przypadkach "%" na "!"
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
(08-16-2023, 09:09 AM)agrest napisał(a): Zauważyłem, że w wersji 1.57a w definicjach tyreści maili podmieniany jest w niektórych przypadkach "%" na "!"

Jakis przyklad tych przypadkow?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
(08-16-2023, 10:11 AM)wilkxt napisał(a):
(08-16-2023, 09:09 AM)agrest napisał(a): Zauważyłem, że w wersji 1.57a w definicjach tyreści maili podmieniany jest w niektórych przypadkach "%" na "!"

Jakis przyklad tych przypadkow?


W poniższych treściach pomimo poprawienia ! na % po ponownym odczycie (wejściu na stronę) treści są jak poniżej. 
------------
spełnienie warunku mail1:

GRZANIE Z.W: %0470
SZAMBO: %0540
PRĄD ŁADOWANIA: !0032 A
-------------
wygaśnięcie warunku mail1:

Informacja:
GRZANIE Z.W: !0470
SZAMBO: !0540
PRĄD ŁADOWANIA: !0032 A
-----------
Spełnienie i wygaśnięcie warunku mail4:

ALARM:
SYRENA: !0480
AWARIA PALNIKA: !0530
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
jaka przeglądarka, jaki system? Ja u siebie(linux, firefox, chromium) tego problemu nie moge odtworzyć
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
(08-16-2023, 01:24 PM)wilkxt napisał(a): jaka przeglądarka, jaki system? Ja u siebie(linux, firefox, chromium) tego problemu nie moge odtworzyć


Chrome, Windows 11 Pro
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
(08-16-2023, 01:50 PM)agrest napisał(a):
(08-16-2023, 01:24 PM)wilkxt napisał(a): jaka przeglądarka, jaki system? Ja u siebie(linux, firefox, chromium) tego problemu nie moge odtworzyć


Chrome, Windows 11 Pro

masz błąd w zapisie treści komunikatów. musisz edytować każdy komunikat  np. dodając spacje lub zmieniając znaki i zapisać 
podmienianie wtedy nie będzie występować.
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
(08-17-2023, 12:46 PM)stAch napisał(a):
(08-16-2023, 01:50 PM)agrest napisał(a):
(08-16-2023, 01:24 PM)wilkxt napisał(a): jaka przeglądarka, jaki system? Ja u siebie(linux, firefox, chromium) tego problemu nie moge odtworzyć


Chrome, Windows 11 Pro

masz błąd w zapisie treści komunikatów. musisz edytować każdy komunikat  np. dodając spacje lub zmieniając znaki i zapisać 
podmienianie wtedy nie będzie występować.

Potestowałem i wygląda, że dzieje się to przy określonej liczbie znaków w treściach (suma wszystkich?) Poniżej zrzut przy którym wystąpił błąd. W treści maila 3 dopisana "8". Dopóki na końcu była "7",  i mniej zapis był prawidłowy.
   
LK3.6 + 2x ASC711EX_15, 5x DS18B20, BME280, WATCHDOG (router, kamera), ALARM (uzbrajanie, 2x PIR, syrena), ogrzewanie, CWU, podgrzewanie przyłącza wody, poziom szamba, zmierzch, wykres danych od 2016 r.
Odpowiedz
czyli problem po stronie zapisy do pamieci.
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
Kiedyś o tym pisałem. Podłączony konwerter na RS485

tego typu
https://www.gotronik.pl/modul-interfejsu...-4697.html

po restarcie LK3 nie nawiązuje po modbus komunikacji. Muszę na stronie modułu tylko wyłączyć i włączyć z powrotem opcję modbusu. Nic więcej nie muszę robić, żadnych konfiguracji nic. Profil custom wykorzystuję.

LK3 HW3.6 SW: 1.57a

Trochę to dziwne, może wprowadzić jakieś opóźnienie startu RS w lankontrolerze ?
W sumie po restarcie od razu komunikacja powinna zajarzyć,  Nic w kablach nie zmieniam tylko włączam i wyłączam opcję i tyle.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości