Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyklad obrobki XMLa
#1
Jako, ze swieta i troche wolnego czasu wygospodarowalem pozwolilem machnac sobie podglad dla swojego kontrolera uzywajac jedynie plik XML.
Nie wszyscy maja ta mozliwosc i maja swoj serwer z dostepem do konsoli. Co 2 minuty na serwerze zapisywany jest plik st0.xml z lankontrolera i umieszczany razem z naglowkami do odczytywania pliku XLS ze stylami.

http://levy.v1.pl/domek/domek.xml

Jesli ktos bedzie zainteresowany moge udostepnic pliki i pomoc
<t></t>
Odpowiedz
#2
Nic się tam nie pokazuje na tej stronie. Generalnie chciałbym zobaczyć co udało Ci się tam zrobić.
<t></t>
Odpowiedz
#3
jesli uzywasz chrome lub ze smartphona to nic nie zobaczysz. Na firefoksie dziala bez zarzutu

maly update- strona odswieza sie co minute
<t></t>
Odpowiedz
#4
Na pewno wielu czytających jest zainteresowanych jak taki efekt osiągnąć. Możesz opisać krok po kroku mając świadomość, że poziom wiedzy tworzenia stron www jest różny...
<t></t>
Odpowiedz
#5
Dokładnie kolego jak możesz to napisz krótkiego manuala jak najprościej to zrobić.....Smile
<t></t>
Odpowiedz
#6
Mam troche problem z przelewaniem wiedzy w slowa ale moze mi sie uda.

Zaczniemy od najwazniejszego. Trzeba miec dostep na serwerze do crontaba - fajne narzedzie, ktore co minute (w moim przypadku) bedzie pobieral informacje z lankontrolera, odpowiednio modyfikowal i zapisywal na serwerze.
Splodzilem taki maly skrypt:

Kod:
wget http://login:haslo@192.168.0.100/st0.xml -O /tmp/www/st0.xml
echo '' > /tmp/www/domek.xml
echo '' >> /tmp/www/domek.xml
tail /tmp/www/st0.xml >> /tmp/www/domek.xml
ln -s /tmp/www/domek.xml /mmc/www/domek/domek.xml

wget pobiera z lankontrolera plik st0.xml i zapisuje w katalogu. Wazne aby dopisac swoj login:haslo jaki mamy zapisany na lankontrolerze
echo xxxxx > /tmp/www/domek.xml _nadpisuje_ plik domek.xml i wpisuje w nim dwie linijki jak wyzej
tail st0.xml >> domek.xml _dopisuje_ zawartosc pliku st0.xml do pliku domek.xml
ln linkuje sobie to co mam w pamiec RAM do katalogu ze strona www

Po wykonaniu skryptu otrzymuje cos takiego. Plik domek.xml
Kod:
1100111dnupupdn353157033300-1324055053204102161825020032925818550085000414921451451846456

Jestesmy juz w domu Smile Teraz nalezy stworzyc w tym samym katalogu plik ktory bedzie nazywal sie domek.xsl (mozecie go zmienic ale musi sie zgadzac z naglowkiem pliku xml)

U mnie wyglada on tak

Kod:
display: none.






















    
          
          
           •
          
          
    
















oC



oC



oC



T:  oC

H:  %



Uptime:.
dni,.
godzin,.
minut




Zuzycie od ostatniego resetu:
[kWh]

Zuzycie chwilowe:

  [W]

Sprobuje wytlumaczyc o co chodzi np:
//ia7 div 10 - dzieli nam wynik z lankontrolera przez 10

- Jesli zmienna ia11 jest wieksza od 420 (czyli 42 stopni) ma wyswietlic obrazek

- to informacja w ktorym miejscu na stronie ma byc wyswietlany obrazek/zmienna/kropka


Moja znajomosc htmlu/xmla bazuje na tym co znalazlem w internecie przez dwa dni - czyli zadna. Zreszta widac po reszcie strony ze nie zawiera wodotryskow.
<t></t>
Odpowiedz
#7
Można to też zrobić tak:

Jednakże zauważyłem, że niektórych rzeczy w xmlu brakuje/nadbywa lub pokazują się dziwnieTongue
<t></t>
Odpowiedz
#8
Wiem ze owa strona nie wyswietla sie pod chrome i IE. Mysle ze jesli komus bedzie to potrzebne to odpowiednio zmodyfikuje sam plik xml. Ja uzywam firefoxa wszedzie nawet na smartphonie i tam dziala

ps.
oczywiscie ze mozna jak wyzej, niestety nie przewidzieli do mojego routera obslugi php Smile
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości