Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Przyklad obrobki XMLa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jako, ze swieta i troche wolnego czasu wygospodarowalem pozwolilem machnac sobie podglad dla swojego kontrolera uzywajac jedynie plik XML.
Nie wszyscy maja ta mozliwosc i maja swoj serwer z dostepem do konsoli. Co 2 minuty na serwerze zapisywany jest plik st0.xml z lankontrolera i umieszczany razem z naglowkami do odczytywania pliku XLS ze stylami.

http://levy.v1.pl/domek/domek.xml

Jesli ktos bedzie zainteresowany moge udostepnic pliki i pomoc
Nic się tam nie pokazuje na tej stronie. Generalnie chciałbym zobaczyć co udało Ci się tam zrobić.
jesli uzywasz chrome lub ze smartphona to nic nie zobaczysz. Na firefoksie dziala bez zarzutu

maly update- strona odswieza sie co minute
Na pewno wielu czytających jest zainteresowanych jak taki efekt osiągnąć. Możesz opisać krok po kroku mając świadomość, że poziom wiedzy tworzenia stron www jest różny...
Dokładnie kolego jak możesz to napisz krótkiego manuala jak najprościej to zrobić.....Smile
Mam troche problem z przelewaniem wiedzy w slowa ale moze mi sie uda.

Zaczniemy od najwazniejszego. Trzeba miec dostep na serwerze do crontaba - fajne narzedzie, ktore co minute (w moim przypadku) bedzie pobieral informacje z lankontrolera, odpowiednio modyfikowal i zapisywal na serwerze.
Splodzilem taki maly skrypt:

Kod:
wget http://login:haslo@192.168.0.100/st0.xml -O /tmp/www/st0.xml
echo '' > /tmp/www/domek.xml
echo '' >> /tmp/www/domek.xml
tail /tmp/www/st0.xml >> /tmp/www/domek.xml
ln -s /tmp/www/domek.xml /mmc/www/domek/domek.xml

wget pobiera z lankontrolera plik st0.xml i zapisuje w katalogu. Wazne aby dopisac swoj login:haslo jaki mamy zapisany na lankontrolerze
echo xxxxx > /tmp/www/domek.xml _nadpisuje_ plik domek.xml i wpisuje w nim dwie linijki jak wyzej
tail st0.xml >> domek.xml _dopisuje_ zawartosc pliku st0.xml do pliku domek.xml
ln linkuje sobie to co mam w pamiec RAM do katalogu ze strona www

Po wykonaniu skryptu otrzymuje cos takiego. Plik domek.xml
Kod:
1100111dnupupdn353157033300-1324055053204102161825020032925818550085000414921451451846456

Jestesmy juz w domu Smile Teraz nalezy stworzyc w tym samym katalogu plik ktory bedzie nazywal sie domek.xsl (mozecie go zmienic ale musi sie zgadzac z naglowkiem pliku xml)

U mnie wyglada on tak

Kod:
display: none.






















    
          
          
           •
          
          
    
















oC



oC



oC



T:  oC

H:  %



Uptime:.
dni,.
godzin,.
minut




Zuzycie od ostatniego resetu:
[kWh]

Zuzycie chwilowe:

  [W]

Sprobuje wytlumaczyc o co chodzi np:
//ia7 div 10 - dzieli nam wynik z lankontrolera przez 10

- Jesli zmienna ia11 jest wieksza od 420 (czyli 42 stopni) ma wyswietlic obrazek

- to informacja w ktorym miejscu na stronie ma byc wyswietlany obrazek/zmienna/kropka


Moja znajomosc htmlu/xmla bazuje na tym co znalazlem w internecie przez dwa dni - czyli zadna. Zreszta widac po reszcie strony ze nie zawiera wodotryskow.
Można to też zrobić tak:

Jednakże zauważyłem, że niektórych rzeczy w xmlu brakuje/nadbywa lub pokazują się dziwnieTongue
Wiem ze owa strona nie wyswietla sie pod chrome i IE. Mysle ze jesli komus bedzie to potrzebne to odpowiednio zmodyfikuje sam plik xml. Ja uzywam firefoxa wszedzie nawet na smartphonie i tam dziala

ps.
oczywiscie ze mozna jak wyzej, niestety nie przewidzieli do mojego routera obslugi php Smile