Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK i wyświetlanie temperatury z DS18B20
#1
Witam,
Od jakiegoś czasu mam problem z wyświetlaniem temp. z czujników.
Wersja SW: 3.15
Objawy: (1) nie wyświetla temperatury z czujników, lub (2) wyświetla 'losowo'
(1) - przy informacji o temp z czujników DS18B20 mam "0,0" pomimo, że czujniki są podłączone( albo innym razem 85,0)
(2) - sytuacja pokazana na filmiku - http://www.youtube.com/watch?v=RAOMO_OiG...e=youtu.be
Co może być tego powodem? Dodam, że niektóre czujniki są zamontowane na znaczną odległość (ok 30m), lecz swego czasu działału...
Czy problemu mam szukać w instalacji czy w LK?
Pzdr
Łukasz
<t></t>
Odpowiedz
#2
Czy do czujników masz podciągnięty przewód 3-żyłowy? Przy tej długości taki musi być.
Zobacz czy nie załącza Ci się PWM lub przekaźniki OUT0-4. U mnie to właśnie powodowało dokładnie takie błędy.
<t></t>
Odpowiedz
#3
Tak ma podpięte 3 żyły. Sprawdziłem PWM (wyłaczony) oraz wyjscia (takze wylaczone).
<t></t>
Odpowiedz
#4
Sprawdz przewody i zasilacz - miałem podobne objawy na starym zasilaczu 12V - wymieniłęm na inny i zaczęło działać
<t></t>
Odpowiedz
#5
Problem może tkwić w jakości połączeń, z tego co piszesz dla mnie są to problemy w komunikacji z sensorami.
<r><SIZE size="85"><s></s>Czyś mędrcem, czy głupcem, natura nad tobą przewagę ma, a po piętach depcze czas. <br/>
Więc nic to, że twe ambicje sięgają gwiazd, gdy zapominasz się cieszyć tym co już masz.<e>
</e></SIZE></r>
Odpowiedz
#6
Potwierdzam sprawe zasilacza. Mam rowniez dosyc dlugie linie (tez kolo 25-30m) i wszystko jest ok. Wymienilem zasilacz na 'wygodniejszy' i pojawily sie problemy z odczytywaniem danych (wlasnie 85*C sie pojawialo). Po powrocie do starego zasilacza (te samo napiecie, praktycznie ten sam prad) wszystko dzialalo poprawnie.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości