Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie lan kontrolerem
#21
Witam ponownie . Wczoraj wieczorem znowu trochę powalczyłem i przypisałem wszystkim urządzeniom stałe adresy ip . Znalazłem także przyczynę dlaczego nie miałem kmunikacji z lan kontrolerem po wyłączeniu go spod napięcia i po ponownym załączeniu . Winowajcą okazał się numer portu jaki ustawię w LK . Jeżeli w LK mam ustawiony port 80 czyli standardowy , to wszystko jest ok . Natomiast jeżeli ustawię jakikolwiek inny to po ponownym załączeniu LK do prądu - nie ma już z nim komunikacji . Dlaczego się tak dzieje i co można zaradzić ? No i jak teraz przekierować porty aby LK był widoczny z zewnątrz i pod jakim adresem byłby widoczny . Obecnie mam go na 192.168.17.17
LK przeniosłem do nieogrzewanej piwnicy , gdzie czujnik wilgoci pokazuje standardowo 41-42 % .
<t></t>
Odpowiedz
#22
maniolx napisał(a):Witam ponownie . Wczoraj wieczorem znowu trochę powalczyłem i przypisałem wszystkim urządzeniom stałe adresy ip . Znalazłem także przyczynę dlaczego nie miałem kmunikacji z lan kontrolerem po wyłączeniu go spod napięcia i po ponownym załączeniu . Winowajcą okazał się numer portu jaki ustawię w LK . Jeżeli w LK mam ustawiony port 80 czyli standardowy , to wszystko jest ok . Natomiast jeżeli ustawię jakikolwiek inny to po ponownym załączeniu LK do prądu - nie ma już z nim komunikacji . Dlaczego się tak dzieje i co można zaradzić ? No i jak teraz przekierować porty aby LK był widoczny z zewnątrz i pod jakim adresem byłby widoczny . Obecnie mam go na 192.168.17.17
LK przeniosłem do nieogrzewanej piwnicy , gdzie czujnik wilgoci pokazuje standardowo 41-42 % .

Rozumiem, że jak ustawiłeś port w LK np. 1234 to w później w przeglądarce wewnątrz swojej sieci LAN wchodzisz na jego interfejs podając po adresie numer portu - przykład z Twoim adresem: http://192.168.17.17:1234
Dla portu o numerze 80 wystarczy wpisać w przeglądarce sam adres LK czyli: http://192.168.17.17.
<t></t>
Odpowiedz
#23
art79 napisał(a):
maniolx napisał(a):Witam ponownie . Wczoraj wieczorem znowu trochę powalczyłem i przypisałem wszystkim urządzeniom stałe adresy ip . Znalazłem także przyczynę dlaczego nie miałem kmunikacji z lan kontrolerem po wyłączeniu go spod napięcia i po ponownym załączeniu . Winowajcą okazał się numer portu jaki ustawię w LK . Jeżeli w LK mam ustawiony port 80 czyli standardowy , to wszystko jest ok . Natomiast jeżeli ustawię jakikolwiek inny to po ponownym załączeniu LK do prądu - nie ma już z nim komunikacji . Dlaczego się tak dzieje i co można zaradzić ? No i jak teraz przekierować porty aby LK był widoczny z zewnątrz i pod jakim adresem byłby widoczny . Obecnie mam go na 192.168.17.17
LK przeniosłem do nieogrzewanej piwnicy , gdzie czujnik wilgoci pokazuje standardowo 41-42 % .

Rozumiem, że jak ustawiłeś port w LK np. 1234 to w później w przeglądarce wewnątrz swojej sieci LAN wchodzisz na jego interfejs podając po adresie numer portu - przykład z Twoim adresem: http://192.168.17.17:1234
Dla portu o numerze 80 wystarczy wpisać w przeglądarce sam adres LK czyli: http://192.168.17.17.

Nie, nie wpisywalem tak :oops: . wpisywalem tylko sam adres. myslalem ze jak na 80 tak chodzi, to na innych tez. A czy sa jakies przeciwwskazania aby to chodzilo na porcie 80 ? i jaki bedzie adres by dostac sie z zewnatrz.
<t></t>
Odpowiedz
#24
maniolx napisał(a):Nie, nie wpisywalem tak :oops: . wpisywalem tylko sam adres. myslalem ze jak na 80 tak chodzi, to na innych tez. A czy sa jakies przeciwwskazania aby to chodzilo na porcie 80 ? i jaki bedzie adres by dostac sie z zewnatrz.
Jeśli ma być przekierowane na zewnątrz, to musi być na innym porcie. Inaczej z zewnątrz otworzysz tylko stronę routera. Aby dostać sie z zewnątrz, musisz mieć stąły, publiczny adres IP, który jest przypisany do portu WAN routera. Jeśli na routerze zrobisz przekierowanie z portu 80 na 1234 to wpisując z internetu adres Twojego routera dostaniesz się na Lan kontroler, jeśli zrobisz przekierowanie np 1200 na 1234, to musisz otwierac stronę z portem 1200, a wtedy domyślny port 80 masz na wejście do routera.
<t></t>
Odpowiedz
#25
maniolx napisał(a):To masz szczęście że masz te same pomiaru na obu urządzeniach . Jak nie wierzysz że można mieć w pomieszczeniach mieszkalnych ponad 60% , to ja ci powiem że można . W tamtym roku jak kupiłem to mieszkanie (w starym budownictwie ) wilgotność była w nim na poziomie 83-87 % mimo grzania i wietrzenia . I nie pisz że to niemożliwe . Powycierana podłoga (panele) schła ok 3 godzin , ubrania , pościel były wilgotne . Dlatego zmuszony byłem do kupna osuszacza . Chodził dzień i noc (pobór 300 W) , a co 12 godzin wylewałem z niego 6 litrów wody . W tym roku zrobiłem dodatkową wentylację wumuszoną w mieszkaniu , ale do zadowolenia jeszcze daleko . Dzisiaj o godz 16.30 wilgotność 60 % na trzech stacjach pogodowych , natomiast na lan kontrolerze standartowo 41-42 % . Więc może sprawdz na jakiejś stacji pogodowej , jakoś nie chce się wierzyć że tylko u mnie zle pokazuje . Albo daj czujnik lan kontrolera gdzieś gdzie wiesz że jest 60-70% i zobacz jak on pokazuje .

Miałem na myśli nie wilgoć w mieszkaniu tylko normalne warunki - w moim przypadku w domu drewnianym w okresie grzewczym.

Ale sprawdzę swój czujnik skoro sugerujesz jakieś problemy z nim. Mam dostęp (z pracy) do profesjonalnego czujnika wilgotności. Dam znać o wynikach, bo sam jestem ciekawy.

maniolx napisał(a):Mogę jedynie podać model bo instrukcja po angielsku . Ale powiem że testowałem i chodzi bardzo fajnie . Nawet w piwnicy oddalonej ok 20 metrów w lini prostej . wideo chodzi płynnie .
Phicomm FPA-501 (komplet 2szt)

Piszesz że działa Ci to pomiędzy mieszkaniem a piwnicą ?? Czy w instalacji elektrycznej u siebie masz wyłącznik różnicowoprądowy ?
<t></t>
Odpowiedz
#26
ZKTECH napisał(a):
maniolx napisał(a):To masz szczęście że masz te same pomiaru na obu urządzeniach . Jak nie wierzysz że można mieć w pomieszczeniach mieszkalnych ponad 60% , to ja ci powiem że można . W tamtym roku jak kupiłem to mieszkanie (w starym budownictwie ) wilgotność była w nim na poziomie 83-87 % mimo grzania i wietrzenia . I nie pisz że to niemożliwe . Powycierana podłoga (panele) schła ok 3 godzin , ubrania , pościel były wilgotne . Dlatego zmuszony byłem do kupna osuszacza . Chodził dzień i noc (pobór 300 W) , a co 12 godzin wylewałem z niego 6 litrów wody . W tym roku zrobiłem dodatkową wentylację wumuszoną w mieszkaniu , ale do zadowolenia jeszcze daleko . Dzisiaj o godz 16.30 wilgotność 60 % na trzech stacjach pogodowych , natomiast na lan kontrolerze standartowo 41-42 % . Więc może sprawdz na jakiejś stacji pogodowej , jakoś nie chce się wierzyć że tylko u mnie zle pokazuje . Albo daj czujnik lan kontrolera gdzieś gdzie wiesz że jest 60-70% i zobacz jak on pokazuje .

Miałem na myśli nie wilgoć w mieszkaniu tylko normalne warunki - w moim przypadku w domu drewnianym w okresie grzewczym.

Ale sprawdzę swój czujnik skoro sugerujesz jakieś problemy z nim. Mam dostęp (z pracy) do profesjonalnego czujnika wilgotności. Dam znać o wynikach, bo sam jestem ciekawy.

maniolx napisał(a):Mogę jedynie podać model bo instrukcja po angielsku . Ale powiem że testowałem i chodzi bardzo fajnie . Nawet w piwnicy oddalonej ok 20 metrów w lini prostej . wideo chodzi płynnie .
Phicomm FPA-501 (komplet 2szt)

Piszesz że działa Ci to pomiędzy mieszkaniem a piwnicą ?? Czy w instalacji elektrycznej u siebie masz wyłącznik różnicowoprądowy ?

Tak tylko dobrze byłoby sprawdzić czujnik w wyższej wilgotności , bo może on dobrze wskazywać w pewnym zakresie a póżniej mogą być przekłamania . Zrobiłem pewne doświadczenie . Załączyłem osuszacz i do jego wylotu wsadziłem czujnik DHT11 i obok niego położyłem stację pogodową z pomiarem wilgotności . Poczekałem aż powietrze wychodzące z osuszacza było gdzieś na poziomie 18% (tyle wskazywała stacja pogodowa) , natomiast czujnik DHT11 wskazywał chyba gdzieś 21-22 % . Wyłączyłem osuszacz i wilgotność na stacji pogodowej zaczęła pomału rosnąć a DHT11 stał w miejscu . Gdy wskazania na stacji pogodowej i DHT11 były na obu czujnikach ok 22% , to wtedy wskazania wilgotności szły razem na obu czujnikach raczej równo , aż do poziomu ok. 41% . Wtedy wzrost wilgotności na DHT11 się zatrzymał a na stacji pogodowej dalej wzrastał , aż osiągnąłł poziom 60 % .

Co do twojego pytania .Oczywiście działa mi to pomiędzy mieszkaniem a piwnicą i to bardzo ładnie . A zaznaczę że piwnica jest 10 metrów niżej jak mieszkanie i jeszcze parę metrów w bok . Ale to chyba nie gra większej roli bo w Adapter powerline pisze że chodzi do 300 metrów . Tak , mam w domu różnicówkę , ale mam do niej podpiętą tylko łazienkę . Jeżeli by ci zależało to mogę rano przynieść z piwnicy Adapter powerline i podpiąć w łazience sprawdzając czy różnicówka go puszcza .
<t></t>
Odpowiedz
#27
Ile maksymalnie mogę podłączyć czujników dth11 do lc?.
<t></t>
Odpowiedz
#28
jedna sztukę, w nowej wersji softu jest juz obslugowany DHT22
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości