Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Działanie v.2.51
#1
Testowane na HW:1.2 SW:2.51 S/N:7144
1) "Relay after start" działa teraz ok.
2) Tekst email dla INP1D jest:
"BRAMA (0-zamknięta,1-otwarta):"
W wer.2.47 było ok. a po załadowaniu 2.51:
"BRAMA (0-zamknię"
Powrót do 2.47 i tekst jest poprawny.
Kolejny update i tekst zrobił się:
"BRAMA (0-za"
3) NIE zapisują się zmiany wartości w konfiguracji !
Jest komunikat WAIT 3 SECOND....SAVE DATA ale dane bez zmian.
Włączenie i wyłączenie wejść analogowych jest zapamiętywane.
Włączenie wejść logicznych NIE jest zapamiętywane.
Poprzednia wersja z nie bardzo i ta również - coś można z tym zrobić?
<t></t>
Odpowiedz
#2
A jak działa zapisywanie zmian w konfiguracji sieci? Też ma taki długi start i strasznie muli po załączeniu?
<t></t>
Odpowiedz
#3
Przy zmianie statycznego ip reboot jest niewyraźny, nie klapie przekaźnikami i LK wstaje przez 2-3 minuty.
Jest inaczej niż we wcześniejszych wersjach, ale dobrze że choć wstaje z prawidłowym nowym ip.
Zmiana na dhcp i inne zmiany w ustawieniach sieci wydają się działać poprawnie.
Jeszcze jedno:
Po reboot wyłącza się WatchDog. Ale pamięta ustawienia.
Przy okazji:
Czy ustawienia WatchDog nie są pamiętane po zmianie firmware?
<t></t>
Odpowiedz
#4
posprawdzam te problemy. Co do pamietania ustawien po wymianie softu to, ogólnie są pamietane te ustawienia, przy których nie było zmian, jesli były np. zmiany w watcgdoog to ustawienia w nim zostana zresetowane.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
cam1 napisał(a):Przy zmianie statycznego ip reboot jest niewyraźny, nie klapie przekaźnikami i LK wstaje przez 2-3 minuty.
A dlaczego miał by klepać,?
Co do maila to nie używaj polskich znaków, masz "ę", zmien na e.
Przed chwilą sprawdzałem zapisywanie w tablicy zdarzeń i zapisuje bez problemu, sprawdz to dokladnie.
Jak robisz save i jest zeby czekac 3 sekundy to sprawdz (zanim uplynie 3) sekundy czy załaduje odrazu inną stronę czy dopiero po tych 3 sekundach.
Jakiej przeglądraki uzywasz?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#6
wilkxt napisał(a):ogólnie są pamietane te ustawienia, przy których nie było zmian, jesli były np. zmiany w watcgdoog to ustawienia w nim zostana zresetowane.
hmm, zmian? od ostatniego włączenia? rebootu? nie wiem...
WatchDog był ustawiony i niby działał. Zmiana na v.2.51 i w ustawieniach pusto. Dane wpisane ponownie i znów po update wstecz WatchDog jest pusty.
No a to chyba już napisałem, że v.2.51 wyłącza go przy każdym reboocie i zdarzyło się to też przy którymś zapisie zmian.
<t></t>
Odpowiedz
#7
cam1 napisał(a):hmm, zmian? od ostatniego włączenia? rebootu? nie wiem...
Zmian w sofcie, jesli były zmiany w sofcie dotyczace watchdoga to po upgradzie do nowej wersji beda ustawienia watchdoga zresetowane. Tak było w wersji 2.51.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
wilkxt napisał(a):A dlaczego miał by klepać,?
Dotąd zawsze przy reboocie jakiś (albo kilka) przekaźnik klepał.
wilkxt napisał(a):Co do maila to nie używaj polskich znaków, masz "ę", zmien na e.
Sprawdzałem działanie email z pl wiele razy we wcześniejszych wersjach i z uwagi na poprawne działanie mam teraz wszędzie wstawione pl znaki. To obcięcie występuje tylko w polu INP1D i prawie za każdym razem inaczej obcina.
wilkxt napisał(a):Przed chwilą sprawdzałem zapisywanie w tablicy zdarzeń i zapisuje bez problemu, sprawdz to dokladnie.
Sprawdziłem jeszcze kilka razy. Aby cokolwiek edytować muszę zmienić wersję na 2.47
wilkxt napisał(a):Jak robisz save i jest zeby czekac 3 sekundy to sprawdz (zanim uplynie 3) sekundy czy załaduje odrazu inną stronę czy dopiero po tych 3 sekundach.
Ładuje po 3 sekundach.
wilkxt napisał(a):Jakiej przeglądraki uzywasz?
Sprawdzałem tego LK z różnych stacji i różnych przeglądarek ff (3.6, 10, 22), chrome, opera (z wyj.IE).
<t></t>
Odpowiedz
#9
Pozwoliłem sobie w wątku, może komuś się przyda...
wilkxt napisał(a):masz duzo ustawień
to tylko część, ma być więcej
wilkxt napisał(a):takie chwilowe mało pocieszjace rozwiazanie problemu
ha Wink
wilkxt napisał(a):Watchdoog dziala Ok
tak, watchdoog działa i działał, tylko wyłącza się (ginie zaznaczenie) po reboocie i czasem przy jakimś zapisie ustawień - może to ta sama przyczyna
wilkxt napisał(a):tak samo w INP2 wartosc temperatury jest poniezej 200 dlatego ustawia wyjscia
część ustawień jest tymczasowa, ale niektóre wymagają takiego odwrotnego ustawienia, bo przekaźniki są na driverach npn i odwracają działanie
dlaczego? zasilane z dowolnego napięcia, tu akurat 12V, mniej elementów...
dlatego zamiast "Reverse out state" na wejściu lepsze by było na wyjściu, przynajmniej dla każdego mojego zastosowania
wilkxt napisał(a):Watchdoog masz odpalony na OUT2
na razie tylko ten, a docelowo w 80% są użyte dwa

Generalnie v.2.51 działa wyraźnie sprawniej od wcześniejszych. Niecierpliwie oczekuję poprawionej wersji. Przydałby się też taki wsad dla HW 1.1.
Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
camel
<t></t>
Odpowiedz
#10
cam1 napisał(a):
wilkxt napisał(a):Watchdoog dziala Ok
tak, watchdoog działa i działał, tylko wyłącza się (ginie zaznaczenie) po reboocie i czasem przy jakimś zapisie ustawień - może to ta sama przyczyna
odznacz ptaszek WD przy watchdogu i juz sie nie bedzie wylaczał
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości