Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Działanie v.2.51
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Testowane na HW:1.2 SW:2.51 S/N:7144
1) "Relay after start" działa teraz ok.
2) Tekst email dla INP1D jest:
"BRAMA (0-zamknięta,1-otwarta):"
W wer.2.47 było ok. a po załadowaniu 2.51:
"BRAMA (0-zamknię"
Powrót do 2.47 i tekst jest poprawny.
Kolejny update i tekst zrobił się:
"BRAMA (0-za"
3) NIE zapisują się zmiany wartości w konfiguracji !
Jest komunikat WAIT 3 SECOND....SAVE DATA ale dane bez zmian.
Włączenie i wyłączenie wejść analogowych jest zapamiętywane.
Włączenie wejść logicznych NIE jest zapamiętywane.
Poprzednia wersja z nie bardzo i ta również - coś można z tym zrobić?
A jak działa zapisywanie zmian w konfiguracji sieci? Też ma taki długi start i strasznie muli po załączeniu?
Przy zmianie statycznego ip reboot jest niewyraźny, nie klapie przekaźnikami i LK wstaje przez 2-3 minuty.
Jest inaczej niż we wcześniejszych wersjach, ale dobrze że choć wstaje z prawidłowym nowym ip.
Zmiana na dhcp i inne zmiany w ustawieniach sieci wydają się działać poprawnie.
Jeszcze jedno:
Po reboot wyłącza się WatchDog. Ale pamięta ustawienia.
Przy okazji:
Czy ustawienia WatchDog nie są pamiętane po zmianie firmware?
posprawdzam te problemy. Co do pamietania ustawien po wymianie softu to, ogólnie są pamietane te ustawienia, przy których nie było zmian, jesli były np. zmiany w watcgdoog to ustawienia w nim zostana zresetowane.
cam1 napisał(a):Przy zmianie statycznego ip reboot jest niewyraźny, nie klapie przekaźnikami i LK wstaje przez 2-3 minuty.
A dlaczego miał by klepać,?
Co do maila to nie używaj polskich znaków, masz "ę", zmien na e.
Przed chwilą sprawdzałem zapisywanie w tablicy zdarzeń i zapisuje bez problemu, sprawdz to dokladnie.
Jak robisz save i jest zeby czekac 3 sekundy to sprawdz (zanim uplynie 3) sekundy czy załaduje odrazu inną stronę czy dopiero po tych 3 sekundach.
Jakiej przeglądraki uzywasz?
wilkxt napisał(a):ogólnie są pamietane te ustawienia, przy których nie było zmian, jesli były np. zmiany w watcgdoog to ustawienia w nim zostana zresetowane.
hmm, zmian? od ostatniego włączenia? rebootu? nie wiem...
WatchDog był ustawiony i niby działał. Zmiana na v.2.51 i w ustawieniach pusto. Dane wpisane ponownie i znów po update wstecz WatchDog jest pusty.
No a to chyba już napisałem, że v.2.51 wyłącza go przy każdym reboocie i zdarzyło się to też przy którymś zapisie zmian.
cam1 napisał(a):hmm, zmian? od ostatniego włączenia? rebootu? nie wiem...
Zmian w sofcie, jesli były zmiany w sofcie dotyczace watchdoga to po upgradzie do nowej wersji beda ustawienia watchdoga zresetowane. Tak było w wersji 2.51.
wilkxt napisał(a):A dlaczego miał by klepać,?
Dotąd zawsze przy reboocie jakiś (albo kilka) przekaźnik klepał.
wilkxt napisał(a):Co do maila to nie używaj polskich znaków, masz "ę", zmien na e.
Sprawdzałem działanie email z pl wiele razy we wcześniejszych wersjach i z uwagi na poprawne działanie mam teraz wszędzie wstawione pl znaki. To obcięcie występuje tylko w polu INP1D i prawie za każdym razem inaczej obcina.
wilkxt napisał(a):Przed chwilą sprawdzałem zapisywanie w tablicy zdarzeń i zapisuje bez problemu, sprawdz to dokladnie.
Sprawdziłem jeszcze kilka razy. Aby cokolwiek edytować muszę zmienić wersję na 2.47
wilkxt napisał(a):Jak robisz save i jest zeby czekac 3 sekundy to sprawdz (zanim uplynie 3) sekundy czy załaduje odrazu inną stronę czy dopiero po tych 3 sekundach.
Ładuje po 3 sekundach.
wilkxt napisał(a):Jakiej przeglądraki uzywasz?
Sprawdzałem tego LK z różnych stacji i różnych przeglądarek ff (3.6, 10, 22), chrome, opera (z wyj.IE).
Pozwoliłem sobie w wątku, może komuś się przyda...
wilkxt napisał(a):masz duzo ustawień
to tylko część, ma być więcej
wilkxt napisał(a):takie chwilowe mało pocieszjace rozwiazanie problemu
ha Wink
wilkxt napisał(a):Watchdoog dziala Ok
tak, watchdoog działa i działał, tylko wyłącza się (ginie zaznaczenie) po reboocie i czasem przy jakimś zapisie ustawień - może to ta sama przyczyna
wilkxt napisał(a):tak samo w INP2 wartosc temperatury jest poniezej 200 dlatego ustawia wyjscia
część ustawień jest tymczasowa, ale niektóre wymagają takiego odwrotnego ustawienia, bo przekaźniki są na driverach npn i odwracają działanie
dlaczego? zasilane z dowolnego napięcia, tu akurat 12V, mniej elementów...
dlatego zamiast "Reverse out state" na wejściu lepsze by było na wyjściu, przynajmniej dla każdego mojego zastosowania
wilkxt napisał(a):Watchdoog masz odpalony na OUT2
na razie tylko ten, a docelowo w 80% są użyte dwa

Generalnie v.2.51 działa wyraźnie sprawniej od wcześniejszych. Niecierpliwie oczekuję poprawionej wersji. Przydałby się też taki wsad dla HW 1.1.
Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
camel
cam1 napisał(a):
wilkxt napisał(a):Watchdoog dziala Ok
tak, watchdoog działa i działał, tylko wyłącza się (ginie zaznaczenie) po reboocie i czasem przy jakimś zapisie ustawień - może to ta sama przyczyna
odznacz ptaszek WD przy watchdogu i juz sie nie bedzie wylaczał
Stron: 1 2