Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOWY SOFT 2.51 i 3.15
#11
Tomku to dlaczego w oryginalnym LK jest zwykła 24C16 (ver.1.1)? To musi/może/lepiej by była LC?
<t></t>
Odpowiedz
#12
jest na niskie napiecie, nie sugeruj sie tylko literką C i LC, np atmel robi AT24c16 od 2,7V. Musizsz sprawdzić konkrentego producenta jakie ma oznaczenie i na jakie napiecia jest przeznaczony
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#13
Dlaczego pod koniec wątku w http://tinycontrol.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=2593 piszesz, że:
"Jest tylko jeden problem, przez pomyłkę podałem 24c32, a powinien być 24c16. Wersja 24c32 jest obsługiwana przez LK z HW 1.2( numerem seryjny większym od 4000). Ty masz na pewno mniejszy numer seryjny wiec musisz kupić 24c16."
Pytam bo wlutowałem ATMLH102 320M (to napisane jest na SMD)i LK nie odpowiada przez www. Pingi idą OK. Firmware mogę wgrać inny (np.starszy). Z tym up(down)gradem też jest mały cyrk. Mi do tej pory na WinXP zawsze udawało się to zrobić poprzez LKTools'a 1.1 (za 5 czy 10 razem) ale teraz za 10 razem chyba przez tftf. Mój LK odpowiada na pingi, jest wykrywany tez przez LKTools ale www nie działa. Czy szukać innego 24lc32 czy wracać do 24c16 ?
<t></t>
Odpowiedz
#14
ja tam pisałem o 24c16 bo chodziło tylko o wymiane zepsutego eeproma, a ze był 24c16 to pisalem zeby dac 24c16 i uniknac problemów z domyslnym adresem podczas upgradu. Teraz jest mowa o zmianie wersji i mozna dać 24c32 ale z uwaga ze adres du upgradu bedzie zawsze domyslny. Oznaczenie na pamieci nic nie mowi, ale jak kupowałes to powinienisc wiedzieć czy ma działać z 3,6V. Jak nie robiles restartu do ustawien fabrycznych to zrób i sprawdz. Tu masz pamiec która napewno jest ok kosztuje 60 groszy http://www.tme.eu/pl/details/m24c32-wmn6...ectronics/#
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#15
Dziękuje za wyjaśnienia. W sklepie mieli to pod oznaczeniem 24C32 - kupiłem 1szt. z nadzieją, że znajdę w necie pewną informacje o Ucc. FW3.15 się wgrał. Mogę też wrócić do starszych FW. Tak jak pisałem z upgradem zawsze był mniejszy lub większy problem ale w końcu jakoś się udawało. Natomiast często zdarzało się, że na LK nie można było wejść przez www (IE, Safari i FF oraz różne PC) ale po jakimś czasie było OK - trudno mi to wytłumaczyć... Mam 3szt. LK i na każdej to się zdarzało. Nic nie dawało resetowanie 10s czy wyłączanie z prądu. Jakby cache w przeglądarkach (???)
Nie wiem czy teraz nie jest podobnie (tzn. że 'zaskoczy') czy jest problem z tym epromem. Czy gdyby tego eepromu nie było wcale (! :-) to LK dałby się upgradować? Czy LK nie mógłby wyświetlić jakiejkolwiek strony nawet gdyby eeprom był uszkodzony? Chodzi mi o sposób diagnozowania LK. Bo u mnie:
- wgrywanie FW - OK (z problemami ale to było zawsze),
- ping OK
- tryb flash green LED OK zarówno programowy z LKTools jak i z przycisku reset
- zmiana stanu przekaźnika po 1s resecie - OK
- www NOK :-(((
Gdyby był jakaś terminal rs232 lub telnet ... :-)
<t></t>
Odpowiedz
#16
upgrade softu mozesz zrobić nawet bez eeproma. Epprom ma tylko ustawienia, te ktore mozesz zmieniac na stronie. WWW nie rusza bo nie moze odczytac (a on jest przechowwywany w eeprom bo mozna go zmieniac) portu dla HTTP, odczytuje 0 lub jakąs przypadkową wartość. Nawet jak byś trafił na ten port i odpalił www to strona sie poprawinie nie załąduje bo nie odczyta ustawień. Kup dobrego eeproma bo te objawy ewidentnie wskazuja ze z tego nie moze czytać.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#17
Dziękuję, tak zrobię. Czy przy resecie do ustawień fabrycznych świeży-nowy eeprom jest nagrywany wartościami domyślnymi?
<t></t>
Odpowiedz
#18
adzik napisał(a):Dziękuję, tak zrobię. Czy przy resecie do ustawień fabrycznych świeży-nowy eeprom jest nagrywany wartościami domyślnymi?

tak
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości