Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NOWY SOFT 2.51 i 3.15
#1
Witam
UWAGA soft tylko dla LK z HW 1.2, prosze sprawdzić na głownej stronie LK w prawym górnym rogu.
Proszę o testy i uwagi.
Załączam nowe softy dla obu wersji 2.51(watchoog) i 3.15(home).

.bin   lan_module_ver_3_15.bin (Rozmiar: 325.14 KB / Pobrań: 247)

.jpg   http.jpg (Rozmiar: 19.68 KB / Pobrań: 5,525)

Zmiany w 2.51
1.Poprawka w ustawieniu nazwy serwera smtp dla poczty (bywało ze jeden znak sam się zmieniał).
2. Watchdoog moze pingować zarówno adresy IP jak i nazwy domenowe hosta, wcześniej tylko IP.
3. Dodano klienta HTTP, głownie do wysyłania zapytań GET lub POST z wartościami czujników na zdalny serwer.

Zmiany w 3.15
1.Poprawiony blad ustawienia autoryzacji
2.Wejscie INPD do licznika impulsów, zlicza z czestotliwoscia nie wieksza niz 0,5s (w kolejnych softach bedzie mozna ta wartosc ustawic) ma to zapobiegac pojawianiu sie przypadkowych imnpulsow podczas "prawidłowego " impulsu.
3.Dodano klienta HTTP, głownie do wysyłania zapytań GET lub POST z wartościami czujników na zdalny serwer.

Ponizej przykładowy zrzut ustawień klienta HTTP do wysylania danych na serwer https://www.thingspeak.com, mozna założyć konto i przetestować.
Żeby w tresci zapytania dodac wartośc z konkretnego czujnika lub we/wy należy użyć znaku "#" i podać numer (poniżej spis numerów dla we/wy).
Wyżej wymieniony przykładowy serwer wymaga podania nazwy field=wartość, można wpisać coś na stałe np field=12.4 , wtedy wysyłana będzie stała wartość 12.4 na serwer, żeby wsyałc wartośc konkretnego czujnika wpisujemy field=#xx , gdzie xx- to dwucyfrowy numer we/wy, UWAGA!!! musi być dwucyfrowy, jak chcemy wpisać 5 to wpisujemy 05. Jak chcemy wysałac dane z kilku czujników to należy użyć #xx kilka razy.
Maksymalna nazwa serwera to 31 znaków, maksymalny ciąg RemouteURL to 127 znaków.
W okienku time wpisujemy czestotliwosc w sekundach z jaka dane beda wysylane na serwer. W poniższym przykładzie i dla prawidłowych zapytań miezy 'GET' a '/' jest spacja.

.bin   lan_module_ver_2_51.bin (Rozmiar: 324.02 KB / Pobrań: 215)

Spis numerów we/wy
soft 2.15
#define OUT0 (5)
#define OUT1 (6)
#define OUT2 (7)
#define OUT3 (8)
#define OUT4 (9)
#define TEMP (10)
#define VCC (11)
#define INP1 (12)
#define INP2 (13)
#define INP3 (14)
#define INP4 (15)
#define INP5 (16)
#define INP6 (17)
#define INP7 (18)
#define INP8 (19)
#define INP9 (20)
#define I3XI5 (30)
#define PXT (31)
#define INP1D (41)
#define INP2D (42)
#define INP3D (43)
#define INP4D (44)

soft 3.15
#define OUT0 (5)
#define OUT1 (6)
#define OUT2 (7)
#define OUT3 (8)
#define OUT4 (9)
#define TEMP (10)
#define VCC (11)
#define INP1 (12)
#define INP2 (13)
#define INP3 (14)
#define INP4 (15)
#define INP5 (16)
#define INP6 (17)
#define INP7 (18)
#define INP8 (19)
#define INP9 (20)
#define INP10 (21)
#define INP11 (22)
#define DTH11_1 (23)
#define DTH11_2 (24)
#define I3XI5 (30)
#define PXT (31)
#define PINP3D (32)
#define PINP3D_24H (33)
#define INP1D (41)
#define INP2D (42)
#define INP3D (43)
#define INP4D (44)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#2
Witam ponownie.

Przetestowałem soft 3.15 pod kątem wysyłania danych do wizualizacji na serwer thingspeak.com .

No i powiem Wam - dla mnie r e w e l a c j a !.
Poszło od kopa .Wprawdzie tylko na 1 kanał - ale działa bez żadnych problemów.
Mam tylko pytanie do wilkxt. Dziś będę robił testy z kilkoma kanałami.
I tak wilkxt w poście wyżej pisze :"Jak chcemy wysyłac dane z kilku czujników to należy użyć #xx kilka razy".

to chwytam, lecz proszę o podpowiedź czy pisać "ciurkiem" czy z spacją czy z jakimś separatorem ?
<t></t>
Odpowiedz
#3
krzychoo napisał(a):to chwytam, lecz proszę o podpowiedź czy pisać "ciurkiem" czy z spacją czy z jakimś separatorem ?

Wpisujesz taka składnie jaką wymaga serwer a thinkspeak akurat wymaga np.takiej &field1=#23&field2=#24&field3=#05 czyli lecisz ciurkiem a znak and (&) jest seperatorem

jak robiłem testy z serwerem do smsów to np maialem taka skladnie GET /eapi/submission/send_sms/2/2.0?username=wilkxt&password=blelble&message=napiecie=#11,temp=#10&msisdn=4869XXXXXXX"
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#4
1
Co do wykresów to działa super z 7 kanałami - sprawdzone i przetestowane.
Tylko nie wiem dlaczego DTH11 raz wykazał 0stC i 0% wilgotności i wysłał to na serwer (nie wiem czy błąd w wysyłaniu czy błąd w samym czujniku, ale przeszło i teraz charakterystyka nie jest ładna bo zakres się zmienił od 0 - 30st a wcześniej było od 20 do 30 st i bylo bardziej czytelne.

2
Czy ktoś sprawdzał czujnik na INP2 z NTC10? Co prawda podłączyłem w to miejsce fotorezystor zamiast NTC10 ale powinien coś wskazywać a nie wskazuje nic - cały czas N/A

3. Dalej na iNP12 nie ma przeliczenia na ampery, ale to pewnie zależy od wyskalowania czujnika który mam zrobić

4. Pytanie do Events Config - jeśli na INP1 i INP3 mierzymy napięcie i ustawimy że OUT1 ma się zmieniać w zależności od tych napięć to który czujnik jest nadrzędny? tzn jeśli w jednym ustawimy że po przekroczeniu 5V ma się zmienić na ON a na drugim że na OFF to co wykona kontroler?

5. i pytanie związane z 4 punktem - czy będzie możliwość zmiany OUT w kilku zakresach np od 5-10 i 15-20 itp.
<t></t>
Odpowiedz
#5
iwi napisał(a):2
Czy ktoś sprawdzał czujnik na INP2 z NTC10? Co prawda podłączyłem w to miejsce fotorezystor zamiast NTC10 ale powinien coś wskazywać a nie wskazuje nic - cały czas N/A
Jaka wartośc fotorezystora?
iwi napisał(a):3. Dalej na iNP12 nie ma przeliczenia na ampery, ale to pewnie zależy od wyskalowania czujnika który mam zrobić
Też ale chcemy dac do wyboru kilka czujników ACS
iwi napisał(a):4. Pytanie do Events Config - jeśli na INP1 i INP3 mierzymy napięcie i ustawimy że OUT1 ma się zmieniać w zależności od tych napięć to który czujnik jest nadrzędny? tzn jeśli w jednym ustawimy że po przekroczeniu 5V ma się zmienić na ON a na drugim że na OFF to co wykona kontroler?
Bedzie stan tego drugiego czyli z INP3, LK w petli sprawdza stany od INP1 do INP9, można powiedzic za najwyższy priorytet ma ostatnie wyjscie.
iwi napisał(a):5. i pytanie związane z 4 punktem - czy będzie możliwość zmiany OUT w kilku zakresach np od 5-10 i 15-20 itp.

Napisz dokladniej o co chodzi z tymi zakresami
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#6
1. Czy wszystkie następne planowane wersje firmware będą przeznaczone na sprzęt >=1.2 ?
2. Była z innym wątku informacja o 'upgradzie' sprzętu do 1.2 poprzez wymianę układu pamięci i obietnica (? ;-) że producent sprawdzi tą możliwość...
3. Czy zwłoka przy odczytaniu pulsów z licznika nie jest za duża? Może lepiej ustawić na 0.2s
<t></t>
Odpowiedz
#7
adzik napisał(a):1. Czy wszystkie następne planowane wersje firmware będą przeznaczone na sprzęt >=1.2 ?
Raczej tak, ewentualne poprawki błedów beda na wszystkie wersje.
adzik napisał(a):2. Była z innym wątku informacja o 'upgradzie' sprzętu do 1.2 poprzez wymianę układu pamięci i obietnica (? ;-) że producent sprawdzi tą możliwość...
Tak, można samemu wymienić pamieć i robić upgrady do wersji 1.2, jest jedno, po wymianie pamięci sam upgrade urzadznia bedzie możliwy tylko pod domyslnym adresem IP 192.168.1.100, pozostale działanie LK bez zmian
adzik napisał(a):3. Czy zwłoka przy odczytaniu pulsów z licznika nie jest za duża? Może lepiej ustawić na 0.2s
Możliwe, pewnie będzie zmniejszona, jeszce musze sie upewnic czy jest dokladnie 0.5 s.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#8
Czy musi to być wersja niskonapięciowa EEPROMu tj.24LC32? Czy wystarczy 24C32 (od 4.5V) bo na płytce widzę 24C16? LC nie mają w sklepie :-(
<t></t>
Odpowiedz
#9
musi byc niskonapieciowa tak zeby działalo od 3,6 V
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#10
wilkxt napisał(a):Jaka wartośc fotorezystora?
FOTOREZYSTOR jakis wyciągnięty z szafy - bez oznaczenia. Wpięty pomiędzy INP2 a +3,6V
Wygląda dokładnie jak ten, [Obrazek: 2259068_400.jpg]
iwi napisał(a):5. czy będzie możliwość zmiany OUT w kilku zakresach np od 5-10 i 15-20 itp.
wilkxt napisał(a):Napisz dokladniej o co chodzi z tymi zakresami
Tak sobie myślę, jakby uprościć to Events Config.
W pierwszej kolumnie (INPUTS) są okreslone wejścia w następnych WYJŚCIA. Czy nie lepiej wejścia przypisać do zmiennych i potem zrobić listę wyboru - wtedy Events jak nie będziemy mieli nic wpisanego będzie wyswietlało tylko pusta linijkę do wpisywania z plusem dodającym następną linijkę na końcu (podobnie jak w Androidzie dodaje się telefony do kontaktów. i Wtedy wszystko będzie uproszczone a dodatkowo będzie można zrobić na to samo wejście 2 warunki czyli np na INP1 będzie można wystawić OUT1 na wartości od 2 do 5V OR od 10 do 15V itd - w tej chwili trzeba to realizować na 2 OUTach, a nie ma ich za dużo.

6. Zapomniałem o tym napisać. Automatyczna regulacja PWM jest w tej chwili tak zrobiona, że "trzyma" albo próbuje utrzymać napięcie nie większe niż okreslona wartość. Czy da się to zrobić, aby w dół też to trzymało? Małe napięcie wypełnienie małe, Duże napięcie wypełnienie duże a po przekroczeniu wartości w górę wypełnienie 100% a po przekroczeniu w dół pozostaje na najmniejszym wypełnieniu jakie zadaliśmy.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości