Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: NOWY SOFT 2.51 i 3.15
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam
UWAGA soft tylko dla LK z HW 1.2, prosze sprawdzić na głownej stronie LK w prawym górnym rogu.
Proszę o testy i uwagi.
Załączam nowe softy dla obu wersji 2.51(watchoog) i 3.15(home).
[attachment=215]
[attachment=216]

Zmiany w 2.51
1.Poprawka w ustawieniu nazwy serwera smtp dla poczty (bywało ze jeden znak sam się zmieniał).
2. Watchdoog moze pingować zarówno adresy IP jak i nazwy domenowe hosta, wcześniej tylko IP.
3. Dodano klienta HTTP, głownie do wysyłania zapytań GET lub POST z wartościami czujników na zdalny serwer.

Zmiany w 3.15
1.Poprawiony blad ustawienia autoryzacji
2.Wejscie INPD do licznika impulsów, zlicza z czestotliwoscia nie wieksza niz 0,5s (w kolejnych softach bedzie mozna ta wartosc ustawic) ma to zapobiegac pojawianiu sie przypadkowych imnpulsow podczas "prawidłowego " impulsu.
3.Dodano klienta HTTP, głownie do wysyłania zapytań GET lub POST z wartościami czujników na zdalny serwer.

Ponizej przykładowy zrzut ustawień klienta HTTP do wysylania danych na serwer https://www.thingspeak.com, mozna założyć konto i przetestować.
Żeby w tresci zapytania dodac wartośc z konkretnego czujnika lub we/wy należy użyć znaku "#" i podać numer (poniżej spis numerów dla we/wy).
Wyżej wymieniony przykładowy serwer wymaga podania nazwy field=wartość, można wpisać coś na stałe np field=12.4 , wtedy wysyłana będzie stała wartość 12.4 na serwer, żeby wsyałc wartośc konkretnego czujnika wpisujemy field=#xx , gdzie xx- to dwucyfrowy numer we/wy, UWAGA!!! musi być dwucyfrowy, jak chcemy wpisać 5 to wpisujemy 05. Jak chcemy wysałac dane z kilku czujników to należy użyć #xx kilka razy.
Maksymalna nazwa serwera to 31 znaków, maksymalny ciąg RemouteURL to 127 znaków.
W okienku time wpisujemy czestotliwosc w sekundach z jaka dane beda wysylane na serwer. W poniższym przykładzie i dla prawidłowych zapytań miezy 'GET' a '/' jest spacja.
[attachment=213]

Spis numerów we/wy
soft 2.15
#define OUT0 (5)
#define OUT1 (6)
#define OUT2 (7)
#define OUT3 (8)
#define OUT4 (9)
#define TEMP (10)
#define VCC (11)
#define INP1 (12)
#define INP2 (13)
#define INP3 (14)
#define INP4 (15)
#define INP5 (16)
#define INP6 (17)
#define INP7 (18)
#define INP8 (19)
#define INP9 (20)
#define I3XI5 (30)
#define PXT (31)
#define INP1D (41)
#define INP2D (42)
#define INP3D (43)
#define INP4D (44)

soft 3.15
#define OUT0 (5)
#define OUT1 (6)
#define OUT2 (7)
#define OUT3 (8)
#define OUT4 (9)
#define TEMP (10)
#define VCC (11)
#define INP1 (12)
#define INP2 (13)
#define INP3 (14)
#define INP4 (15)
#define INP5 (16)
#define INP6 (17)
#define INP7 (18)
#define INP8 (19)
#define INP9 (20)
#define INP10 (21)
#define INP11 (22)
#define DTH11_1 (23)
#define DTH11_2 (24)
#define I3XI5 (30)
#define PXT (31)
#define PINP3D (32)
#define PINP3D_24H (33)
#define INP1D (41)
#define INP2D (42)
#define INP3D (43)
#define INP4D (44)
Witam ponownie.

Przetestowałem soft 3.15 pod kątem wysyłania danych do wizualizacji na serwer thingspeak.com .

No i powiem Wam - dla mnie r e w e l a c j a !.
Poszło od kopa .Wprawdzie tylko na 1 kanał - ale działa bez żadnych problemów.
Mam tylko pytanie do wilkxt. Dziś będę robił testy z kilkoma kanałami.
I tak wilkxt w poście wyżej pisze :"Jak chcemy wysyłac dane z kilku czujników to należy użyć #xx kilka razy".

to chwytam, lecz proszę o podpowiedź czy pisać "ciurkiem" czy z spacją czy z jakimś separatorem ?
krzychoo napisał(a):to chwytam, lecz proszę o podpowiedź czy pisać "ciurkiem" czy z spacją czy z jakimś separatorem ?

Wpisujesz taka składnie jaką wymaga serwer a thinkspeak akurat wymaga np.takiej &field1=#23&field2=#24&field3=#05 czyli lecisz ciurkiem a znak and (&) jest seperatorem

jak robiłem testy z serwerem do smsów to np maialem taka skladnie GET /eapi/submission/send_sms/2/2.0?username=wilkxt&password=blelble&message=napiecie=#11,temp=#10&msisdn=4869XXXXXXX"
1
Co do wykresów to działa super z 7 kanałami - sprawdzone i przetestowane.
Tylko nie wiem dlaczego DTH11 raz wykazał 0stC i 0% wilgotności i wysłał to na serwer (nie wiem czy błąd w wysyłaniu czy błąd w samym czujniku, ale przeszło i teraz charakterystyka nie jest ładna bo zakres się zmienił od 0 - 30st a wcześniej było od 20 do 30 st i bylo bardziej czytelne.

2
Czy ktoś sprawdzał czujnik na INP2 z NTC10? Co prawda podłączyłem w to miejsce fotorezystor zamiast NTC10 ale powinien coś wskazywać a nie wskazuje nic - cały czas N/A

3. Dalej na iNP12 nie ma przeliczenia na ampery, ale to pewnie zależy od wyskalowania czujnika który mam zrobić

4. Pytanie do Events Config - jeśli na INP1 i INP3 mierzymy napięcie i ustawimy że OUT1 ma się zmieniać w zależności od tych napięć to który czujnik jest nadrzędny? tzn jeśli w jednym ustawimy że po przekroczeniu 5V ma się zmienić na ON a na drugim że na OFF to co wykona kontroler?

5. i pytanie związane z 4 punktem - czy będzie możliwość zmiany OUT w kilku zakresach np od 5-10 i 15-20 itp.
iwi napisał(a):2
Czy ktoś sprawdzał czujnik na INP2 z NTC10? Co prawda podłączyłem w to miejsce fotorezystor zamiast NTC10 ale powinien coś wskazywać a nie wskazuje nic - cały czas N/A
Jaka wartośc fotorezystora?
iwi napisał(a):3. Dalej na iNP12 nie ma przeliczenia na ampery, ale to pewnie zależy od wyskalowania czujnika który mam zrobić
Też ale chcemy dac do wyboru kilka czujników ACS
iwi napisał(a):4. Pytanie do Events Config - jeśli na INP1 i INP3 mierzymy napięcie i ustawimy że OUT1 ma się zmieniać w zależności od tych napięć to który czujnik jest nadrzędny? tzn jeśli w jednym ustawimy że po przekroczeniu 5V ma się zmienić na ON a na drugim że na OFF to co wykona kontroler?
Bedzie stan tego drugiego czyli z INP3, LK w petli sprawdza stany od INP1 do INP9, można powiedzic za najwyższy priorytet ma ostatnie wyjscie.
iwi napisał(a):5. i pytanie związane z 4 punktem - czy będzie możliwość zmiany OUT w kilku zakresach np od 5-10 i 15-20 itp.

Napisz dokladniej o co chodzi z tymi zakresami
1. Czy wszystkie następne planowane wersje firmware będą przeznaczone na sprzęt >=1.2 ?
2. Była z innym wątku informacja o 'upgradzie' sprzętu do 1.2 poprzez wymianę układu pamięci i obietnica (? ;-) że producent sprawdzi tą możliwość...
3. Czy zwłoka przy odczytaniu pulsów z licznika nie jest za duża? Może lepiej ustawić na 0.2s
adzik napisał(a):1. Czy wszystkie następne planowane wersje firmware będą przeznaczone na sprzęt >=1.2 ?
Raczej tak, ewentualne poprawki błedów beda na wszystkie wersje.
adzik napisał(a):2. Była z innym wątku informacja o 'upgradzie' sprzętu do 1.2 poprzez wymianę układu pamięci i obietnica (? ;-) że producent sprawdzi tą możliwość...
Tak, można samemu wymienić pamieć i robić upgrady do wersji 1.2, jest jedno, po wymianie pamięci sam upgrade urzadznia bedzie możliwy tylko pod domyslnym adresem IP 192.168.1.100, pozostale działanie LK bez zmian
adzik napisał(a):3. Czy zwłoka przy odczytaniu pulsów z licznika nie jest za duża? Może lepiej ustawić na 0.2s
Możliwe, pewnie będzie zmniejszona, jeszce musze sie upewnic czy jest dokladnie 0.5 s.
Czy musi to być wersja niskonapięciowa EEPROMu tj.24LC32? Czy wystarczy 24C32 (od 4.5V) bo na płytce widzę 24C16? LC nie mają w sklepie :-(
musi byc niskonapieciowa tak zeby działalo od 3,6 V
wilkxt napisał(a):Jaka wartośc fotorezystora?
FOTOREZYSTOR jakis wyciągnięty z szafy - bez oznaczenia. Wpięty pomiędzy INP2 a +3,6V
Wygląda dokładnie jak ten, [Obrazek: 2259068_400.jpg]
iwi napisał(a):5. czy będzie możliwość zmiany OUT w kilku zakresach np od 5-10 i 15-20 itp.
wilkxt napisał(a):Napisz dokladniej o co chodzi z tymi zakresami
Tak sobie myślę, jakby uprościć to Events Config.
W pierwszej kolumnie (INPUTS) są okreslone wejścia w następnych WYJŚCIA. Czy nie lepiej wejścia przypisać do zmiennych i potem zrobić listę wyboru - wtedy Events jak nie będziemy mieli nic wpisanego będzie wyswietlało tylko pusta linijkę do wpisywania z plusem dodającym następną linijkę na końcu (podobnie jak w Androidzie dodaje się telefony do kontaktów. i Wtedy wszystko będzie uproszczone a dodatkowo będzie można zrobić na to samo wejście 2 warunki czyli np na INP1 będzie można wystawić OUT1 na wartości od 2 do 5V OR od 10 do 15V itd - w tej chwili trzeba to realizować na 2 OUTach, a nie ma ich za dużo.

6. Zapomniałem o tym napisać. Automatyczna regulacja PWM jest w tej chwili tak zrobiona, że "trzyma" albo próbuje utrzymać napięcie nie większe niż okreslona wartość. Czy da się to zrobić, aby w dół też to trzymało? Małe napięcie wypełnienie małe, Duże napięcie wypełnienie duże a po przekroczeniu wartości w górę wypełnienie 100% a po przekroczeniu w dół pozostaje na najmniejszym wypełnieniu jakie zadaliśmy.
Stron: 1 2