Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawieszanie się LK
#6
zasilanie max jakie ci wytrzymają przekaźniki jeśli masz 12v to kilka woltów więcej wytrzyma ale nie ma potrzeby bo spadek znikomy... ja mam spadki nawet 5v na zasilaniu po poe i nie wpływa ta zbytnio na stabilność samego lk

jeśli chcesz się bawić z grzałkami to tylko lk3 ale z nakładkami pwm tam tez masz modbusa na płytce... dedykowana opcja kontroler 3faz - ale zdajesz sobie sprawę ze załączenie grzałki nic nie da jeśli twój falownik jest poniżej progu napięciowego na sieci./nie pracuje/ załączenie grzałki nie spowoduje ze zużyjesz własny prąd tylko kupisz od sąsiada który właśnie ciśnie do sieci powyżej progu... no chyba ze masz off-grida.

"Gdy układ chodzi na "sucho" bez niczego, tylko licznik podpięty, nic złego się nie dzieje.
Gdy podłączę płytkę przekaźników i bawię się przekaźnikami wentylatorów, nic złego się nie dzieje.
Gdy załączę pierwszy dławik to zaczynają się kłopoty, wieszanie RS-a, zawieszanie LK.
Gdy bawię się samymi przekaźnikami  bez podłączonych styczników też robi problemy."

na 99% masz jakąś ustawiona nieskończoną pętlę w zdarzeniach która po spełnieniu warunku ubija ci LK /daj screeany ustawień wejść wyjść zdarzeń przeanalizujemy/ 
/na dole masz opcje załączniki tam dodajesz zdjęcia.. lub prześlij je na jakiś darmowy serwer hostingujacy i wklej kod/


lub opcja druga mało prawdopodobne bo oscyloskop by pokazał ale możliwe 
wieszanie rs jest spowodowane przebiciami lub przepięciami, indukcją w kablu od płytki rsa do licznika 
nadal nie wiemy jak to gada z tym licznikiem czy to aby nie wszystko w jednej skrętce modbus i sterowanie przekaźnikami..
ja bym tu szukał ... proponuje test... osobny przewód 2x0.5 ekranowany do licznika ekran do masy/minusa

kupowanie na zapas... osobiście brałbym to co mam... awaria to podmiana i działa dalej. LK3 to nie to samo co LK4 nowsza wersja przez interpretacje wifi ma mniej I/0
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zawieszanie się LK - przez gumin - 03-21-2024, 09:50 PM
RE: Zawieszanie się LK - przez stAch - 03-24-2024, 02:31 PM
RE: Zawieszanie się LK - przez gumin - 03-24-2024, 06:30 PM
RE: Zawieszanie się LK - przez stAch - 03-25-2024, 11:20 AM
RE: Zawieszanie się LK - przez gumin - 03-26-2024, 03:36 PM
RE: Zawieszanie się LK - przez stAch - 03-27-2024, 03:06 PM
RE: Zawieszanie się LK - przez gumin - 04-09-2024, 03:27 AM
RE: Zawieszanie się LK - przez stAch - 04-09-2024, 04:12 PM
RE: Zawieszanie się LK - przez gumin - 04-15-2024, 03:12 PM
RE: Zawieszanie się LK - przez stAch - 04-16-2024, 01:27 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości