Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zawieszanie się LK
#5
(03-25-2024, 11:20 AM)stAch napisał(a): Wymontowałem płytkę z tablicy i podłączam na biurku, płytkę odnajduje w sieci ale pod innym IP a jej nazwa to " ??????????? ". Uruchamiam LKTools i znajduje ją pod innym IP i nazwą ??????????, widzi jej wersje HW 3.8 / SW 1.60a, ale nic więcej.
Nie mogę wgrać na nowo softu, nie pomaga wgrywanie Tftpd jak tydzień temu, ale wtedy przy niej grzebałem bo zmieniałem soft. Dzisiaj nic się nie działo, nic nie robiłem, zmarła sama.
Jakaś podpowiedź?

Jestem tylko mechanikiem - automatykiem od CNC i obróbki skrawaniem, ale lutownica, pomiary i prosta diagnostyka elektroniczna są mi znane, elektronika - mniej, ale troszkę się orientuje.

wymontowałem płytkę w sensie kontroler LK... spróbuj ją rebotnąć do fabryki... naciskasz reset switch aż kliknie przekaźnikiem. nawet kilkukrotnie... LKtools bezpośrednio na switch do LK bez urządzeń pośredniczących... jeśli masz możliwość to podglądnij sieć może jest na innym ip niż pokazywany w LKtols

odnośnie RSa to jak to jest spięte z LK... gdzie podłączone... na oryginalnej nakładce czy "na żywca" i na jakiej zasadzie to wysterowujesz - zdarzenia/opcje/regulatory w LK czy własne htapi...
może jakieś zdjęcia...

jeśli zdechło całkiem to tylko konsola... sam sterownik jest ok trzeba go ponownie zflashować... pytanie dlaczego zgubił pamięć...
PS. mam podobny LK który "zdeka" nie współpracuje przy wgrywaniu softu... leży na stole do testów. kupiony okazjonalnie nie od oficjalnej dystrybucji, może to jakaś wadliwa partia...

Płytkę LK miałem gołą, nawet  bez obudowy. W niedzielę pojedyncze resetowanie do fabryki nic nie dawało. Nie zliczę ile razy razy to robiłem. 
Wczoraj zacząłem od nowa, na początku nic, a potem zrobiłem reset pięć razy pod rząd, bez sprawdzania efektów i dopiero sprawdziłem, zagadał. 
Wrócił do fabrycznych i chwycił nowy soft i wszystkie ustawienia. Na razie żyje.

Na LK mam wpiętą nakładkę V3 LITE przenosi złącza IDC10 na tył obudowy i tu mam przewodami wpięty TR/RX/VCC/GND do złącza IDC10-1.
Wysterowuję wszystko zdarzeniami w LK, mam wpisane warunki. 
Jeden przekaźnik wbudowany w LK rozłącza zasilanie RS-a aby go zresetować gdyby się zawiesił (co się zdarza najczęściej).
Przekaźniki z płytki:
pierwszy włącza pierwszy dławik ( tu przychodzi zero ze stycznika ),
drugi steruje wentylatorem 12V pierwszego dławika,
trzeci przełącza pierwszy dławik na drugi ( przychodzi zero ze stycznika ),
czwarty steruje wentylatorem 12V drugiego dławika.

Gdy układ chodzi na "sucho" bez niczego, tylko licznik podpięty, nic złego się nie dzieje.
Gdy podłączę płytkę przekaźników i bawię się przekaźnikami wentylatorów, nic złego się nie dzieje.
Gdy załączę pierwszy dławik to zaczynają się kłopoty, wieszanie RS-a, zawieszanie LK.
Gdy bawię się samymi przekaźnikami  bez podłączonych styczników też robi problemy.

Wczoraj zwiększyłem opóźnienie odczytu rejestrów na MODBUS, było 0,1, dałem 0,2. Odczyty wyraźnie wolniejsze, teoretycznie poprawy brak, ale jak by troszkę rzadziej, trzeba poczekać.

Dziś wieczorem podłączam zasilanie LK z akumulatora 12V, wtedy będę miał absolutną pewność że to nie są zakłócenia z sieci.
Kiedyś założyłem monitoring na zasilaniu 12V do LK, jest spadek 0,1V przy włączaniu przekaźników. nie ważne czy jeden czy trzy przekaźniki zawsze spada o 0,1V.
Miernik ustawiłem na PIK w maximum i minimum, znajdował tylko te 0,1V różnicy. Oscyloskop na zasilaniu LK widzi to samo co zmierzył multimetr.

Czy jak LK zasilę większym napięciem jak 12V to na płytkę przekaźników pójdzie nadal 12V ? Nie spale ich?
Myślałem podpiąć 24V i potem nawet 36V i sprawdzać czy się nie poprawi.

Docelowo chciałem jeszcze tym LK sterować grzałkami CWU w bojlerze, mam nadmiar energii z paneli i mogę wyeliminować grzanie gazem CWU.
Wszystko kupione i nawet częściowo zmontowane, ale ponieważ nie radzę sobie z dławikami to czekam.

Od niedzieli myślę kupić dla rezerwy drugą płytkę LK i pchać się w LK3  czy już LK4?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zawieszanie się LK - przez gumin - 03-21-2024, 09:50 PM
RE: Zawieszanie się LK - przez stAch - 03-24-2024, 02:31 PM
RE: Zawieszanie się LK - przez gumin - 03-24-2024, 06:30 PM
RE: Zawieszanie się LK - przez stAch - 03-25-2024, 11:20 AM
RE: Zawieszanie się LK - przez gumin - 03-26-2024, 03:36 PM
RE: Zawieszanie się LK - przez stAch - 03-27-2024, 03:06 PM
RE: Zawieszanie się LK - przez gumin - 04-09-2024, 03:27 AM
RE: Zawieszanie się LK - przez stAch - 04-09-2024, 04:12 PM
RE: Zawieszanie się LK - przez gumin - 04-15-2024, 03:12 PM
RE: Zawieszanie się LK - przez stAch - 04-16-2024, 01:27 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości