Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automatyka domowa/inteligentny dom - LK i aplikacje
#11
iwi napisał(a):Jeśli w tej fazie nie zrobimy tego to potem znacznie podraża koszty i dlatego firmy produkujące urządzenia pracujące w szkielecie sieci 230V robią biznes.
To może przydał by się "modem" po sieci 230V, wspólpracujacy z LK.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#12
Ja mam systemy inteligentne w swoim domu i bardzo sobie je chwalę. Skorzystałem z firmy Vigaldo, wszystko bardzo sprawnie i szybko zrobili. Teraz mogę za pomocą jednego pilota sterować światłem, temperaturą, a nawet monitoringiem wokół domu.
Odpowiedz
#13
wilkxt napisał(a):
andre napisał(a):Myślę ,że również twórcy LK opracują z czasem inny interfejs graficzny
do obsługi automatyki domowej.
Jak będzie na to czas to tak, ale moze jakis hobbysta-programista androida napisze taka aplikację, wszytsie wartosci z LK mozna odczytać przez XML,wyjscia załczyć przez GET z klienta HTTP, lub załaczać i odczytac przez SNMP.


A po co forsować otwarte drzwi? Są już gotowe rozwiązania. Udało mi się sprzegnąć lankontrolera z domoticzem na raspberryPI. Ma wiele możliwości, o których nawet bym nie pomyślał że można stworzyć. Dodatkowo ma nakładkę na androida i chyba Ios`a. Nie chce w żaden zachwalać tylko jednego produktu ale lankontroler idealnie nadaje się jako moduł wykonawczy/zbierający dane. Dodatkowo opcja autonomicznego sterowania lankontrolera zapobiega przed wiekszymi uszkodzeniami w przypadku braku polaczenia jednostka logiczna - jednostka sterujaca.
<t></t>
Odpowiedz
#14
Zgadzam się z levykrak Domoticz jest super i do tego napisany w C++ a nie w Java jak większość tego typu systemow.
Jest nawet dość ciekawa kompilacja na raspberry https://sourceforge.net/projects/audiculapi/
http://www.domoticz.com/

Moge wrzucić skrypcik w LUA do odczytu danych z LK

Autora LK (tez napisanego w C++) zachęcam do dodanie LK jako natywnego urządzenia w projekcie Domoticz
<t></t>
Odpowiedz
#15
popieram, ja blado znam C z braku czasu

dlatego wspieram sie odczytem danych po snmp w skrypcie i wysylaniu ich przez API do domoticza co 5 minut
<t></t>
Odpowiedz
#16
Witam,

czy komuś udało się w pełni zintegrować LK z Domoticzem lub podobnym systemem?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości