Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szybkie pytanie - pomiar pradu
#1
Witam - szybkie pytanie: czy LK jest w stanie mierzyc natezenie pradu jakie pobiera? Probowalem na 100 sposobow ale albo brak wartosci albo mam zwarcie. Prosze o informacje i ew podpowiedz jak to powinno wygladac.
<t></t>
Odpowiedz
#2
Nikt nie pisze bo nie wie jak to zrobic, czy dlatego ze sie nie da?
<t></t>
Odpowiedz
#3
Dać się da, jest to trakie banalne że nikomy sie tego nie chce ruszyc . w poniedzialek ci napisze więcej bo nie mam tego w domu.
tomekO
Odpowiedz
#4
OK, dzieki. Swoja droga chyba jednak nie jest to tak oczywiste skoro trzeba miec urzadzenie w rekach a nie wystarczy opis slowny Smile Przynajmniej mam taka nadzieje, bo wyjdzie na to ze jestem po prostu malo rozgarniety Smile

Dodam tylko ze mam zestaw: zasilacz buforowy, LK, odbiorniki. Chce aby LK mierzyl natezenie pradu pobieranego przez siebie i wszystkie odbiorniki, czyli pradu na zaciskach zasilacza buforowego (LK zasilany jest z tego samego zasilacza buforowego)
<t></t>
Odpowiedz
#5
Witam - dalo sie cos moze wymyslec? Cala skrzyneczke z LK mam juz zmontowana i chcialbym ja docelowo zamontowac. Brakuje mi tylko pomiaru pradu...
<t></t>
Odpowiedz
#6
pomierzysz prad wszytskiego oprócz LK, on musi być poza obwodem pomiarowym. LK zuzywa okreslony prad w zaleznosi od zalaoczonych przekaxników, powiedz czu uzywasz przekaxnika/ów i jakie napięcie sosujesz to Ci napisze ile LK pobiera prądu.
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Takie rozwiazanie (z dodawaniem) mnie srednio zadowala. Ale spoko - rozumiem, ze to wyniki z hardware i sie tego nie da obejsc. Jak bedzie potrzeba, to podlacze sobie amperomierz i pomierze. Poki co zliczam dosc duze prady (3A-5A) i pobor pradu przez LK jest na tyle maly, ze nie musze go uwzgledniac.
<t></t>
Odpowiedz
#8
A nie można na chłopski rozum?. Zasilanie przed LK, tzn. wtyczkę na minusie przepuścić przez odpowiednie gniazda pomiarowe?. Jak to jest w instrukcji opisane INP5 i GND4.
<t></t>
Odpowiedz
#9
A czy kolega sprawdzil takie podlaczenie? Bo ja swojego czasu (jak pisalem wczesniej) probowalem i konczylo sie to u mnie zle. Takze wg Tomka sie nie uda. Prosze o informacje - jestem bardzo ciekaw.
<t></t>
Odpowiedz
#10
Ja zrobiłem to w ten sposób:


Załączone pliki
.png   pomiary.PNG (Rozmiar: 483.49 KB / Pobrań: 4,462)
.png   pomiary.PNG (Rozmiar: 483.49 KB / Pobrań: 4,462)
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości