Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Szybkie pytanie - pomiar pradu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam - szybkie pytanie: czy LK jest w stanie mierzyc natezenie pradu jakie pobiera? Probowalem na 100 sposobow ale albo brak wartosci albo mam zwarcie. Prosze o informacje i ew podpowiedz jak to powinno wygladac.
Nikt nie pisze bo nie wie jak to zrobic, czy dlatego ze sie nie da?
Dać się da, jest to trakie banalne że nikomy sie tego nie chce ruszyc . w poniedzialek ci napisze więcej bo nie mam tego w domu.
tomekO
OK, dzieki. Swoja droga chyba jednak nie jest to tak oczywiste skoro trzeba miec urzadzenie w rekach a nie wystarczy opis slowny Smile Przynajmniej mam taka nadzieje, bo wyjdzie na to ze jestem po prostu malo rozgarniety Smile

Dodam tylko ze mam zestaw: zasilacz buforowy, LK, odbiorniki. Chce aby LK mierzyl natezenie pradu pobieranego przez siebie i wszystkie odbiorniki, czyli pradu na zaciskach zasilacza buforowego (LK zasilany jest z tego samego zasilacza buforowego)
Witam - dalo sie cos moze wymyslec? Cala skrzyneczke z LK mam juz zmontowana i chcialbym ja docelowo zamontowac. Brakuje mi tylko pomiaru pradu...
pomierzysz prad wszytskiego oprócz LK, on musi być poza obwodem pomiarowym. LK zuzywa okreslony prad w zaleznosi od zalaoczonych przekaxników, powiedz czu uzywasz przekaxnika/ów i jakie napięcie sosujesz to Ci napisze ile LK pobiera prądu.
Takie rozwiazanie (z dodawaniem) mnie srednio zadowala. Ale spoko - rozumiem, ze to wyniki z hardware i sie tego nie da obejsc. Jak bedzie potrzeba, to podlacze sobie amperomierz i pomierze. Poki co zliczam dosc duze prady (3A-5A) i pobor pradu przez LK jest na tyle maly, ze nie musze go uwzgledniac.
A nie można na chłopski rozum?. Zasilanie przed LK, tzn. wtyczkę na minusie przepuścić przez odpowiednie gniazda pomiarowe?. Jak to jest w instrukcji opisane INP5 i GND4.
A czy kolega sprawdzil takie podlaczenie? Bo ja swojego czasu (jak pisalem wczesniej) probowalem i konczylo sie to u mnie zle. Takze wg Tomka sie nie uda. Prosze o informacje - jestem bardzo ciekaw.
Ja zrobiłem to w ten sposób:
Stron: 1 2