Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z modułem przekaźników
#1
Witam,

Zakupiłem swój pierwszy Lan kontroler z modułami lan/PoE i przekaźnikami.
Niestety albo coś robię zle albo coś jest niedziałające - przy załączaniu kolejnych dwóch przekaźników, kontroler się zawiesza.
W innym poście zadałem pytanie o moduł poe, czy jest możliwość zasilania go na 48V. Takie mam urządzenia które muszą pracować na tym napięciu.

Dziękuję,

Andrzej
<t></t>
Odpowiedz
#2
Witam,
podstawowa specyfikacja techniczna :

napięcie zasilania: 9-56V
pobór mocy : 1W
zasilanie PoE: TAK, pasywne
interfejsy: ethernet 10Mbit/s
przekaźnik: 255VAC 10A
zakres temperatur pracy: -20 do +85st C
wymiary 57x67mm
waga 45g
wiec się da.
TomekO
Odpowiedz
#3
Sam LK można 48V ale dodatkowa płytka POE to zależy od użytych tranzystorów, standardowo było do 30V
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#4
szefik napisał(a):Witam,

Niestety albo coś robię zle albo coś jest niedziałające - przy załączaniu kolejnych dwóch przekaźników, kontroler się zawiesza.

Andrzej

Czy jak odepniesz płytke z przekaźnikami i załączyśz wyjsica to tez się zawiesza?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#5
Nie, po odpięciu płytki z przekaźnikami Lan kontroler się odblokowuje

Andrzej
<t></t>
Odpowiedz
#6
a odpowiada na pingi jak jest zablokowany? Czy po odblokowaniu uruchamia się od nowa czy poprostu kontynuje opracę, sprawdz po odmierzanym czasie
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#7
Tak, odpowiada na pingi.
Błędnie napisałem wcześniej, że po odłączeniu modułu odblokowuje się. Trzeba odłączyć zasilanie.
To wygląda tak, jak gdyby zawieszał się serwer www. W przeglądarce wyświetla się komunikat o utracie połączenia.
Po tych moich próbach już nawet teraz wyłączenie zasilania przestało dawać efekty. W poniedziałek spróbuję zresetować urządzenie.
Rozumiem, że jestem pierwszą osobą z takim problemem.

Andrzej
<t></t>
Odpowiedz
#8
Jeśli LanKontr jest podłączony bez dodatkowych płytek, nie mam problemu z komunikacją przez www.
Dzisiaj jeszcze chwilę się pobawiłem i zresetowałem Lan Kontroler i uzyskałem następujący rezultat:
Przełączając Out0 do Out4 na On (w różnej kolejności) w momencie załączania piątego przekaźnika (nie chodzi o kolejne wyjście Out ale jako liczbę przekaźników) kontroler zrywa połączenie poprzez www.
Odblokowanie następuje po ponownym uruchomieniu. Wcześniej ten efekt pojawiał się przy załączaniu dwóch przekaźników z modułu.
Zresetowałem kolejny raz i efekt pojawia się, zrywa komunikacje przez www ale po chwili wszystko wstaje, łączy się z powrotem
Wersja sprzętu i softu: HW:1.2 SW:2.43 S/N:6187

Andrzej
<t></t>
Odpowiedz
#9
Załąduj wersje softu 3.08 HOME i zobacz jak działa
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#10
Załadowałem i wciąż to samo.

Andrzej
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości