Forum Tiny Control Solution

Pełna wersja: Problem z modułem przekaźników
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,

Zakupiłem swój pierwszy Lan kontroler z modułami lan/PoE i przekaźnikami.
Niestety albo coś robię zle albo coś jest niedziałające - przy załączaniu kolejnych dwóch przekaźników, kontroler się zawiesza.
W innym poście zadałem pytanie o moduł poe, czy jest możliwość zasilania go na 48V. Takie mam urządzenia które muszą pracować na tym napięciu.

Dziękuję,

Andrzej
Witam,
podstawowa specyfikacja techniczna :

napięcie zasilania: 9-56V
pobór mocy : 1W
zasilanie PoE: TAK, pasywne
interfejsy: ethernet 10Mbit/s
przekaźnik: 255VAC 10A
zakres temperatur pracy: -20 do +85st C
wymiary 57x67mm
waga 45g
wiec się da.
TomekO
Sam LK można 48V ale dodatkowa płytka POE to zależy od użytych tranzystorów, standardowo było do 30V
szefik napisał(a):Witam,

Niestety albo coś robię zle albo coś jest niedziałające - przy załączaniu kolejnych dwóch przekaźników, kontroler się zawiesza.

Andrzej

Czy jak odepniesz płytke z przekaźnikami i załączyśz wyjsica to tez się zawiesza?
Nie, po odpięciu płytki z przekaźnikami Lan kontroler się odblokowuje

Andrzej
a odpowiada na pingi jak jest zablokowany? Czy po odblokowaniu uruchamia się od nowa czy poprostu kontynuje opracę, sprawdz po odmierzanym czasie
Tak, odpowiada na pingi.
Błędnie napisałem wcześniej, że po odłączeniu modułu odblokowuje się. Trzeba odłączyć zasilanie.
To wygląda tak, jak gdyby zawieszał się serwer www. W przeglądarce wyświetla się komunikat o utracie połączenia.
Po tych moich próbach już nawet teraz wyłączenie zasilania przestało dawać efekty. W poniedziałek spróbuję zresetować urządzenie.
Rozumiem, że jestem pierwszą osobą z takim problemem.

Andrzej
Jeśli LanKontr jest podłączony bez dodatkowych płytek, nie mam problemu z komunikacją przez www.
Dzisiaj jeszcze chwilę się pobawiłem i zresetowałem Lan Kontroler i uzyskałem następujący rezultat:
Przełączając Out0 do Out4 na On (w różnej kolejności) w momencie załączania piątego przekaźnika (nie chodzi o kolejne wyjście Out ale jako liczbę przekaźników) kontroler zrywa połączenie poprzez www.
Odblokowanie następuje po ponownym uruchomieniu. Wcześniej ten efekt pojawiał się przy załączaniu dwóch przekaźników z modułu.
Zresetowałem kolejny raz i efekt pojawia się, zrywa komunikacje przez www ale po chwili wszystko wstaje, łączy się z powrotem
Wersja sprzętu i softu: HW:1.2 SW:2.43 S/N:6187

Andrzej
Załąduj wersje softu 3.08 HOME i zobacz jak działa
Załadowałem i wciąż to samo.

Andrzej
Stron: 1 2