Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy soft 3.01 (wersja home-bez watchdoga IP)-nowa funk
#21
Jakich czasów używasz w reset time? Czy 255 sekund wystarczy czy za mało?
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#22
Styknie, bo obecnie mam 240s ale z różnych czujek bym dał i krutsze czasy bo odległość po chacie jest różna i zapotrzebowanie na mielenie wody też różne. Był bym już mega zadowolony!!
<t></t>
Odpowiedz
#23
potestuj nowy soft http://tinycontrol.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=5444
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#24
Witam. Nadal nie działa tak jak opisywałem. Brak blokady Reset time - no w sumie to już to nie jest Reset time ale nadal reaguje na każdy impuls z wejść cyfrowych. Czyli jeden impuls załącza pompę a kolejny ją wyłącza i tak to wygląda, że jak się ktoś kręci w kiblu to pompa szaleje w odstępach jaki jest czas wyzwolenia z czujnika czyli mam 10s mniej więcej. Jak by dało radę ustawić tak że czas ustawiony po jednym impulsie ma się wykonać nie zależnie od ilości impulsów na danym wejściu było by spełnieniem tego co sobie zaplanowałem. Czas jest wystarczający więc 255s jest ok. Dobrze że teraz jak jest impuls na wejściu to się nie załącza z upływu czasu pompa i nie mieli bezsensownie wody.
<t></t>
Odpowiedz
#25
Czas liczy od pierwszego impulsu. Przykładowo ustawiam 200s i ten czas zaczyna płynąć od pierwszego impulsu i jest zablokowany bo jak nawet wyłączę kolejnym impulsem przekaźnik na 30s i włączę go ponownie następnym impulsem już trzecim to i tak się przekaźnik wyłączy po 200s ale od pierwszego impulsu. czyli blokada czasu jest ale niepotrzebnie podczas jej trwania można dowolnie włączać i wyłączać przekaźnik impulsami z wejścia cyfrowego.
<t></t>
Odpowiedz
#26
wrzucilem sofgt z blokada 3.12 sprawdz w tamtym watku
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
#27
Teraz blokada działa prawidłowo. Super. Montuje i zdam relacje co i jak. Dzięki.
<t></t>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości