Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LK3.5-NOWY SOFT - KOLEJNE WERSJE
Jednak nie działa to zdalne sterowanie za dobrze w wersji sw1.61 na 1.49a nie było problemów.
W moim przypadku event1 na lk1 steruje out1 na lk2. Tak jakby za drugim razem dopiero działało, a po dniowej przerwie to samo.

edit. po 2 dniach uspokoiło się i działa.
Odpowiedz
(08-26-2024, 03:10 PM)sl500 napisał(a): Jednak nie działa to zdalne sterowanie za dobrze w wersji sw1.61 na 1.49a nie było problemów.
W moim przypadku event1 na lk1 steruje out1 na lk2. Tak jakby za drugim razem dopiero działało, a po dniowej przerwie to samo.

edit. po 2 dniach uspokoiło się i działa.

zdalne sterowanie działa po udp wiec jeśli masz rozbudowana sieć i lata po niej sporo informacji to pakiety udp z uwagi na sposób rozsyłania (bez weryfikacji do każdego ip w masce) mogą zaginąć.
dlatego nie zaleca się stosowania udp wraz z siecią opartą o pakiety ftp samba itp. większe rozmiarowo.

zdalne sterowanie też ładnie działa po mqtt i tu jest pewniejsze że taki topic/pub doleci do adresata.

na https://mqtt.ats.pl/configpanel/ robisz sobie usługę cmd_lk3 
Cytat:nazwa: cmd LK3
usługa: mqttpub
temat: xxxxx000/0000/cmd   --> oczywiście będzie inny ze swojej listy dodanych lk
zapisujesz i robisz reakcje
Cytat:nazwa: dowolna
temat: wybierasz źródło do analizy
filtr podstawowy: np > od 2
czas: opcjonalnie
dni tygodnia: np wszystkie
tłumienie: opcjonalnie
format: tu podajesz komendę mqtt jaka wyślesz do wybranej poniżej usługi np out1=1 lub event4=0 itd
usługa: wybierasz wcześniej utworzoną usługę cmd - może ich być więcej.
zapisujesz i klikasz zapisz zmiany - zielony u góry strony

teraz jeśli broker mqtt.ats.pl odbierze dane z lk i spełnią one ustawione założenie to wyśle on komendę mqtt
nie dzieje się to od razu* wiec tłumienie jest zależne i powinno być większe niż czas przesyłania ustawiony w lk dla mqtt. niemniej jednak jest to lepsze rozwiązanie dające więcej możliwości,
oczywiście trzeba stworzyć dwie reakcje dla stanu = 1 oraz 0

w moim przypadku jeden z lk robiący za czujnik zmierzchu rozsyła do kilkunastu informacje o zmierzchu zmieniając event4 zdalne sterowanie na zasadzie pętli jeden drugiemu nie zawsze u mnie działało

* można przesłać natychmiast używając zdarzenia mqtt.
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
podobno gmail nie gada znów z LK - ja nie korzystam z tego  SMTP - proszę o potwierdzenie... 

testowałem z własnego konta haslem do aplikacji - może coś mam nie tak, stosuje klucze u2f .. SMTP nie rozsyłał wiadomości - jeśli ktoś ma to ok to poproszę ustawienia smtp.gmail.com oczywiście bez haseł i maili


musze ogarnąć koledze...
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
(09-22-2024, 09:39 PM)stAch napisał(a): podobno gmail nie gada znów z LK - ja nie korzystam z tego  SMTP - proszę o potwierdzenie... 

Faktycznie mniej więcej końcem sierpnia przestały mi przychodzić @ od LK
Odpowiedz
(09-22-2024, 09:39 PM)stAch napisał(a): podobno gmail nie gada znów z LK - ja nie korzystam z tego  SMTP - proszę o potwierdzenie... 

testowałem z własnego konta haslem do aplikacji - może coś mam nie tak, stosuje klucze u2f .. SMTP nie rozsyłał wiadomości - jeśli ktoś ma to ok to poproszę ustawienia smtp.gmail.com oczywiście bez haseł i maili


musze ogarnąć koledze...

A wiesz co jest ciekawe, przetestowałem te same ustawienia gmaila na LK4 i tam działa po staremu. Sprawdziłem ustawienia dla innej poczty na LK3.5 i żadne nie działają. Wychodzi że chłopaki coś sknocili w SW1.61 bo wcześniej gmail działał.
A odpowiedź co zepsuli jest w tym temacie https://forum.tinycontrol.pl/showthread.php?tid=3002
Odpowiedz
(09-26-2024, 08:44 PM)sl500 napisał(a):
(09-22-2024, 09:39 PM)stAch napisał(a): podobno gmail nie gada znów z LK - ja nie korzystam z tego  SMTP - proszę o potwierdzenie... 

testowałem z własnego konta haslem do aplikacji - może coś mam nie tak, stosuje klucze u2f .. SMTP nie rozsyłał wiadomości - jeśli ktoś ma to ok to poproszę ustawienia smtp.gmail.com oczywiście bez haseł i maili


musze ogarnąć koledze...

A wiesz co jest ciekawe, przetestowałem te same ustawienia gmaila na LK4 i tam działa po staremu. Sprawdziłem ustawienia dla innej poczty na LK3.5 i żadne nie działają. Wychodzi że chłopaki coś sknocili w SW1.61 bo wcześniej gmail działał.
A odpowiedź co zepsuli jest w tym temacie https://forum.tinycontrol.pl/showthread.php?tid=3002

ale tam jest mowa o SNMP, nie o SMTP
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
(09-26-2024, 09:16 PM)wilkxt napisał(a):
(09-26-2024, 08:44 PM)sl500 napisał(a):
(09-22-2024, 09:39 PM)stAch napisał(a): podobno gmail nie gada znów z LK - ja nie korzystam z tego  SMTP - proszę o potwierdzenie... 

testowałem z własnego konta haslem do aplikacji - może coś mam nie tak, stosuje klucze u2f .. SMTP nie rozsyłał wiadomości - jeśli ktoś ma to ok to poproszę ustawienia smtp.gmail.com oczywiście bez haseł i maili


musze ogarnąć koledze...

A wiesz co jest ciekawe, przetestowałem te same ustawienia gmaila na LK4 i tam działa po staremu. Sprawdziłem ustawienia dla innej poczty na LK3.5 i żadne nie działają. Wychodzi że chłopaki coś sknocili w SW1.61 bo wcześniej gmail działał.
A odpowiedź co zepsuli jest w tym temacie https://forum.tinycontrol.pl/showthread.php?tid=3002

ale tam jest mowa o SNMP, nie o SMTP
sknocili nie sknocili.... 
Gmail z racji tego że możliwości kombinuje z certyfikatami jak tylko ma ku temu okazje... są to działania celowe by wyłapać spamerskie konta. 
Bazujemy z sms na chińskim popularnym wśród spamerów układzie wiec kłopoty będą się pojawiać częściej, chyba ze LK zrobi przesiadkę na nowszy simboard.

Przy okazji spytam czy dało by się osadzić w LK stare dobre GG - które znów wróciło w polskie ręce lub https://developers.facebook.com/docs/whatsapp/cloud-api
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
TLS ubija jednak lk3  SW 1.61 | HW 3.8 - ustawiłem na smtp.poczta.onet.pl port 587 + TLS i bez  restartów po wysłaniu kilku email sterownik nie podoła zadaniu - pada dostęp przez  http oraz mqtt. Później pada sterownik i ustawienia są nadpisywane.  Jak już zdechnie całkiem to wstaje i LKTools widzi go po dhpc a było stałe z dziwną nadpisaną nazwą - hasła i loginy też nadpisane randomem asci.

Brak dostępu więc trzeba domyślne i ponowny wsad ustawień.
Obecnie cyklicznie restartuje co 12h. i jakoś działa.

TLS tylko do maila i nie testowane na poprzednich softach...
Bez TLS wszystko śmiga aż miło.

ps poczta.onet to poniekąd gmail dla domen ze starszym certyfikowaniem
e-chata.hyzne.com | LK1 - sterowniki akwarystyki | LK2 - sterowniki ihome | LK3 - niezliczone ilości wersji/nakładek na farmach PV i nie tylko | LK4 - testy bezprzewodowe
Odpowiedz
w sofcie 1.61 jest bug zwiazany z TLS, bedzie poprawka
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz
Załaczam nowy soft 1.62 do lk3_8+,  prosze sprawdzić dzilanie TLS/SSL


Załączone pliki
.zip   lk3_8_firmware_1_62.zip (Rozmiar: 615.05 KB / Pobrań: 10)
pozdrawiam
tomek
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 11 gości